Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Nieco ponad tydzień temu postawiłem Windowsa. Jako antywirusa zainstalowałem Avast. Wczoraj nie chciał się uruchomić. Wyskoczył błąd Failed to load language file. Po ponownym uruchomieniu komputera program zaginął całkowicie. Jego sterowniki są aktywne, nie mogę go odinstalować. Co mam zrobić?

P.S. Dodałem logi z DDS, ponieważ OTL się zawiesza (zdjęcie załączone)

attach.txt

dds.txt

gmer.txt

post-2816-0-60212700-1363790864_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Odinstalowałem Avasta tym programem. Teraz zainstalowałem Avirę. Zobaczę, czy z nią będzie się coś działo.

P.S. Z jakiego powodu może występować taki błąd w sekcji System w Dzienniku zdarzeń?

Urządzenie \Device\Ide\IdePort0 nie odpowiedziało w ramach ustalonego limitu czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używałeś GMER-a, podczas skanowania pewnie zmienił tryb z UDMA na PIO.

Wejdź w Menadżer urządzeń, poszukaj Kontrolery IDE ATA/ATAPI i wejdź po kolei w każdy kontroler, tam wejdź w zakładkę Ustawienia zaawansowane i zobacz, czy gdzieś jest ustawione jest PIO, jeśli tak to wstaw tutaj fotkę.

.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak jest PIO. Na jednej taśmie mam dysk i napęd DVD, ponieważ na drugim gnieździe napęd nie jest wykrywany.

post-2816-0-51005500-1363800785_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odinstaluj Podstawowy kanał IDE i zrestartuj. Po restarcie sprawdź, czy będzie tryb UDMA.

Czy to jest Windows XP Media Center? :)

.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Royale Theme z Windows XP Media Center :D. Nic mi się nie narobi jak odinstaluję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam odinstalowywałem tą gałąź, ale jak nie jesteś pewny to sprawdzę na VMware Player z Win 7 i edytuję tego posta.

EDIT: Nic się nie stało, możesz odinstalować :D .

.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki diox! Na szczęście już niewiele czasu pozostało mi do kupienia laptopa, a ten stary grat wyleci.

post-2816-0-50396500-1363802132_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten co masz w podpisie? Na komputer do testów jak znalazł :lol: .

Ja mam w domu jeszcze słabszy od tego co masz i nie jest najgorzej :) .

.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten złom mnie momentami wkurza. Bardzo często wywala mnie z Google Chrome, albo wyskakują błędy i muszę odświeżać strony. Zastanawiam się nad laptopami Lenovo, ale Windows 8 mnie od nich odrzuca. Co o nim myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam posiadam Lenovo, jestem zadowolony. Jak mam coś doradzić, to załóż nowy temat w dziale Hardware, aby nie śmiecić tutaj. Napisz ile możesz wydać na laptopa i do czego będzie służyć.

Windows 8 mnie od nich odrzuca.

Mam na swoim laptopie postawioną maszynę wirtualną z Win 8, ten Ekran Start mnie odstrasza. Jeśli chcesz odzyskać stare Menu Start, to zainstaluj Classic Shell

Jak mówiłem, załóż temat w dziale Hardware.

.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...