Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od razu musze zaznaczyć, że komputer poza podstawowa obługą jest dla mnie czarną magią.

potrzebowałam dzis rozpakowac rar...i przy instalacji strzeliłam sobie samobója (dawno nic takiego nie robiłam stąd nie pzreczułam chyba zagrozenia)

teraz moją przegladarką rzadzi find22...wykorzystałam juz chyba wszystkie dostępne pomysły udostępnione w internecie...ale nadal nie mogę sie tego pozbyć...wszystko wyinstalowane...usunięte...wyczyszczone przy pomocy adwcleaner...nawet Firefoxa wyinstalowałam 2 razy

O ile jestem w stanie przezyć te koszmarna strone o tyle domyślam sie, ze aplikacja blokuje w jakiś sposób dostęp do kilku stron niezbędnych w mojej pracy...(logowanie przez VPN Cisco)

w zwiazku z tym jestem zrozpaczona bo walcze z tym od rana i wyczerpały mi sie pomysły-informatyka wśód znajomych brak a język, którym sie posługuja specjaliści jest mi w wiekszości całkowicie obcy.

dlatego chciałabym was porsic o pomoc

niestety musze mieć wszystko wytłumaczone łopatologicznie :(

 

 

z góry dziękuje

Karolina

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie zaprezentowałaś raportu AdwCleaner (jest na dysku C). Przechodząc do usuwania adware:

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj McAfee Security Scan Plus. To też rodzaj adware, sponsorowana instalacja w pakietach Adobe Flash.

 

2. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O4 - HKLM..\Run: []  File not found
O4 - HKLM..\Run: [CheckRun22find_uninstaller] C:\Users\EURO\AppData\Roaming\CheckRun22find.exe ()
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu.

 

3. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main]

"Default_Page_URL"=-

"Start Page"="about:blank"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\Google Chrome\shell\open\command]

@="C:\\Program Files (x86)\\Google\\Chrome\\Application\\chrome.exe"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\IEXPLORE.EXE\shell\open\command]

@="C:\\Program Files (x86)\\Internet Explorer\\iexplore.exe"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Clients\StartMenuInternet\Google Chrome\shell\open\command]

@="C:\\Program Files (x86)\\Google\\Chrome\\Application\chrome.exe"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Clients\StartMenuInternet\IEXPLORE.EXE\shell\open\command]

@="C:\\Program Files (x86)\\Internet Explorer\\iexplore.exe"

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]

"Default_Page_URL"=-

"Start Page"="about:blank"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main]

"Start Page"="about:blank"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

"DefaultScope"="{6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990}"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

"DefaultScope"="{6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990}"

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal. Potwierdź import do rejestru.

 

4. Adware 22find modyfikuje skróty przeglądarek. Usuń wszystkie z Menu Start / Paska zadań / Pulpitu, na ich miejsce utwórz nowe.

 

5. Preferencje Google Chrome są zabrudzone adware Delta Search, a poza tym wyglądają dziwnie (tak jakby były uszkodzone). Uruchom przeglądarkę, wejdź do ustawień i z listy stron startowych usuń delta-search.com.

 

6. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz zaległy log z AdwCleaner. Wypowiedz się wyraźnie czy przeglądarki Firefox, Google Chrome i Internet Explorer pokazują gdzieś tego śmiecia.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

pisałam, ze używałam adwcleaner w pierwszym poscie..

wklejam raporat:

 

i działam

 

wstyd ale utkęłam na pkt.5...

uruchamiam ptrzeglądarke, wchodze w ustawienia...ale nie widze opcji listy stron startowych :(

 

i na tym etapie w Firefox nadal ten badziew wyskakuje...ale w Explorerze juz nie

wydaje mi sie, ze wszystko zrobiłam zgodnie z lista...poza tym 5 pkt

AdwCleanerS6.txt

Odnośnik do komentarza
uruchamiam ptrzeglądarke, wchodze w ustawienia...ale nie widze opcji listy stron startowych :(

 

Ustawienia > Po uruchomieniu > Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron > Wybierz strony > usuń Delta Search z listy. Jeśli jednak tego tam nie będzie widać, sprawa jest bardziej skomplikowana i opiszę jak to zrobić w inny sposób.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

po uruchomieniu mam:

wyświetl str. startową

wyświetl konkretna str.

wyswietl karty i str. z poprzedniej sesji

ponizej miejsce na adres i owszem jak wpisuję delta to sie podświetla adres...ale chyba nie mogę go an stałę usunąć...

 

po restarcie komutera na razie (odpukać) nie widze tego zielonego paskudztwa :)

Odnośnik do komentarza

Firefox nadal bez tego badziewia...

 

Ale zaraz. Ty mi tu pokazujesz (a obraz tak mały, że prawie nic nie widać) Firefox, który mnie nie interesuje, bo wiem co w nim zmieniłam i nic więcej nie trzeba. Prosiłam o konfigurację całkiem innej przeglądarki, w której jest inne adware:

 

5. Preferencje Google Chrome są zabrudzone adware Delta Search, a poza tym wyglądają dziwnie (tak jakby były uszkodzone). Uruchom przeglądarkę, wejdź do ustawień i z listy stron startowych usuń delta-search.com.

 

+

 

Ustawienia > Po uruchomieniu > Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron > Wybierz strony > usuń Delta Search z listy. Jeśli jednak tego tam nie będzie widać, sprawa jest bardziej skomplikowana i opiszę jak to zrobić w inny sposób.

 

ale strony do których loguje sie przy pomocy VPN Cisco nadal sie nie otwierają :( bez tego nie mogę pracowac...

 

Adware 22find nie ma z tym nic wspólnego, nie ingeruje w te partie. To jest inny problem. Jak to się objawia i co było konkretnie robione tuż przed wystąpieniem problemu?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

to jednak jestem totalnie ciemna bo anwet nie wiedziałam, że coś takiego mam :(

 

co do VPN to zalatwiam tę sprawe w takim razie z kimś z mojej firmy...nie miała zadnych problemów do tej dzisiejszej instalacji...stąd powiazałam sprawy

 

mam nadzieję, że na załaczniku bezie coś widac...

 

w ogóle dziękuje za poświęcony czas...myślałam juz, że nie ma nadzieji bez resetowania systemu ..

 

nie wiem dlaczego takie małe i niewyraźne sie zapisuje...w każdym razie nie ma tam na pewno do wyboru Delta search

post-10158-0-46748000-1362672779_thumb.jpg

OTL1.Txt

Odnośnik do komentarza

nie otwierały mi sie strony, dostępne przez VPN...ale juz dowiedziałam si, ze nie mam jakiegos adresu proxy (juz wpisany)...co ciekawe do dzisiaj wszystko działało..tego wyjasnic nikt nie potrafił

teraz po wpisaniu w ustawieniach tez już działa

 

jeszcze raz bardzo dziekuje za pomoc w usunięciu tej badziewnej strony. wielki szacun za wiedzę :)

Odnośnik do komentarza

1. Oceniając raport z OTL, to zadania wykonane, a konfiguracja przeglądarki Google Chrome zmieniła postać (chyba Google Chrome przy uruchomieniu zresetowało plik Preferences traktując poprzedni jako uszkodzony). Teraz nie widać już stron startowych tylko wyszukiwarkę adware:

 

========== Chrome  ==========

 

CHR - default_search_provider: Delta Search (Enabled)

CHR - default_search_provider: search_url = "http://www.delta-search.com/?q={searchTerms}&affID=119370&babsrc=SP_ss&mntrId=0c18d7f5000000000000ac7289d79b92"

 

Wejdź do ustawień Google Chrome. W sekcji Wyszukiwanie przestaw domyślną wyszukiwarkę z Delta Search na Google, po tym klik w Zarządzaj wyszukiwarkami i z listy usuń Delta Search.

 

2. Porządki po narzędziach: przez SHIFT+DEL skasuj z Pulpitu folder Stare dane programu Firefox, w AdwCleaner uruchom Odinstaluj, w OTL uruchom Sprzątanie.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

4. Zaktualizuj wyliczone poniżej programy: KLIK.

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{89F4137D-6C26-4A84-BDB8-2E5A4BB71E00}" = Microsoft Silverlight

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-AA1000000001}" = Adobe Reader X (10.1.6) - Polish

"Mozilla Thunderbird 17.0.2 (x86 pl)" = Mozilla Thunderbird 17.0.2 (x86 pl)

 

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@Microsoft.com/NpCtrl,version=1.0: c:\Program Files (x86)\Microsoft Silverlight\4.1.10329.0\npctrl.dll ( Microsoft Corporation)

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...