Skocz do zawartości

Wykryto atak ze skanowaniem portów


trzycha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od wczoraj nod (smart security 6) pokazuje informację o skanowaniu portów (wykryto atak ze skanowaniem portów). Niby wszystko jest ok poza bitkinexem (client ftp) oraz stroną, która jest aktualizowana poprzez wgrywanie plików na ftp. Bitkinex przestaje wysyłać na serwer pliki natomiast strona, którą aktualizuje przestaje działać na jakiś czas. Po ok 30 minutach (albo ponownym uruchomieniu laptopa) mogę ponownie wgrywać pliki jak i otwierać stronę.

Z tego co zauważyłem to ten problem pojawia się tylko mając uruchomiony program bitkinex.

 

 

Skanowałem system nodem i spybotem i nic nie wykryło więc dlaczego komunikat o skanach pojawia się przy bitkinexie? Wcześniej nie miałem takiego problemu.

 

System z którego korzystam to windows 7 x64. Logi skanów w załącznikach.

Extras.Txt

gmer.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli korzystasz z routera to raczej nie powinno być takich powiadomień z uwagi na sprzętowy firewall.

Jednak router routerowi nie jest równy, czasami same routery z racji dziwnie stworzonego oprogramowania na nim samym sprawiają, że oprogramowanie antywirusowe "myśli", że ktoś do komputera chce się dostać. Dla przykładu: na routerze FritzBox jeśli ustawiona jest kontrola rodzicielska to Kaspersky blokuje czasami router ponieważ za często wysyłane są zapytania do uczestników sieci.

 

Powiedzieć trzeba jeszcze, że każdy! Komputer na świecie skanowany jest lub przynajmniej próbowany jest być zeskanowanym kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset razy na godzinę!

Odnośnik do komentarza

Router to Tp-link TD-W8901G

 

Męczy mnie jedynie to, że przerywa połączenie podczas wgrywania plików (duża ilość zdjęć) i muszę albo uruchomić ponownie pc albo czekać te 20-30 minut. Strona wtedy również nie działa (mi choć nie pytałem innych).

 

Dodam, że wcześniej nie było takich problemów. Tak dzieje się od dwóch może trzech dni.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...