Skocz do zawartości

'gra'.exe stopped working - pomocy


Tasak

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Do zrobienia:

1. Aktualizacja BIOS (UEFI) do wersji F18 - KLIK. Masz wersję F10. Jak aktualizować - czytaj manuala.

2. Aktualizacja sterowników dla systemu W7 x32 (tak pokazuje obrazek z HWInfo) - Audio, Chipset, Lan, SATA RAID/AHCI, USB3.0 - KLIK.

3. Po instalacji i aktualizacjach pokazujesz obrazek z MU z rozwiniętą tylko gałęzią Kontrolery IDE. Brak sterowników sam się rozwinie (wykrzyknik).

 

Po tym wszystkim trzeba wykonać zmiany w BIOS - obowiązkowo wyłączyć Internal Graphics i zmienić tryb kontrolera + parę innych drobiazgów.

Napiszę jak to zrobić i jak wrócić do stanu pierwotnego w razie problemów. Jednak to po p. 3 i pewnie nie dzisiaj.

Odnośnik do komentarza

Extra...wczoraj udało mi się zainstalować kilka sterowników i zaktualizować BIOS'a..niestety przy niektórych ze sterowników wyskoczył mi błąd jako że moj system nie spełnia minimalnych wymagań...ten błąd wyskoczył mi przy aktualizowaniu:

SATA RAID/AHCI
Intel® Rapid Storage Technology
Intel SATA Preinstall driver

VGA
Intel VGA Driver

Jestem troche w kropce ale wiem napewno, że prawidłowo wybrałem sterowniki w sensie, że pod właściwy OS (żeby pominąć oczywiste pytania)...
Czego może to być wina, że nie chce mi ich zainstalować?

Odnośnik do komentarza

Dobrze zostaw to na później.

Teraz robisz dokładnie to i odpowiadasz szybko:

1. BIOS - Intel Virtualisation Technology - Enabled.

2. MIT - Pc health Status - CPU Warning Temperature - ustaw temperaturę max dla tego procka, CPU Fan Staus - Enabled (czytam z domyślnych ustawień Manuala).

3. Peripherals - Internal Graphics - Disabled.

4. Peripherals - najważniejsze. SATA Mode Selection - AHCI.

 

Zapisz + Restart.

System wykryje nowe urządzenia i zaproponuje restart. Wykonaj to wszystko i napisz, że system żyje.

W przypadku problemów - wracasz do BIOS i w p. 4 zmieniasz na IDE.

Odnośnik do komentarza

Z punktem 2 pomyśl później To zabezpieczenia procka przed przekroczenie temperatury oraz problemem z wentylem coolera.

Pokaż teraz obrazki z MU - zwykły, który się otwiera i drugi po klik Widok - według połączeń.

Masz rozwijać gałęzie takim znaczkiem typu > tak aby zobaczyć gdzie jest podłączony Twój dysk. Ogranicz się do tego kawałka z nazwą kontrolera.

Odnośnik do komentarza

Widzisz, że to nie jest sterownik Intela ze strony Gigabyte`a. To sterownik MS.

W takim razie instaluj teraz to co nie poszło "Intel® Rapid Storage Technology" z postu #33 i po restarcie pokaż ten sam obrazek.

Tam musi być sterownik Intela a nie uniwersalny MS.

 

Dla uściślenia masz kliknąć PPM w tym miejscu:

post-59-0-12480900-1367610316_thumb.jpg

 

Czy masz zainstalowany EasyTune Gigabyte`a? Jeżeli jest to widać go w Tray`u. Odinstaluj.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem. Jak pisałem wcześniej w ogóle nie znam platform pod Intela a piszę ponieważ nikt inny nie odpowiada.

Prawdopodobnie wcześniejszy błąd instalacji wynikał z trybu pracy kontrolera - był IDE a teraz zakładam, że zmieniłeś na AHCI w BIOS.

Niczym nie ryzykujesz. Rób i pisz co się zmieniło. Tam powinien pojawić się sterownik Intela.

 

Tu masz przykład z mojego systemu:

 

post-59-0-79334400-1367611249_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...