Skocz do zawartości

100Gb zajętego miejsca zaraz po formacie dysku?


starbreeze

Rekomendowane odpowiedzi

Mój system to Windows XP Proffesional wersja 2002.

 

sysprop.gif

 

Jeśli w oknie informacje systemu masz tylko to i nie pokazuje się pod spodem status SP, to znaczy, że masz golusieńki XP bez żadnego SP i nie będzie on obsługiwał dużych dysków. Jest wymagany conajmniej dodatek SP1 (czyli w aktualnych okolicznościach Service Pack 3 = o ile się nie mylę, i tak jego instalacja wymaga posiadania conajmniej XP SP1).

Proponuję zrobić nową CD XP ze zintegrowanym SP3 (KLIK) i ponownie zainstalować system, od razu będzie on zaktualizowany do SP3.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
ale czy mógłbym prosić o zaktualizowanie linku do SP1?

 

SP1 jest już usunięty z serwerów MS, co najwyżej można go pobrać z serwisów trzecich. Ten link z IDG nadal jest aktualny. Ciut zmienili formułę adresu: KLIK. Zamiennie możesz pobrać SP2, on powinien zawierać wszystko co ma SP1.

 

Przy integracji na "Gold" XP (czyli bez SP) da się bezpośrednio od razu nałożyć SP3, ale z tego co pamiętam, takie CD wykazuje pewne różnice w stosunku do płyty z podwójną integracją SP1 (lub SP2) > na to SP3.

 

PS. Temat przenoszę do działu Windows, bo nie jest to problem stricte sprzętowy, tylko wina oprogramowania.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Udało mi się stworzyć bootowalną płytę CD Windows XP SP3(razem z SP1) zgodnie z OPISEM,ale po włączeniu kompa pokazuje się komunikat CDBOOT:Cannot find NTLDR i startuje do Windowsa. Nie jest to problem z 'nazewnictwem' pliku SETUPLDR.BIN (opisany w ww. temacie) gdyż przy eksploracji CD znalazłem go i ma poprawną nazwę... Macie jakieś pomysły dlaczego system nie startuje z płyty? ( w razie niepoważnych sugestii sekwencja bootowania w BIOSIE jest prawidlowa...)

Odnośnik do komentarza
Nie jest to problem z 'nazewnictwem' pliku SETUPLDR.BIN (opisany w ww. temacie) gdyż przy eksploracji CD znalazłem go i ma poprawną nazwę...

 

To nie o to chodzi.... Błąd wskazuje, że to jednak jest problem nazewnictwa, czyli źle ustawiona opcja typu "numer wersji ISO 9660". Pytanie: czym wypalałeś CD i jak w tym programie ustawiłeś opcję wersji ISO 9660?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...