Skocz do zawartości

Jak i gdzie umieścić plik wymiany żeby działał najszybciej?


GoblinWizard

Rekomendowane odpowiedzi

Nurtuje mnie mały problem. Mam 2 takie same dyski, które mogę ustawić w RAID 0 lub zostawić oddzielnie.

Czy lepiej umieścić plik wymiany w dwóch częściach na dwóch oddzielnych dyskach czy też na jednym raid'owym? Chodzi mi głównie o szybkość zapisu/odczytu. Czy jest jakiś program, który testuje szybkość operacji na pliku wymiany?

Dodam, że reszta systemu jest na oddzielnych dyskach i nie ma większego związku z powyższym problemem. Backup najważniejszych danych też jest zapewniony.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ponieważ nikt nie odpowiada, a ja nie będę się wymądrzał, bo są tu światlejsi w temacie, podam link do artykułu po angielsku

http://www.petri.co....ptimization.htm

bo tak chyba będzie najprościej. Są porady Picasso w tym temacie na innym forum, ale musisz sam do ich dotrzeć.

Tak od siebie dodam, że mam plik wymiany na dysku systemowym ustawiony na sztywno...system sugerował 1521 MB, ja dałem 160o przy pamięci RAM 1 giga.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za link. Niestety nawet tak dokładny artykuł nie daje odpowiedzi na moje pytanie. Oto cytaty:

 

"If you have a RAID-0 (Stripe Set) array, use it to store the Pagefile."

 

"You can also improve performance by spreading your page file across multiple physical disks, don't worry about the relative speeds of the hard drives Windows 2000/XP/2003 automatically selects the fastest drive to page memory to."

 

Niestety nie ma możliwości zastosowania obydwu porad na raz więc moje pytanie pozostaje nadal aktualne.

Gdyby ktoś widział o jakimś programie, który testuje szybkość operacji na pliku wymiany to mógłbym sam to przetestować. Istnieje coś takiego?

Edytowane przez picasso
21.02.2011 - Temat zostaje zamknięty. Wygasła jego żywotność ustalona zasadami. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...