Skocz do zawartości

Długo uruchamiający się windows, powolna praca systemu


tam68

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Od paru dni mam problem jak w temacie. Podczas uruchamiania systemu bardzo długo wyświetla się logo Windows XP, to na czarnym tle z ruchomym paskiem postępu. Później następuje czarny obraz, tu też trzeba odczekać aż pojawi się ekran powitalny i dopiero można się zalogować. Odnoszę wrażenie, że przez cały czas coś pracuje w tle.
Moje podejrzenia:
1. Złapałem coś brzydkiego:-)
2. Posypało się coś w systemie. Ostatnio często używałem funkcji hibernacji... i któregoś dnia moje dziecko podczas zamykania/hibernowania użyło przycisku "Power"
3. A może to problem leży w sprzęcie... płyta? zasilacz?

Od czegoś trzeba zacząć więc załączam logi.
Dodam jeszcze, że skany Comodo, MAM i Kaspersky z płyty startowej nic niepokojącego nie wykryły. Defragmentacja też nic nie pomogła.

Dziś Comodo wyświetlił takie ostrzeżenie: hpgs2wnf.exe (to chyba z Hewlett-Packard) żąda pełnego dostępu do komputera.

OTL.Txt

Extras.Txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zastosowałem się do Metody 2. (Ręczne uruchomienie systemu Windows XP przy użyciu czystego rozruchu) poradnika http://support.microsoft.com/kb/310353/pl

Niestety nic nie pomogło, system tak samo długo się uruchamiał, a że był goły tj. bez zapory to powróciłem do normalnego uruchamiania. I tu niespodzianka system uruchomił się z wszystkimi zablokowanymi wcześniej procesami, ale przy pomocy ccleanera poradziłem sobie z tym.

Macie jeszcze jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza

Mam jeden dysk SATA i CD-R oraz DVD-R podłączone na taśmach IDE.

Niestety nie wiem do jakich kanałów są podłączone. Drzewko Kontrolerów IDE ATA dalej się nie rozwija. Jak to sprawdzić?

 

1eddaa372873f189m.jpg

 

Poniżej ustawienia zaawansowane kanałów. Wszystkie mają :DMA jeśli dostępne" nie które nieaktywne, bez możliwości zmiany.

Ale które z nich wyłączyć, a może odinstalować wszystkie...?

 

Kanały podstawowe

 

f157d9973ab54575m.jpg   e629557cc0cd5d63m.jpg

 

Kanały pomocnicze

 

227df642aacac444m.jpg   6abd0d35e9fa853fm.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...