Skocz do zawartości

Problem z aktualizacją win7 - C0190003


horrida

Rekomendowane odpowiedzi

1. Aktualizujący się system podczas uruchamiania systemu zatrzymuje się na "Błąd krytyczny C0190003 podczas aktualizacji.."

 

2. Restart i F8 powoduje:

 

"Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia nie może automatycznie naprawić komputera:

 

Podpis problemu:

 

Nazwa zdarzenia problemu: StartupRepairOffline

Podpis problemu: 01: 6.1.7600.16385

Podpis problemu: 02: 6.1.7600.16385

Podpis problemu: 03: unknown

Podpis problemu: 04: 21200464

Podpis problemu: 05: AutoFailover

Podpis problemu: 06: 11

Podpis problemu: 07: NoRootCause

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

 

3. Przywracanie systemu niemozliwe - brak punktów przywracania

4. Odzyskiwanie obrazu systemu niemozliwe - Brak obrazów

5. Płyta instalacyjna leży gdzieś w kartonach na strychu

6. Tryb awaryjny nie działa

 

Pytanie jestem w stanie to wskrzesić na szybko jaką magiczną komendą w wierszu poleceń uruchamianym z "Opcje odzyskiwania systemu"?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie mogę zagwarantować że pomoże w tym przypadku, ale można by zainstalować service pack ponownie z płyty cd. Jeśli dobrze pamiętam, można pobrać obraz płyty z tym ustrojstwem z microsoftu.

Nie spotkałem się dokładnie z tym samym problemem, natomiast zdarzyło się że system nie wstał po niekompletnie przeprowadzonej aktualizacji (jeśli dobrze pamiętam brak zasilania był problemem), symptomy były podobne - brak trybu awaryjnego, ciągły restart po niekompletnym bootowaniu systemu. Ponowna instalacja aktualizacji z płyty pomogła.

Jeśli to nie uratuje sytuacji, pozostaje poszukiwanie płyty instalacyjnej i konsola odzyskiwania systemu, lub instalacja naprawcza systemu.

Zdarzyło mi się, że ta druga opcja nie pomogła - wtedy pozostaje kopia plików i ponowna instalacja systemu po sformatowaniu dysku.

 

 

Jeśli masz pod ręką drugi dysk twardy, dobrze jest dla pewności zrobić dysku, który chcesz ratować, jeszcze przed całą operacją - tym sposobem, jeśli coś pójdzie nie tak, będziesz mógł zacząć na świeżo.

Możesz do tego użyć Easeus disk copy.

 

Jeśli nie jesteś miłośnikiem funkcji przywracania systemu, może warto okresowo robić kopię zapasową zewnętrznym programem - wd na przykład udostępnia darmowo Acronis True Image dla właścicieli dysków tej firmy. Jest to kłopotliwe, ale można operację zautomatyzować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...