Skocz do zawartości

ECS-K7S6a - boot-owanie z USB ?


elektroPC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam Wszystkim,;) nie bardzo się znam na komputerach ale się uczę. Więc z tego powodu że interesuję się komputerami - trafiam do Was.:)

Chodzi mi o to, że tak z ciekawości zrobiłem sibię boot-owalną kartę pamięci programem WinToFlash z Windowsem XP Proffesional, ale w BIOS-ie mam ustawienie boot-owania na USB-HDD tylko z tym że mi nie boot-uje podczas startu kompa z tej karty pamięci, moja płyta główna to ECS-K7S6a wiadomo no, nie jest ona nowa, ale skoro w BIOS-ie mam możliwość ustawienia takowej opcji to czy ta płyta wogóle obsługuje boot-owanie z USB ??

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
moja płyta główna to ECS-K7S6a wiadomo no, nie jest ona nowa, ale skoro w BIOS-ie mam możliwość ustawienia takowej opcji to czy ta płyta wogóle obsługuje boot-owanie z USB ??

 

Masło maślane i dyrdymały. Tu manual - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1408101.html . Toż to staroć nad starocie. Ani śladu o obsługiwaniu urządzeń USB poprzez ich bootowanie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No nicc...

Dzięki za zainteresowanie się tematem, a i tak nie rozwiązałem tego problemu bo nikt nie raczył pomóc do końca, tylko widzę że zerwał każdy zainteresowanie tym wątkiem i po prostu Uciekł - hm.. (bo nie umie nic dalej z takiego "specjalistycznego" forum ??:/)

Temat można zamknąć, dałem spokój z tym boot-owaniem!

 

Odnośnik do komentarza

Przecież wyraźnie podałem w poście fotkę, że po wciśnięciu F8 lub F5 (inne nie działają) wyskakuje To, co na Fotce... Jakieś zaawansowane opcje systemu Windows - a nie jakieś "boot menu". I oczekiwałem na jakieś dalsze kroki, bo sam nie wiem, co miałbym dalej uczynić... ??:'/

 

PS.

Po jakiego świętego mam skorzystać z poradnika "boot-owanie z USB, kiedy w BIOS-ie nie ma opcji boot USB" ? Skoro kolega Bonifacy napisał, że jak Ma - to i Ma ? Bo pisałem że mam w BIOS-ie opcję USB-HDD, USB-FDD, USB-CDROM.

Odnośnik do komentarza

Doprawdy elektroPC nie rozumię Cię, dlaczego drążysz temat dalej. Wiadomo od wieków, że z pustego i Salomon nie naleje, a z gówna bata nie ukręcisz.

 

Jak ma to obsłuży. Chyba,że nieustawiona odpowiednio w opcjach BIOS lub uszkodzona.

Jest to odpowiedz na Twój post #8 . Te dwa zdania zrozumiałem, iż dotyczą jakiejś NOWEJ płyty głównej GIGABYTE a nie tego tam ECS.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz możliwość bootowania z USB to może powinno zadziałać, F5 i F8 to na pewno nie będą, najczęściej jest to F11 lub F12.

Po za tym jest coś takiego że przy bootowaniu z USB czy CD trzeba w pewnym momencie wcisnąć dowolny klawisz, nie wiem czy to stosujesz.

Można również brać pod uwagę czy ten pen jest prawidłowo zrobiony do bootowania, czy go sprawdzałeś na innym kompie czy działa.

Widziałem że w BIOS-ie są jakieś ustawienia odnośnie priorytetów PCI - USB może by z tym coś pokombinować.

Odnośnik do komentarza

Jak tworzyłem boot-owalnego to siedział w przedłużaczu USB, a jak potem sprawdzałem czy go zboot-uje to wkładałem w każde gniazdo USB i nic...

A co miałby do tego taki przewód ?

A może to przeszkadzać, że tworzyłem boot-owalną ale siedział on w konwerterze USB 2.0 taka karta rozszerzeń wpięta jest w slot PCI na płycie głównej.:P

Odnośnik do komentarza
A może to przeszkadzać, że tworzyłem boot-owalną ale siedział on w konwerterze USB 2.0 taka karta rozszerzeń wpięta jest w slot PCI na płycie głównej.

Przy tworzeniu nie przeszkadza, zapisujesz tylko na niej pliki, ale przy odczytywaniu najlepiej wtykać czytnik bezpośrednio do gniazda USB, bez żadnych kabli czy hubów, chodzi chyba o jak najkrótszą drogę odczytu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...