Skocz do zawartości

Problem z uruchamianiem Windows


Corny30

Rekomendowane odpowiedzi

Być może,skoro i tak nie odpala ci się system to pozostaje ostateczne rozwiązanie: instalować czysty Windows 7.

Czy masz możliwość pożyczenia oryginalnej płyty z Windows 7 Home Premium? Jeśli tak to pożycz takową(pamiętaj żeby zgadzała się z wersją która była na tym laptopie, po ilości ramu strzelam, że był to Windows 7 Home Premium x64. Ale skoro mówisz, że nie działa napęd DVD to nie wiem,czy to nie jest awaria sprzętowa, w takim wypadku skopiuj ważne dane z laptopa i proponuję go słać na gwarancję.

Nie wiem,czy serwis Lenovo zrobi to nieodpłatnie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

już doszedlem o co mu chodzilo:) zaznaczylem boot i diag i na oydwoch opcjach wylaczylem i teraz dalem mu recovery :)

 

Dzieki za wszelka pomoc bez Cb bym pewnie nie dal rady.

 

Jeszcze mam pytanie bo on ostatnio mi tak zrobil ze wszedl na czystym pulpicie a po chwili znow sie zawiesil i jak go uruchamialem to stal na "trwa uruchamianie systemu windows" nie wiesz moze co moze mu sie dziac?

Odnośnik do komentarza

To może być niestety uszkodzenie dysku. W poście #2 napisałem :

Jak już postawisz jeszcze raz system z Recovery to wypal płytkę z MHDD: http://www.fixitpc.p...rukcja-obslugi/ i zrób skanowanie dysku zgodnie z instrukcją i zrób fotkę ze skanowania.

Jeśli dalej nie wykrywa stacji dysków,pozostaje zrobić bootowalnego pendriva z MHDD: http://netdiag.pl/artykuly/mhdd/ (omiń ten punkt:

Pendrive z MHDD powinien już być gotowy. Działanie pendrive'a możemy sprawdzić na "żywym organizmie" lub przy pomocy programu MobaLiveCD. Uruchamiamy program, wybieramy Run the LiveUSB...
) . Jak już będziesz miał pendriva z MHDD,wejdź do BIOS-u ,wejdź w zakładkę Configuration>Sata Controller Mode zmień na Combatible>Exit>Zapisz ustawienia BIOS-u.

Zbootuj z pendriva tak samo jak poprzednio ,a następnie:

W pierwszym oknie programu, sprawdzamy na którym porcie został wykryty nasz dysk, po czym wybieramy go podając odpowiednią cyfrę:

 

mhdd1.jpg

 

W przypadku dysków SATA będzie pod pozycją PCI Controlers.

 

W tym przypadku będzie to 1 i zatwierdzamy przez Enter. Następnie znajdziemy się w głównym oknie z linią komend MHDD>_ Niektóre z nich posiadają skróty i tak jest w przypadku skanowania. Wciskamy F4 i otrzymamy do wyboru okienko z opcjami:

 

mhdd2.jpg

 

Zostawiamy ustawienia domyślne programu (proszę się upewnić, że Remap i Erase Delays są na OFF!) i ponownie wciskamy F4.

Zrób fotkę wyników i pokaż tu.

Odnośnik do komentarza

Hmm... nie mam stacji dyskietek a pendrive na programie HPU utworzylem ale jak go sprawdzam przez MobaLiveCD to mi wyskakuje blad ze nie moze skopiowac plikow. Jeszcze doszedł jeden problem bo vfdwin nie pojdzie mi na laptopie. Zmienilem nawet zgodnosc i probowalem tez go otwierac jako administrator ale nie wszedl :(

 

Teraz mam jeszcze wiekszy problem a mianowicie:

 

Wylaczylem komputer i zostawilem go na godzine, teraz go wlaczylem i zatrzymalo sie oczywiscie na "Trwa uruchamianie systemu windows" stoi tak 20 min i nic :(

Odnośnik do komentarza

No to mnie pocieszyłeś :/ ja mam w nim dwie inne srubki bo sie odkrecily ale ich nie znalazlem i wkrecilem inne. Dzisiaj wyciagalem dysk bo chcialem zobaczyc czy gdzies moze nie laczy albo jest zakurzony. Uwzglednia teraz gwarancje? bo mi sie wydaje ze chyba nie bardzo bo oni szukaja zeby tylko za swoje nie robic tylko zeby im placic:/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...