Skocz do zawartości

Error loading operating system - XP home


pajkul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam bardzo poważny problem z komputerem kolegi. Jest na nim XP home. Problem jest nastepujacy: po uruchomieniu komputera pojawia sie blad: Error loading operating system.

 

Próbowałem już z konsoli odzyskiwania windows (z wlozonej plyty instalacyjnej) wykonac fixmgr, fixboot i bootcfg/rebuild, nie pomogło. Także naprawa istniejącej instalacji systemu Windows XP nie przyniosła rezultatów. W biosie nie ma praktycznie zadnych ustawien co do trybu pracy dysku. Jest to jeden dysk podzielony na 2 partycje.

 

Proszę o wszelkie możliwe propozycje co do przyczyn możliwości rozwiązania problemu. Nie mogę podać, skąd problem się pojawił, bo po prostu kolega tego nie wie.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wiem już trochę więcej, co się działo przed tym błędem. Przy każdej próbie uruchomienia wyskakiwała informacja o braku bliku NTLDR. Komputer ogólnie był bardzo zawirusowiony i ktoś próbując go naprawić doprowadził do takiej sytuacji.

 

Została następnie wykorzystana jakaś płyta ratunkowa (prawdopodobnie z Komputer Świata) i wykonana operacja "przywróć MBR". Od tego momentu pojawia się właśnie Error loading operating system.

 

Używając hirens boot cd próbowałem bootować z różnych partycji, bezskutecznie. Nie wywala żadnego błędu, po prostu komputer się restartuje. fixmbr, fixboot z konsoli ratunkowej instalatora win xp też nie przynoszą rezultatów. Więc można powiedzieć, ze prawdopodobnie uszkodzona jest tablica partycji. Ale przecież uruchamiając mini windows xp z hirens boot cd mam dostęp do wszystkich plików na obu partycjach...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...