Skocz do zawartości

Problem z kopiowaniem do schowka


OSH

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Państwu. Od jakiegoś czasu mam dziwny problem - mianowicie po naciśnięciu CTRL+C w Firefoksie, a konkretnie Nightly tekst bynajmniej nie jest kopiowany do schowka. Nie dzieje się tak zawsze, ale dość często. Dziś już zaczął mnie trafiać szlag, w związku z czym ten post. Mam dziwne podejrzenie, że w systemie zainstalowało się coś, co przechwytuje mi wszystko, co kopiuję do schowka, w nadziei, że skopiuję też tam jakieś hasełko. Ewentualnie przyczyna jest bardziej prozaiczna - być może kończy mi się klawiatura (i tak długo wytrzymała). Na oko (to znaczy po skanowaniu GMERem) nie ma rootkitów, ale jak wiadomo, na oko to chłop w szpitalu umarł. Załączam zatem logi z OTL i GMERa i uprzejmie proszę o pomoc :)

gmer.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Software. Brak oznak infekcji, a problem zdaje się być w ogóle daleki od tego zagadnienia. Tylko doczyść wpisy puste, szczątki adware i skanerów. Instrukcje w spoilerze.
 


1. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Usuń. Gdy ukończy, opcja Odinstaluj.
 
2. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

:OTL
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\Documents and Settings\Nemesis\Ustawienia lokalne\Temp\tmp1.tmp -- (WinRing0_1_2_0)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Program Files\ArcaBit\ArcaVir\ps_drv.sys -- (ps_drv)
SRV - File not found [Auto | Stopped] -- C:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe -- (Bonjour Service)
O4 - HKLM..\Run: [ABREGMON] C:\Program Files\ArcaBit\ArcaVir\ABregmon.exe File not found
O9 - Extra Button: ArcaVir >> - {40525A66-DB98-480D-BCF9-7AF88C1AF438} - C:\Program Files\ArcaBit\WebExtensions\ie\ArcaIEExt.dll File not found
O9 - Extra 'Tools' menuitem : ArcaVir >> - {40525A66-DB98-480D-BCF9-7AF88C1AF438} - C:\Program Files\ArcaBit\WebExtensions\ie\ArcaIEExt.dll File not found
O16 - DPF: {8AD9C840-044E-11D1-B3E9-00805F499D93} http://java.sun.com/update/1.7.0/jinstall-1_7_0_09-windows-i586.cab (Reg Error: Value error.)
[2012-06-12 11:27:42 | 000,000,000 | ---D | M] (ArcaBit Ext.) -- C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\arcabit@www.arcabit.pl
[2012-07-17 20:47:30 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\AVAST Software
[2013-01-21 15:15:02 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\AVG January 2013 Campaign
[2012-05-07 22:18:44 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\CPA_VA
[2013-01-21 16:10:09 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\MFAData
[2012-05-06 17:59:49 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Nemesis\Dane aplikacji\ESET
[2012-08-19 16:40:49 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Nemesis\Dane aplikacji\OpenCandy

:Commands
[emptytemp]


Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.


Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart. Po restarcie użyj Sprzątanie.
 


 
 

Od jakiegoś czasu mam dziwny problem - mianowicie po naciśnięciu CTRL+C w Firefoksie, a konkretnie Nightly tekst bynajmniej nie jest kopiowany do schowka. Nie dzieje się tak zawsze, ale dość często.

 
1. O ile to nie wina Nightly per se, tu artykuł Mozillazine o przyczynach losowego niedziałania schowka: KLIK (Clipboard stops working sometimes). Ale:
 
2. Podstawowe skojarzenie z mojej strony to wirtualna maszyna, która ingeruje w schowek. Takie problemy z kopiowaniem ze schowka były przeze mnie zanotowane conajmniej przy VirtualBox czy VMWare w określonych wersjach. To było dość dawno i już niedokładnie pamiętam co robiłam wtedy, a może aktualizacja aplikacji pomogła. Jak mówię: nie pamiętam.
A Ty masz zainstalowaną ogromną ilość emulatorów: Microsoft Virtual PC 2007 SP1 + Oracle VM VirtualBox + VMWare Workstation + Parallels Workstation. Któryś z nich może tworzyć problem ze schowkiem. Wstępnie sugeruję w każdym programie po kolei zdeaktywować integrację ze schowkiem dla testu. Podsuwam i ten artykuł: KLIK.

 
.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...