Skocz do zawartości

Sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność


poszczyca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem pojawił sie dłuższy czas temu, natomiast wtedy nie było to aż tak dokuczliwe. Od ponad 8 miesięcy gram w pewną grę online. Od czasu do czasu zdarzało się, że gra na chwilę sie zawieszała. Wyglądało to następująco - obraz się zatrzymywał, kursor również, po 2-3 sekundach monitor sie wygaszał po czym wszystko wracało do normy. Próbowałam przestawić ustawienia gry na mniej wymagające (wtedy zakładałam, iż to wina gry), ale wtedy zawieszała sie o wiele częściej, wraciłam więc do najwyższych ustawień.

Po każdym zawieszeniu pojawia się komunikat : Sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność. Sterownik AMD driver przestał działać, ale odzyskał sprawność.

Dodam, ze aktualizacja sterowników kraty graficznej nie pomaga.

 

Takie zawieszanie od czasu do czasu pojawiało się podczas ogladania filmów na YT.

 

Odkąd twórcy wspomnianej gry wprowadzili sporego patcha, samo zawieszanie gry kończy się teraz 'white scrneem' i trzeba ją ponownie uruchamiać. Pojawił się również problem z próbą odtwarzania filmów. Odtwarzacz co 5-6 sekund zawiesza się w ten sam sposób co gra, oglądanie jest niemożliwe.

 

Jak próbowałam do tej pory sobie z tym poradzić - aktualizacja sterowników, aktualizacja kodeków, testowałam karte programem - Video card stability test - nie wykazał test żadnych błędów.

Reinstalacja systemu to dla mnie ostateczność, dlatego najpierw zwracam się do Was :)

 

Proszę o sprawdzenie czy problem dotyczy kwestii systemowych, jakiś błedow etc, czy może to wina hardware - uszkodzonej karty graficznej, gdyż takie opinie o moim problemie również slyszałam.

 

Załączam logi:

 

 

 

 

OTL.Txt

Extras.Txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat w złym dziale (diagnostyka infekcji), przenoszę wstępnie do działu Hardware. Podaj: o jaką grę chodzi + pełną specyfikację sprzętową (KLIK). Wstępnie podsuwam do czytania ten temat: KLIK.

 

 

Uwagi poboczne spoza problemu podstawowego:

 

1. Do czyszczenia masz śmieci adware. Instrukcje w spoilerze.

 

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
c:\ProgramData\BrowserProtect
C:\Users\Madzia\AppData\Roaming\Babylon
C:\Users\Madzia\AppData\Roaming\OpenCandy
C:\Users\Madzia\AppData\Roaming\mozilla\firefox\profiles\q2lcxfni.default-1364829965091\searchplugins\delta.xml
C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\searchplugins\babylon.xml
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0ECDF796-C2DC-4d79-A620-CCE0C0A66CC9}]
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart. Po akcji zastosuj Sprzątanie.

 

2. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Usuń. Gdy ukończy, opcja Odinstaluj.

 

3. Na koniec korekta domyślnych wyszukiwarek IE po użyciu AdwCleaner. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

 

[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

 

[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

 

[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal. Potwierdź import do rejestru.

 

 

 

 

2. W Dzienniku jest drobny błąd WMI numer 10. Instrukcje naprawcze: KLIK.

 

3. G Data zgłasza błędy w Dzienniku zdarzeń, ale to wystąpienia sprzed miesięcy i nie wiem czy w ogóle to istotne:

 

Error - 2013-01-11 20:11:36 | Computer Name = Moj5ty | Source = Service Control Manager | ID = 7009

Description = Upłynął limit czasu (30000 ms) podczas oczekiwania na połączenie się

z usługą G Data Personal Firewall.

 

Error - 2013-01-11 20:11:36 | Computer Name = Moj5ty | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi G Data Personal Firewall z powodu następującego

błędu: S

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...