Skocz do zawartości

Nagminny i nieustanny "blue screen". Hakowanie kont.


malutka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

niestety znow zwracam się o pomoc. Owszem miałam kiedyś kilka wirusów, ale Pani Administrator picasso zawsze mi pomogła. Może problem jest stary, gdyż również swego czasu wyłanczał mi się laptop. W sumie wszystko było ok, ale przy grach "padał" ... przedmuchany itp, stwierdzono, że to nie jest "komputerek" do gierek i ogólnie multimediów, więc się stosowałam, i był "awaryjnym" w razie nagłej potrzeby. Jednak od około miesiąca może dłużej, jak pracuję na nim to się wyłącza, pojawia się masa różnych lini wielokolorowych, następnie czarny ekran, chwila, i niebieski. Startuję go "normalnie" i pojawia się błąd.

http://wklej.org/id/1018747/

 

Nastepna sprawa, to, że usuwa mi sie OTL z systemu, staram się jak jest nowa wersja odświeżać, jednak dziś znowu mam zaistalowaną sprzed pół roku, a dwa razy odnawiałam. W ogóle instalek nie mam w folderze, a były! Nikt prócz mnie generalnie nie korzysta z komputera więc odpada opcja, że mam "lisa" który usuwa moje rzeczy/dane. Kolejna kwestia, to to, że ktoś włamuje mi się na pocztę, wszelkie inne konta, niby to głupota ale jednak wku****. Malwarebytes Anti-Malware nic nie wykrył. Podobnie sie dzieje z prędkością internetu, o pewnych godzinach maleje, wręcz przypomina "radiówkę", że nic sie nie da zrobić. WG operatora wszystko jest "ok" i nie ma możliwości by ktoś inny ze mną korzystał. Ale w to nie wierzę, bo wiem, że to możliwe, miałam taki przypadek, wszelkie hasła podwójne/trójne nic nie dały, znajomy informatyk sprawdził i faktycznie ktoś inny siedział na łączu, zmieniłam operatora i było wszystko ok.

Logi:

http://wklej.org/id/1018774/

 

 

http://wklej.org/id/1018780/

 

Z GG nie korzystam praktycznie, chrześniak na "gierkach" był jakieś cztery miesiące temu, a problem cały czas aktualny.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tu się rysują wątki na kilka działów, infekcja nie wygląda na wiodący wątek. Dlatego też dobieram dział wg tego co jest tu widzialnym najgrubszym problemem i przesuwam cały temat do:

 

 

przy grach "padał" ... przedmuchany itp, stwierdzono, że to nie jest "komputerek" do gierek i ogólnie multimediów, więc się stosowałam, i był "awaryjnym" w razie nagłej potrzeby. Jednak od około miesiąca może dłużej, jak pracuję na nim to się wyłącza, pojawia się masa różnych lini wielokolorowych, następnie czarny ekran, chwila, i niebieski. Startuję go "normalnie" i pojawia się błąd

 

Wątek do działu Hardware. Te "wielokorowe linie" sugerują problem karty graficznej bądź jej sterowników. Podany tu BSOD STOP 0x00000116 też pachnie grafiką, choć na razie nie ma konkretów, kieruje do pliku informacyjnego:

 

Files that help describe the problem:

C:\Windows\Minidump\042113-39437-01.dmp

 

Należy uzupełnić więcej danych, tzn. zdebugowane zrzuty pamięci DMP wg kroków z punktu 5 w ogłoszeniu (KLIK) oraz podać pełną specyfikację sprzętową lapka.

 

 

Podobnie sie dzieje z prędkością internetu, o pewnych godzinach maleje, wręcz przypomina "radiówkę", że nic sie nie da zrobić. WG operatora wszystko jest "ok" i nie ma możliwości by ktoś inny ze mną korzystał. Ale w to nie wierzę, bo wiem, że to możliwe, miałam taki przypadek, wszelkie hasła podwójne/trójne nic nie dały, znajomy informatyk sprawdził i faktycznie ktoś inny siedział na łączu, zmieniłam operatora i było wszystko ok.

 

Wątek do działu Sieci. Załóż tam nowy dodatkowy temat opisując dokładnie objawy + dostarczając raporty wymagane zasadami KLIK.

 

 

Kolejna kwestia, to to, że ktoś włamuje mi się na pocztę, wszelkie inne konta, niby to głupota ale jednak wku****. Malwarebytes Anti-Malware nic nie wykrył.

 

Mowa o poczcie i "wszelkich innych" = jakich (serwisy społecznościowe / konta gier / ...)? Czy na pewno to jedyny komputer, z poziomu którego logowano się do kont? Może źródłem nie jest ten laptop tylko inne urządzenie. Nie widzę w podanych tu raportach żadnych oznak infekcji, choć nie został dodany log z GMER. Jest tylko drobne adware. Instrukcje usuwania w spoilerze, rzecz zupełnie poboczna i nie związana z żadnym problemem tu przedstawionym.

 

 

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj adware 50 FREE MP3s +1 Free Audiobook!, Ask Toolbar, Ask Toolbar Updater, Pandora Service, Norton Security Scan. W Firefox w Dodatkach powtórz deinstalację Ask Toolbar.

 

2. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Usuń. Po użyciu narzędzia wykorzystaj w nim opcję Odinstaluj.

 

3. Jest jeszcze niedopasowany plik C:\Windows\system32\drivers\595e56b.sys, spróbuj go skasować ręcznie przez SHIFT+DEL.

 

 

 

 

A co do:

 

 

Nastepna sprawa, to, że usuwa mi sie OTL z systemu, staram się jak jest nowa wersja odświeżać, jednak dziś znowu mam zaistalowaną sprzed pół roku, a dwa razy odnawiałam. W ogóle instalek nie mam w folderze, a były! Nikt prócz mnie generalnie nie korzysta z komputera więc odpada opcja, że mam "lisa" który usuwa moje rzeczy/dane.

 

OTL nie jest już programem rozwijanym, od dawna nie było żadnej nowej wersji i prawdopodobnie nie będzie już takowej (dowiedziałam się tego zgłaszając nowe propozycje skanu do OTL, na które już nie mam co liczyć). Najnowszy OTL to wersja 3.2.69.0, która wydana została w zeszłym roku (koło września 2012). Co do samoczynnego znikania OTL z dysku, nasuwa się jedno z dwóch:

- Używasz opcję Sprzątanie w OTL. Funkcja jest dedykowana usuwaniu OTL z dysku i rejestru.

- Program zabezpieczający / skaner wykrywa OTL fałszywie jako "zagrożenie" i usuwa.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Skasowałam ten plik C:\Windows\system32\drivers\595e56b.sys

ale się odtworzył z nową datą tj. majową, więc ponownie go skasowałam. Co do kont internetowych. Tak, w większości logowanie było z tego lapka lub tylko z niego. reszta z tableta lub notebook'a, komórki. Lecz inne operacje tylko stąd, tj. laptop HP. Więc o jakieś powiązanie trudno. Tyczy się to logowań do banków, fb i temu podobnych portali społecznościowych, na których ktoś ewidentnie podszywał się, kradł etc. Sprawa jest rozwojowa, ale mnie osobiście dobija, i chcę temu zapobiec oraz spokojnie spać. Generalnie podejrzewam kogoś takiego "hakiera", tylko, że on jest kilka tys. mil ode mnie i nie miał kontaktu z moimi urządzeniami realnie ani po przez mail...

 

 

 

Specyfikacja

kw1zodjk4i2f.jpg

 

Log GMER

http://wklej.org/id/1033499/

 

 

 

 

 

screen BlueScreenView

929e87a2e4fdbb02med.jpg

(nie wiem czy będzie widać na tym hoście)

qxp88dr3uudm.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Proszę wybaczyć, że post pod postem. Ale nadal walczę z tym co opisałam w temacie, np pojawił się znowu taki błąd :

Problem signature:

Problem Event Name: BlueScreen

OS Version: 6.1.7601.2.1.0.768.3

Locale ID: 1045

Additional information about the problem:

BCCode: 116

BCP1: FFFFFA800ABF94E0

BCP2: FFFFF88006C87A2C

BCP3: 0000000000000000

BCP4: 0000000000000002

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 768_1

Files that help describe the problem:

C:\Windows\Minidump\052713-85160-01.dmp

C:\Users\niutka\AppData\Local\Temp\WER-258010-0.sysdata.xml

Read our privacy statement online:

 

http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0409

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:

 

C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt

 

Dodatkowo musiałam zmienić adres mail, gdyż ciągle były jakieś cyrki. Nie korzystam od pewnego czasu z transakcji online. A wciąż przychodziły jakieś potwierdzenia, i dane do wpłaty.

Odnośnik do komentarza

Owszem działa. Z tym, że to obraz ISO... I na pewno nie wypalę płytki, gdyż nie mam odpowiedniego programu do tego jak np. NERO. Dwa to nie jestem pewna swojej nagrywarki. Kilka razy zgrywałam zdjęcia przez Windowsowy program i trwało to godziny... Więc dałam sobie spokój i ta opcja jest dla mnie zbyteczna tj. nagrywanie. I najgorsze, że nie mam dysku/pendrive w tej chwili.
Także najlepsza opcja dla mnie to przesłany program, z tym, że w wersji z poziomu systemu...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...