Skocz do zawartości

Nowy zestaw PC- komunikat: A disc read error ocured


azazello

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zestaw został złożony tydzień temu na giełdzie elektronicznej w Krakowie. Z wiadomych przyczyn system jest w wersji za 10zł "dla ubogich" ;) . Na początku były problemy z bluescreen-ami ale po zainstalowaniu najnowszych sterowników grafiki, karty dźwiękowej i resecie biosu ustąpiły. Jedyny problem, który od początku się pojawiał i trwa nadal to sytuacja, że po włączeniu komputera system się nie ładuje tylko otrzymuję to:

 

7f801a9cbbb5549am.jpg

 

Na bezprzewodowej klawiaturze usb nie reaguje na ctrl+alt+del więc restartuje wyłączając komputer. Po ponownym uruchomieniu jest z reguły OK.

Nie dzieje się tak zawsze, bo nie raz system startuje normalnie i jest ok. ale można powiedzieć, że w 50% uruchomień komputera jest tak jak opisałem.

Do tej pory sprawdziłem pamięci RAM oraz dysk (mhdd, memtest) -bez zastrzeżeń. Dodam jeszcze, że procesor podkręcono do 4GHz.

Przeczytałem ogólne zasady tego działu i nie wiem czy powinienem wstawiać od razu jakieś logi. Jeśli tak to z góry przepraszam i proszę o pomoc.

 

Specyfikacja:

 

Zasilacz: 700W OCZ700SXS2

Plyta główna: GIGABYTE GA-970A-DS3

Procesor: AMD Phenom II x4 965 Black Edition (podkr. ~4GHz)

Grafika: AMD Radeon 6870

RAM: 2x Nanya Technology M2X4G64CB8HG4N-DG

Dysk twardy: 1TB -WDC WD10EADS-22m2B0

Napęd: LG GH22NS70

Monitor: Samsung 21.5" LED S22B300H

Peryferia: Bezprzew. klawiatura+mysz -A4TECH

Karta dźw.- C-Media CMI8738/C3DX PCI Audio Device

System: Windows 7 Home Premium (x64) Build 7601 SP1

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

a75f4379446987b9m.jpg

 

po liczbie dni pozostałych do aktywacji myślę, że to chyba to co sugerujesz.

 

Procesor oczywiście nie podkręcił się sam. Czyn został popełniony przez składacza zestawu na giełdzie. Nie wiem dla czego mi nie wierzysz jeśli piszę, że nie umiem odkręcić procka. Moja wiedza sprzętowa nie jest zbyt wielka i dla tego nie składałem tego sam, bo nie umiem ;)

Odnośnik do komentarza
Na początku były problemy z bluescreen-ami ale po zainstalowaniu najnowszych sterowników grafiki, karty dźwiękowej i resecie biosu ustąpi. Jedyny problem, który od początku się pojawiał i trwa nadal to sytuacja, że po włączeniu komputera system się nie ładuje tylko otrzymuję to:

 

7f801a9cbbb5549am.jpgły

 

Reset biosu wykonałem już wcześniej w spósob dokładnie taki jak opisujesz.

Odnośnik do komentarza
Z mhdd nie mam obrazków. Po ukończeniu testu nie było żadnych innych sektorów jak jasnoszare i kilkaset szarych. Z tego co znalazłem w sieci wywnioskowałem że to jest dobry stan dysku.

Ja też mam dysk który pokazuje kilkaset jasnoszarych sektorów. I chodzi i gra i wszystko wolno na nim idzie i nikomu za przeproszeniem [Filtr wulgaryzmów] nie zwracam, wiec albo robisz skan i podajesz smart albo baw się dalej.

Odnośnik do komentarza

Na jaką holerę to ciśnienie w temacie? Piszę jak jest. Staram się wykonywać Twoje polecenia. Jeszcze raz MHDD? -nie ma problemu, zrobię. Napisz tylko jak wygenerować smart z mhdd i już się za to biorę.

 

PS.Ja tutaj zgłosiłem się po pomoc. Nie jestem alfą i omegą, bo gdybym był to pomocy bym nie potrzebował. Opisałem obrazowo jak wyglądał wynik testu i tyle. Jeśli to za mało -zrobię co piszesz. Po co te groźby że albo robisz skan albo baw się dalej? Może przeszkadzam w ogóle?

Odnośnik do komentarza

Czekam na wynik skanowania dysku, ale coś sobie przypomniałem. System był zainstalowany na giełdzie. Po uruchomieniu w domu zobaczyłem, że na dysku jest tylko partycja C: Podzieliłem dysk na trzy partycje programem partition tool z poziomu systemu. Z tego co pamiętam to na systemowej jest ok 500GB i po 250GB na dwuch pozostałych. Czy mogło to mieć wpływ na opisywany przeze mnie problem?

 

Sprawa następna: Po uruchomieniu MHDD, w oknie głównym mój dysk jest widoczny na 6. pozycji, pod PCI controllers. Czy to jest prawidłowe?

 

c6580af6caf77f4fm.jpg

Odnośnik do komentarza

Znaczy za rączkę wszystko. Dałeś obrazek z biosu > jest tam wartość napiecia dla Ram > zaznacz ją Enter i zobacz co sie pokaże > prawdopodobnie należy wpisać wartość napięcia i zatwierdzić zmiany F10 > Enter

 

Poza tym, kupując kompa powinieneś się zapoznać z instrukcją płyty głownej. Tam są wszystkie funkcje biosu opisane. To tak na przyszłość.

 

Kolejność działań dowolna.

Odnośnik do komentarza

No niestety "za rączkę"... Czy jesteś pewien że na poprzednim obrazku jest wartość napięcia RAM? ,bo teraz dokopałem się w biosie do innej opcji i tam jest już ewidentnie ta możliwość zmiany napięcia ale wartość pokazana aktualnie to 1,510V

 

 

 

8a892e825632e5d6m.jpg

 

sorry, pomyłka, można skakać tylko o 0,1V - ustawiam na 1,5V

Edytowane przez azazello
Odnośnik do komentarza

Dziwne rzeczy się dzieją na tym świecie, stary już jestem i co raz mniej kumam...

 

Po zmianie napięcia RAM na 1,5V przy pierwszej próbie startu systemu -OK, przy drugiej:7f801a9cbbb5549am.jpg

 

zmiana napięcia nic nie zmieniła, ale przyszło mi do głowy że zmienię klawiaturę i mysz. To co był podpięte wcześniej to bezprzewodowy komplet (klaw.+mysz) A4TECH 9300F zakupiony na giełdzie razem z zestawem. Po podpięciu starej przewodowej klawiatury jak i przewodowej myszy 11 razy restartowałem kompa i ani razu problem opisywany w tym temacie się nie pojawił. Szukałem w sieci opinii na temat tej chińszczyzny i o dziwo nie znalazłem niezadowolonych użytkowników. Tak sobie teraz siedzę i zastanawiam się o co come on...

 

Czy to mogło być powodem? Jeśli tak to czy mam to zutylizować, czy próbować znaleźć rozwiązanie żeby ten komplecik działał?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...