Skocz do zawartości

Sterownik Ekranu przestał działać + blackscreen


dantey115

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem nowy temat bo troche jednak odbiega on od https://www.fixitpc.pl/topic/14956-sterownik-ekranu-amdkmdap-przestal-odpowiadac-ale-odzyskal-sprawnosc/page-8

 

Komputer ten kupiłem tydzien temu. Specyfikacja mniej wiecej przedstawia się tak (zasilacz Fortron 450W, zapewniali mnie na forach, że starczy):
http://img41.imageshack.us/img41/3802/44807761.jpg

 

 

Problem jest taki, że wyskakuje czarny erkan, czasem pasy czarne, różnie to bywa. Czasem odwiesza się i wlasnie jest komunikat, że sterownik ekranu przestał działać. Głownie wystepuje on podczas grania w Skyrim, ktory jest dosc wymagający. Raz wystąpił on podczas ogladania filmu i raz w innej grze. A pozatym nie pojawia sie, ani w kilku grach ani nigdzie. Wystepuje roznie, czasem po 20 min czasem 60 a czasem po 2 godzinach od grania/ogladania. Tak jak wieslaw531 mówił zaktualizowalem win7 do sp1 i wszystkie aktualki i przeinstalowałem sterowniki. Ze sterownikami mialem troche problem bo niby odinstalowalem je w CCleaner a pozniej w menedżerze urzadzen wzialem "odinstaluj sterownik" i dopiero po restarcie wzialem autoaktualizacje by bralo mi najlepsze ze neta. Więc co może być problemem? widziałem wiele tematów o tym na forach ale cięzko bylo znalezc rozwiazanie. Tym bardziej ze tu wstepuje po pewnym czasie dopiero albo wcale. Karta nagrzewa się do góra 55 stopni, reszta podzespołow też wyglądała okej.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

zasilacz Fortron 450W

 

Zrób zdjęcie tabliczki znamionowej zasilacza i pokaż tutaj.

 

Ze sterownikami mialem troche problem bo niby odinstalowalem je w CCleaner a pozniej w menedżerze urzadzen wzialem "odinstaluj sterownik" i dopiero po restarcie wzialem autoaktualizacje by bralo mi najlepsze ze neta

 

Jaką wersję sterowników masz obecnie?

 

Te czarne pasy i wywalanie się sterownika mogą świadczyć o uszkodzonej karcie graficznej. Aby to wykluczyć, spróbuj przetestować kartę w innym komputerze.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zgubiłem kabel od aparatu wiec przepisze to co jest na tabliczce.

AC input: 230-240V ~ 5A, 50-60Hz
DC output: 450W

+3,3V --- 15.0A (orange), +5V---21,0A(red)
+12V1---20.0A(yellow), + 12V2 --- 12.0A(Yellow/black)
+5Vsb---2.5A(purple)  - 12V --- 0,3A (blue)
P.G Signal Gray, Ground (black)

(+3.3V & +5V = 130W max) (+12V1 & +12V2= 384W max)

Tylko tyle jest z przodu.
Sterowniki pierw instalowalem te ktore dali z kartą, a pozniej jak sie to zrobilo to wzialem z internetu. A wczoraj odinstalowalem to co się dało, i wzialem automatycznie i mam 9.12.0.0 wersję.

Co do oddania na gwarancje, wiele razy tak ludzie pisali, ale wielu tez odesłali z kwitkiem "u nas działa, nieuzasadnione oddanie na gwarancji" czy cos takiego. Tu tez sie to robi dopiero po godzinie czasem po dwoch i to tylko na niektorych rzeczach. Więc jesli u nich bedzie okej bo sobie potestuja z 10 minut na czyms to moze byc niedobrze. Kupywalem przez neta wiec troche glupio tyle placic za te przesyłki, dlatego pierw napisałem tutaj.

Testować srednio mam gdzie. Na swoim starym niby mam 500W ale to nie firmowy szajs z tego co widze więc watpie ze utrzyma tą karte. Tam trzmał HD4850 ale ona jest sporo starsza. Niby moge u kolegi, ale to dowiem sie dopiero później.

Odnośnik do komentarza

Na zestawie oryginalnym odpal HWInfo i Sensors. Oczywiście jeżeli już trochę komp pochodzi i nie będzie problemu.

Na dole okna Sensors klik w Logging Start i nadaj nazwę plikowi do rejestracji danych - zapamiętaj lokalizację.

Zminimalizuj HWInfo i odpalaj coś co zazwyczaj powoduje problemy - szczególnie wymagająca gra lub coś podobnego.

Jeżeli wystąpi BSOD to po restarcie powyższy plik spakuj czymś, shostuj gdzieś i daj linka (plik może być bardzo duży - dla mnie to nie problem mam MSO x64).

W przypadku braku BSOD lecz pojawienia się problemów - Alt + Tab i przełącz się na Summary z HWInfo.

Klik na Stop rejestracji i robisz to co wyżej - czyli dajesz linka do pliku.

Po tym fakcie poczekaj cierpliwie - szczególnie wówczas kiedy plik będzie obszerny.

 

Napisz w jakich warunkach zakończyłeś rejestrację loga.

Odnośnik do komentarza

http://hostuje.net/file.php?id=bc0c0bfbcf7b016ac694b07e5f54542a


Dzis działał ponad 3 godziny.. myslalem ze juz sie naprawil.. wyszedłem na 30 min od komputera, a jak wrocilem to monitor byl wylaczony, w glosnikach slychac było głos taki jak przy zawieszeniu sie. Sprawdziłem, że nie mam automatycznego usypiania wiec musialo to znow sie wlaczyc.

 

nie znam sie na tym zbytnio ale zauwazylem ze pod koniec tak na 15:31 z ułamkami jest pewien moment jak nagle praca procesora i grafy spada do 0.. i w tym tez momencie miedzy setnymi sekundy widzialem ze mały pobor V był we wszystkim.. czy to cos moze z tym?

Odnośnik do komentarza

Co masz na mysli przez Warunki? To co sie działo, to to co zawsze. Jak sie gra jest wszystko okej. Grałem 3 godziny i nagle bach ekran robi sie czarny i nic sie nie da zrobic procz resetu. Zawsze tak było, że nagle ekran robił sie czarny i nic nie dało zrobić. 2 razy tylko odwiesił sie i pokazało, że sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność. Reszta to totalny freez.

Odnośnik do komentarza

Pobierz ten plik, zaimportuj do excela i zobacz jak zachowuje się procek.

 

Chodzi o ten log z HWiNFO? U mnie w Excelu wyszła sieczka z niego.

 

Co do tamtego screena, chodzi o to, że jest wykorzystywany głównie jeden rdzeń? Skyrim korzysta z 1-2 rdzeni, dlatego tak jest w logu.

 

Do autora: obniż taktowanie karty i zobacz, czy Skyrim będzie się zawieszać.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Obnizalem z 910 na 850 jakos i to samo było. Jak mówiłem, na swoim 2 kompie gram na wlasnie 910/1200 i jest okej nic sie nie psuje.

 

 

Edit godzina 0.05: Zakończyłem test bo już ide spać. Log prowadzony od 22.40 mniej wiecej, do połnocy. A grałem od 18.40 do północy.

Konfig tego PC przedstawia się tak: http://img822.imageshack.us/img822/4879/pc2q.jpg

 

Log: http://hostuje.net/file.php?id=0d21c86469c317f0220b20e45955f4dd

Odnośnik do komentarza

Chodzi o ten log z HWiNFO? U mnie w Excelu wyszła sieczka z niego.

Co do tamtego screena, chodzi o to, że jest wykorzystywany głównie jeden rdzeń? Skyrim korzysta z 1-2 rdzeni, dlatego tak jest w logu.

 

Bo źle zaimportowałeś dane.

Sprawdziłem log z phenoma i tu jest OK. Obciążane są wszystkie rdzenie.

I doskonale widać moment zakończenia gry. Nic się zbytnio nie przegrzewa (ani procek ani karta).

Na Intelu jest dużo 0 % i nagle jeden raz 66%.

 

@dantey115

Do aktualizacji SP1 i poprawki na phenomie.

Odnośnik do komentarza

hehe no to wiem ze na phenomie nie mam SP1 ale problemem jest to ze dałem tylko 40gb na C jak robilem go 2 lata temu i zostaje mi pozniej 15gb a pozniej jak instaluje programy to nawet 7 tylko. Po aktualkach raz mi zostało tylko 500mb wiec narazie musze sie zebrac i kiedys od nowa podzielic po formacie.

A co do tego kompa. Do tego Intela wsadziłem radeona HD4850. Nie robiłem logu bo nie spodziewalem sie, że bedzie działał prawie 4 godziny. Później robiony był restart bo głosu nie było. I po restarcie chodził na tej samej grze co sie psuł, od 16 do 20.30 i nic sie nie psuło. Więc sie już troche pogubiłem. Log pewnie dopiero jutro po poludniu bede miał bo teraz komputer jest nie u mnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...