Skocz do zawartości

Malware/Botnet Activity Detected


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Korzystam z serwerów OpenDNS. W dniu dzisiejszym zalogowałem się na swoje konto i przywitał mnie piękny, czerwony komunikat:

 

post-600-003969000 1287144794_thumb.jpg

 

Zdziwiłem się, bo staram się dbać o bezpieczeństwo. Mam Windowsa 7, zawsze instaluję poprawki z Windows Update na bieżąco. Odinstalowałem IE i WMP. Korzystam z Opery i mam pakiet Norton Internet Security 2011. Pobrałem Kaspersky Rescue Disk, nagrałem na CD, uruchomiłem PC z płytki, zaktualizowałem bazy sygnatur, zrobiłem pełny skan i czysto. Później pełny skan komputera za pomocą NIS i także czysto. Dla mnie komputer nie jest zainfekowany. Skąd wiec to ostrzeżenie?

 

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.5

Windows 7 (UAC is enabled)

Internet Explorer 8

``````````````````````````````

Antivirus/Firewall Check:

Norton Internet Security

WMI entry may not exist for antivirus; attempting automatic update.

```````````````````````````````

Anti-malware/Other Utilities Check:

Java 6 Update 21

Adobe Flash Player 10.1.85.3

````````````````````````````````

Process Check:

objlist.exe by Laurent

Norton ccSvcHst.exe

````````````````````````````````

DNS Vulnerability Check:

GREAT! (Not vulnerable to DNS cache poisoning)

 

``````````End of Log````````````

OTL.Txt

Extras.Txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie widzę w raportach nic związanego z infekcją, jak rozumiem i Ty nie notujesz żadnych dziwności. Drobne komentarze:

 

1. Internet Explorer ma stronę startową skonfigurowaną na Ask:

 

IE - HKU\S-1-5-21-2315561598-1450913007-1748056524-1000\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = "http://www.ask.com?o=14597&l=dis"

 

Zmień to w preferencjach przeglądarki.

 

2. W Dzienniku zdarzeń pojawia się ten błąd:

 

Error - 2010-10-15 07:32:30 | Computer Name = Tomecek-PC | Source = volmgr | ID = 262190

Description = Inicjowanie zrzutu awaryjnego nie powiodło się!

 

Start > w polu szukania wpisz sysdm.cpl > z prawokliku Uruchom jako Administrator. Wejdź do karty Zaawansowane > Uruchamianie i odzyskiwanie > Ustawienia > zaznacz Zapisz zdarzenie do Dziennika systemu.

 

3. W programie Autoruns w karcie Drivers możesz usunąć te szczątki po DAEMON Tools, Comodo i Kaspersky:

 

DRV - File not found [Kernel | Disabled | Stopped] -- C:\Windows\System32\Drivers\sptd.sys -- (sptd)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\System32\DRIVERS\cmdatp.sys -- (ATP)

DRV - [2009-10-22 13:54:18 | 000,037,392 | ---- | M] (Kaspersky Lab) [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\system32\DRIVERS\73457162.sys -- (73457162)

DRV - [2009-09-25 17:59:42 | 000,128,016 | ---- | M] (Kaspersky Lab) [Kernel | System | Running] -- C:\Windows\System32\drivers\73457161.sys -- (73457161)

 

4. Wprawdzie Security Check tego nie notuje, ale: Java 6 Update 22 (JRE).

 

Korzystam z serwerów OpenDNS. W dniu dzisiejszym zalogowałem się na swoje konto i przywitał mnie piękny, czerwony komunikat

 

Sekcja "Last seen" datuje to na dwa miesiące wstecz. Może któraś strona, którą odwiedzałeś, próbowała coś jednorazowo otworzyć (jakieś okno / skrypt). Przeglądnij dokładniejsze statystyki OpenDNS, co zostało zablokowane. O tym komunikacie jest także w tym wątku na forum OpenDNS: KLIK.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
16.11.2010 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...