Skocz do zawartości

Tworzenie obrazu partycji systemowej przed zerowaniem


htw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym sie dowiedzieć czy następujący pomysl jest dobry. Z racji problemów dyskowych - chkdsk pomogło, system sie podniósł, MHDD wywalił natomiast jednym bad sectorem (UNC). Zastanawiam sie nad wyzerowaniem dysku (chyba, że można mniej inwazyjniej poradzic .. ? HDD regenarator podobno nie jest polecany). Z racji tego, że system jest utzrymywany w dużym porządku nie ma sensu w moim przypadku instalowania od nowa systemu itp i zabawy ze sterownikami bo wszysyo idealnie działało. Zastanawiam sie nad zrobieniem kopi partycji systemowej przez wewnętrzyną maszynke systemową (Windows 7) a następnie wyzerować dysk i na końcu przywrócić dane.

Nigdy nie kożystałem z tego użądzenia i nie wiem jak to działa

 

w skrócie wygladało by to nastepująco :

 

1) kopia partycji systemowej przez wewnętrzy moduł plus kopia danych

2) zerowanie dysku plus remapowanie

3) przywrócenie obrazu

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Kolejność działania poprawna z jednym zastrzeżeniem - ryzykowne jest użycie systemowego narzędzia.

Było już kilka tematów z problemami np. przy tworzeniu takiej kopii.

Radziłbym użyć jakiegoś zewnętrznego narzędzia z bootowalną płytą do odtworzenia kopii.

Poszukaj na stronie www.easeus.com wersji Free Backup lub użyj Trial . Do takich działań wystarczy.

Musisz wcześniej zainstalować ten soft.

 

Zasadnicze pytanie: na czym chcesz robić ten backup?

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, na drugi fizycznie dysk, pewnie trzeba będzie zrobić boot owalna płytkę albo pendriva żeby wystartować i poźniej za rączkę jak instalator każe .. ? nie robilem tego nigdy, jest cos o czym warto wiedziec ?

 

W załączniku daje wynik MHDD.

 

w skrócie :

3 błędy  <150ms - bloki z prędkością odczytu poniżej 150ms (zielone - nie świadczy to dobrze, ale to jeszcze nie błąd)

1 błąd UNC
 
 
w Victoria 4.46b w opcji Test jest opcja Restore, moze bym to zrobil .. ? czy lepiej wyzerowac ?

post-816-0-68030600-1365023482_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

nie rozumiem za bardzo o co chodzi

Ano chodzi o informacje dotyczące komputera i jego konfiguracji.

 

- widzisz różnicę w obrazku z partycjami z HDTune oraz Zarządzanie dyskami

- na obrazku System Summary - masz problem z temperaturami procesora TM1 i TM2 (zobacz zakładkę Sensors z HWInfo).

- na którym obrazku widzisz ten drugi sprawny dysk fizyczny z dużą ilością wolnego miejsca

 

W temacie backupu systemu z wykorzystaniem systemowego narzędzia poczytaj w dziale W7 (problemy z tworzeniem, z przywróceniem itp.).

Odnośnik do komentarza

jesli mówisz, że systemowy zawodzi

To nie tak. Nie podpiszę się pod poradą jeśli nie mam pewnych informacji - stąd konkretne prośby i wiem o co proszę.

Nie namawiam do używania softów z powodu swoich sympatii.

Z systemowego nigdy nie korzystałem i czytając szereg postów mam wątpliwości.

Z obrazka dowiedziałem się, że masz W7 Pro x64 SP1 - a to ważne.

Jeżeli utworzysz kopię obrazu dysku z tej wersji na innym dysku to odtworzenie możliwe jest przez bootowalną płytę i w tym przypadku DVD instalacyjny.

Nie wiem jaką masz wersję płyty - z SP1 czy bez i nie wiem jak to wszystko zadziała. Może się okazać, że płyta musi mieć zintegrowany SP1.

Tego nie wiem i nie napiszę Ci rób systemowym bo nie wiem co się stanie.

Jeżeli ten dodatkowy dysk to USB - to może być następny problem z tworzeniem i przywróceniem.

Odnośnik do komentarza

hehe to trzeba było pytać :) nie sugeruj sie sygnaturką, na komputerze jest oczywiście Windows SP1 a nośnik mam oczywiście ze zintegrowaną łatką. Wszystko mam na pendrivie i tak najczęściej instaluje systemy :) Dysk tej drugi o którym piszę jest stacjonarny i mam w obudowie puszczony po taśmie (niestety nie Sata). Program o którym piszesz do tworzenia jest ograniczony czasowo i jest pełnowartościowy i można z niego spokojnie skorzystać ? bo wersja free piszą że można korzystać ale tylko 1 GB :). Sprawdzę jeszcze tą temperaturę.

Odnośnik do komentarza

a bawił sie ktoś osobiście wersją  Easeus ToDo Backup Home w wersji Trial i może z doświadczenia powiedzieć, że nie ma sie czego obawiać :) ??  obraz systemową maszynką na wypadek zrobiony. Sytuacja jst taka, że mam 2 partycje. C - system i D - dane. Dane zostały przerzucone w bezpieczne miejsce i teraz została opcja zabezpieczenie partycji C (systemu dokładnie takieko samego) Są trzy opcje Disc/Particion backup albo System backup albo Particion Clone ... ? w życiu z tego nie korzystałem wiec wole zapytać osoby które sie tym bawiły.

Odnośnik do komentarza

Ty się "nie baw " - czytaj manuale - http://www.todo-backup.com/home/home-backup/features.htm Czy nie ma się czegoś obawiać? Jak zrobisz prawidłowo kopię to szansa nieudanego jej przywrócenia jest mała. No chyba, że w międzyczasie pojawią się problemy z hardware.

 

Skoro się dalej czisz i nie możesz zdecydować na program do backupu, to możo to przemówi Ci do wyobraźni:

Paragon Backup & Recovery™ 2013 Free
spolszczona skrócona instrukcja pdf po polsku dla 2012 - http://www.sendspace.pl/file/29be869eb8a34f0f82fd023/instrukcjaparagon
podręcznik użytkownika dla programu Backup and Recovery 2013 Free - http://www.paragon-software.pl/docs/user_manuals_PL/BR_2012_free_pl.pdf
strona do uzyskania seriala - http://www.paragon-software.com/registration/br2013free.html
instalka do pobrania - http://dl.paragon-software.com/free/br_free.msi

Odnośnik do komentarza

Dziękuję wszystkim za pomoc.  Poczytałem trochę o możliwościach MHDD i okazało sie, że nie było potrzeby zerowania całości(ręcznie erase) ze względu na dobrą kondycję dysku - stosunkowo mało wolnych sektorów  < 150 tylko 3,  wiec skorzystałem z fukcji erase delay która to usuneła problem, jak w załączniku. Tak mi sie wydaje przynajmniej, jesli jestem w błędzie niech mnie ktos porpawi ...


System odpalił sie normalnie wiec nie było potrzeby przywracania czegolokwiek, ale jeszcze raz dziękuję !

 

btw. Bonifacy tutoriale oczywiście przeczytam, dzięki za lektorę.

 

 

 

w załącznikch fotki skanowania tuż po operacji naprawy + rezutlat naprawy

post-816-0-38923600-1365188030_thumb.jpg

post-816-0-66966500-1365188041_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Muszę się niestety wtrącić.

Kopię oczywiście masz zrobić.

To mogły być tylko błędy logiczne dysku.

Pokaż obrazek ze Smarta z HDTune dla porównania ale również zrób obrazek Smarta z MHDD - F8. Nie musisz robić skanu aby zrobić Smart.

Po operacjach typu Erase Delays należy zrobić Remap.

 

Inny temat to taki, że miałeś szczęście z lokalizacją wadliwych sektorów. Nie siedziały w istotnych miejscach i system wstał.

Odnośnik do komentarza

Kopie sa nawet dwie.

 

Inny temat to taki, że miałeś szczęście z lokalizacją wadliwych sektorów. Nie siedziały w istotnych miejscach i system wstał.

 

no właśnie dziwne bo od tego bad sektora system nie wstawał ... przed ładowaniem systemu w dosie dostawałem info press ctrl alt del, przeskanowałem chkdsk i pomogło, system wstał. Później MHDD i pokazało kwiatek, wiem że SMARTA brakuje do pełni szczesćie ale to jak będę w domu czyli za 20 min :)

post-816-0-33282300-1365193934_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Raw read eroor rate : 05 ?

Potrafisz czytać dane i obrazki? Mylisz parametry.

Prawdopodobieństwo, że sytuacja się powtórzy jest takie jak wyjście na spacer - albo wrócisz albo trafisz do szpitala.

Tego nikt nie wie i nawet w przypadku zastosowania najnowszych dysków masz tylko gwarancję producenta.

I co z tego? Zabezpieczenia to podstawa. W blaszaku to minimum dwa dyski stosownie podzielone na system i dane.

Dodatkowo wydzielone partycje na backupy - krzyżowo. System + backup Danych i Dane + backup Systemu.

Działa i sprawdzone. Tak mam od wielu lat i wszystko cyka. Małe prawdopodobieństwo padnięcia obu dysków i pewniejsze od prostych RAID.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...