Skocz do zawartości

Nagłe wyłączanie komputera


holdman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam od pewnego czasu problem. Pojawia mi się dużo procesów svchost z czego jeden bierze ponad 50% zasobów CPU. Można go wyłączyć w menedżerze zadań i da się na komputerze w miarę pracować. Jednakże przy uruchomieniu gier (które zawsze dobrze mi chodziły) komputer wyłącza się po kilku, kilkunastu minutach. Dodam, że wentylator działa.

Wiem, że nie powinienem ale zrobiłem na własną rękę skan z combofixa. Wrzucam wszystkie logi.

Z góry dziękuję za pomoc

GMER.txt

OTL.Txt

ComboFix.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Niekompletny log OTL, brakuje pliku Extras. ComboFix uruchomiony zupełnie niepotrzebnie, a wręcz zaszkodził (wywalił cały program SecureW2 = do reinstalacji).
 
Oznak infekcji brak. Tylko drobne działania, nie będące mieć zresztą wpływu na usterki zasadnicze. Instrukcje w spoilerze.
 


1. Usuń adware:

  • Odinstaluj AVG Security Toolbar.
  • Wyczyść Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.
  • Zastosuj AdwCleaner (opcja Usuń), a gdy ukończy odinstaluj go.

2. Usuń wyłączony w msconfig (nieczynny) stary wpis po infekcji. Start > w polu szukania wpisz regedit > z prawokliku Uruchom jako Administrator > skasuj klucz:
 
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupfolder\C:^Users^Jarek^AppData^Roaming^Microsoft^Windows^Start Menu^Programs^Startup^ctfmon.lnk
 
3. Odinstaluj ComboFix. Klawisz z flagą Windows + R i w polu Uruchom wklej komendę:

C:\Users\Jarek\Desktop\ComboFix.exe /uninstall
 


 
Temat przenoszę do działu Hardware, gdyż to tym pachnie:

 

Jednakże przy uruchomieniu gier (które zawsze dobrze mi chodziły) komputer wyłącza się po kilku, kilkunastu minutach. Dodam, że wentylator działa.

 

Dostarcz dane wymagane działem sprzętowym: KLIK. Od siebie dodam jeszcze, że widzę świeżą instalację sterowników nVidia. Czy aktualizacja miała być sposobem na rozwiązanie określonych problemów?

 

Pojawia mi się dużo procesów svchost z czego jeden bierze ponad 50% zasobów CPU. Można go wyłączyć w menedżerze zadań i da się na komputerze w miarę pracować.

 

Multum procesów svchost.exe to norma każdego Windows, to jest host dla usług, a każdy proces jest inaczej uruchomiony (inne usługi na nim pracują): KLIK. Jeśli rzecz o obciążeniu konkretnego wystąpienia, to należy wytypować co ten proces hostuje: w menedżerze zadań z prawokliku na ten obciążony i opcja Przejdź do usług > wypisać wszystkie, które się podświetlą. Jeśli wystąpienie miałoby charaktrer sieciowy, nie wykluczam ingerencji COMODO Internet Security czy Hotspot Shield. Ale to spekulacje.
 
Obciążenie procesów to może być po prostu jedna z postaci problemu nakreślonego powyżej. Komputer się jednak raptownie wyłącza pod obciążeniem.
 
 
 
.

Odnośnik do komentarza

Dzięki, już wykonuję instrukcję :)  Dorzucam zagubiony Extras, zawieruszył się gdzieś

Co do sprzętu:

Laptop Lenovo G550

Płyta: LENOVO NITU1

 Procesor: Intel Core duo T6600 2x2.20 GHZ

Grafika: Nvidia GeForce G210M 512 Mb RAM

3GB SDRAM DDR3 (Samsung)

Win7 HP 32-bit

 

Raport http://www.speedyshare.com/zuE3F/JAREK-PC.HTM

 

 

Po włączeniu systemu pokazuje mi się nadmierne obciążenie 2 rdzenia (Throttling)

 

Co do usług:

FDResPub

SSDPSRV

upnphost

FontCache

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...