Skocz do zawartości

Wirus reklamowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od dłuzszego czasu zmagam się z jakimś wirusem, który zainfekował mój komputer. Objawia się to w postaci wyskakujących reklam na stronach tam gdzie ich być nie powinno.

Próbowałem już róznych narzędzi - ad-aware, spybot, spyhunter.

Przeskanowałem też adwcleaner i mbam, ale nadal bez sukcesu.

 

Pomózcie proszę, załaczam logi z OTL.

 

Pozdrawiam

 

bastah

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie opisałeś gdzie się ujawniają te strony, czy aby nie w Firefox (tylko)? W Firefox jest adware.

 

1. Wyczyść Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

 

2. Na czas operacji wyłącz rezydent MBAM. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2]
 
:OTL
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\NETw3x32.sys -- (NETw3x32)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Program Files\Enigma Software Group\SpyHunter\esgiguard.sys -- (esgiguard)
DRV - [2013-02-26 16:33:30 | 000,013,560 | ---- | M] (GFI Software) [Kernel | Boot | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\gfibto.sys -- (gfibto)
O4 - HKLM..\Run: []  File not found
O4 - HKLM..\Run: [searchProtection] C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Search Protection\_run.bat File not found
[2013-02-26 16:44:36 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Documents and Settings\Monia\Dane aplikacji\LavasoftStatistics
[2013-02-26 16:36:07 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Documents and Settings\Monia\Dane aplikacji\SecureSearch
[2013-02-26 16:35:07 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Downloaded Installations
[2013-02-26 16:33:30 | 000,044,424 | ---- | C] (GFI Software) -- C:\WINDOWS\System32\sbbd.exe
[2013-03-10 18:57:05 | 000,000,012 | ---- | M] () -- C:\spyhunter.fix
[2009-04-18 17:19:43 | 000,000,000 | ---- | C] () -- C:\Documents and Settings\Monia\Y=Y=
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu.

 

3. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras).

 

 

Próbowałem już róznych narzędzi - ad-aware, spybot, spyhunter.

Próbowałem już róznych narzędzi - ad-aware, spybot, spyhunter.

Przeskanowałem też adwcleaner i mbam, ale nadal bez sukcesu.

 

SpyHunter to program wątpliwej reputacji, a Spybot lata świetlności ma za sobą. Skoro używałeś AdwCleaner, należało przedstawić log który utworzył (jest na dysku C:\).

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...