Skocz do zawartości

Signature Validation Options - nie mogę nic uruchomić


marcos777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nie mogę uruchomić żadnego programu w Windows Xp pro. Ani uruchomić przywracania systemu.

Próbowałem naprawy z Konsoli Odzyskiwania Systemu: chkdsk /r oraz zmienić opcję weryfikacji podpisu sterowników (opcja ustawiona jest na Ignoruj).

Niestety to nie pomaga.

 

Po kliknięciu na ikonki na pulpicie, konkretne programy w Start/ Wszystkie programy, Akcesoria / Przywracania systemu itp. pojawia się komunikat:


 

Signature Validation Options
The validations of digital signatures within Explorer can be enabled or disabled. This affects only the icon displayed, but not the ability to manually validate digital signatures.

[..] Validate digital signatures and special icons

Changes to this setting will not take effect until the next time you log on to Windows.

[OK]  [Cancel]

 

W Akcesoria/Przywracania systemu (i w innych programach) pod PKM zamiast Otwórz pojawiła się opcja Enable/Disable Digital Signature Icons.

 

Proszę o pomoc.

 

--

EDIT

 

 

Udało mi się dostać do PPS z wiersza polecenia w trybie awaryjnym:

 

 

Aby uruchomić Przywracanie systemu przy użyciu wiersza polecenia, wykonaj następujące kroki:

  1. Uruchom ponownie komputer, a następnie podczas pierwszego uruchomienia komputera naciśnij i przytrzymaj klawisz F8, aby uruchomić go w trybie awaryjnym z wierszem polecenia.
  2. Użyj klawiszy strzałek, aby zaznaczyć opcję Tryb awaryjny z wierszem polecenia .
  3. Jeśli zostanie wyświetlony monit, aby wybrać system operacyjny, klawisze strzałek, aby wybrać odpowiedni system operacyjny komputera, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
  4. Zaloguj się jako administrator lub przy użyciu konta, które ma poświadczenia administratora.
  5. W wierszu polecenia wpisz %systemroot%\system32\restore\rstrui.exe, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
  6. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby przywrócić komputer do stanu funkcjonalności.

 

To co było przedtem niedostępne z racji wyskakującego okna, teraz, z tej opcji polecenia   %systemroot%\system32\restore\rstrui.exe   wreszcie zadziałało :)

Już wszystko wróciło do normy. Temat można usunąć lub zamknąć.

Edytowane przez marcos777
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...