Skocz do zawartości

Dwa systemy nie uruchamiają się


shanq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dwa systemy Windows 7 i XP. Przedwczoraj będąc na kompie komputer się wyłączył i nie uruchamiał się. Po jakimś czasie jednak uruchomił się. Wczoraj system nagle spowolniał, wolno chodził. Zrestartowałem i nie chciał się uruchomić. Po godzinie włączyłem kompa ponownie i zadziałał. Dzisiaj rano znowu nie chciał się uruchomić, po południu działał normalnie teraz znowu nie chcą się włączyć. Na XP pojawia się czarny ekran odmomentu jak ma pojawić się ekran logowania, na 7 system zatrzymuje się na ładowaniu. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Masz płytę z Windowsem 7? Teraz żaden system się nie uruchamia? Jeśli masz płytę to zbootuj z niej komputer, jak się załaduje instalator Windows, wciskasz Napraw komputer, powinno pojawić się okienko z wyborem systemu, wybierasz Windows 7, potem wchodzisz w Wiersz polecenia, następnie wpisujesz kolejno:

bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd

Powinien już odpalać się Windows 7, ale Win XP nie będzie działać. Wtedy zrób zrzut ekranu z Zarządzania dyskami.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...