Skocz do zawartości

Windows 7 x86 nie widzi analogowej karty dźwiękowej


zygmunt7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie. Do tej pory na komputerze był zainstalowany Windows XP i wszystko hulało jak trzeba, ale system był strasznie zaśmiecony w dodatku kupiłem nowy ram (teraz ma 1GB) po zainstalowaniu Windows 7 komputer sam sobie pobrał sterowniki jak to zazwyczaj jest :) wykrywa kartę dźwiękową, ale jedyne wyjście jakie obsługuje to SPDIF (nie mam jak sprawdzić czy rzeczywiście działa). W menadżerze urządzeń nie ma żadnego wykrzyknika o brakujących sterownikach, zainstalowałem te od Visty i też nic, zainstalowałem Driver Easy i on też wykazał że dźwięk jest w porządku. Płyta główna to Asus P5LD2 SE. Jak kliknę prawym na ikonę głośności obok zegara, potem zakładka urządzenia do odtwarzania to jest tam tylko Cyfrowe Urządzenie Audio i jak gra muzyka to pasek głośności się porusza. Czy jest na to sposób?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przez określenie analogowa karta dźwiękowa to można zrozumieć że może to być np. M-Audio podłączana do komputera przez USB.

Jako że nie zastosowałeś się za bardzo do zasad tego działu, mogę zgadywać że chodzi tu o kartę dźwiękową zintegrowaną z płytą główną.

Po instalacji sterowników powinno być tam oprogramowanie do karty np. SoundMAX i tam powinna być opcja przełączania pomiędzy cyfrowym i analogowym dźwiękiem. Jeżeli nie masz tego oprogramowania to znaczy że sterowniki są nieodpowiednie i system cały czas instaluje domyślne. Jeżeli były by prawidłowo zainstalowane to w MU widniała by prawidłowa nazwa karty.

jeżeli piszesz że instalowałeś do Visty, to rozumiem że pobierałeś je ze strony Asusa, bo takie tam są, zresztą w wersji Beta, więc nie do końca dopracowane.

Może spróbuj tych:

http://przeklej.net/down/664172997245433800681247381414001347e96a1294ae36fdf88e740.html

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...