Skocz do zawartości

Samoistnie otwieranie się stron internetowych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu samoistnie otwierają się strony internetowe tj.:orange, różne rodzaje gier, hxxp://ad.yieldmanager.com/, i jeszcze pare podobnych. Próbowałem różnymi programami znaleźć je i usunąć ale bezskutecznie. Mój netbook z rodzajem systemu:

1z6fku9.png

Poniżej wrzuciłem logi. Proszę o z analizowanie ich (Niestety nie potrafię interpretować informacji zawartych w plikach tekstowych).

Pozdrawiam,

Ksylen.

 

#edit: przed chwilą kolejna strona włączyła się samoistnie. Nazwa: hxxp://www.pl.n-mobile.net/dunkan/?ncode=e01ade3fd96212d81540de799be239fb&id_promo=466

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Log z OTL źle skonfigurowany, opcja Rejestr ustawiona na Wszystko (a ma być Użyj filtrowania) + nie zaznaczone pokazywanie wpisów 64-bit. Konfiguracja wymagana: KLIK.

 

 

Mój netbook z rodzajem systemu

 

Rodzaj systemu mam w nagłówkach raportu:

 

64bit- Home Premium Edition Service Pack 1 (Version = 6.1.7601) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 9.0.8112.16421)

Locale: 00000415 | Country: Polska | Language: PLK | Date Format: yyyy-MM-dd

 

3,73 Gb Total Physical Memory | 1,83 Gb Available Physical Memory | 48,96% Memory free

7,46 Gb Paging File | 4,95 Gb Available in Paging File | 66,43% Paging File free

Paging file location(s): ?:\pagefile.sys [binary data]

 

%SystemDrive% = C: | %SystemRoot% = C:\Windows | %ProgramFiles% = C:\Program Files (x86)

Drive C: | 283,99 Gb Total Space | 230,67 Gb Free Space | 81,22% Space Free | Partition Type: NTFS

 

 

Od pewnego czasu samoistnie otwierają się strony internetowe tj.:orange, różne rodzaje gier, hxxp://ad.yieldmanager.com/, i jeszcze pare podobnych. Próbowałem różnymi programami znaleźć je i usunąć ale bezskutecznie.

 

W systemie działa śmieć reklamodawczy.

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj adware TUTO4PC, tuto4pc_pl_6.

 

2. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Usuń. Na dysku C powstanie log z usuwania.

 

3. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj prawidłowo skonfigurowany. Dołącz log utworzony przez AdwCleaner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Poprawiłem log z OTL (ustawiłem filtrowanie w rejestrze oraz zaznaczyłem "pokazywanie wpisów 64 bit".

Plik "OTL.TXT został stworzony przed usunięciem programów TUTO4PC, tuto4pc_pl_6 i uruchomieniem programu AdwCleaner.

Plik "OTL2.Txt" został stworzony po usunięciu powyższych programów i użyciu programu AdwCleaner.

 

Przepraszam za pierwszy błędny log z OTL, nie przeczytałem wcześniej do końca tematu i nie zwróciłem uwagi na te szczegóły. Do tej pory nie wyświetliła mi się żadna reklama, wygląda na to, że wszystko wróciło do normy. Dziękuje bardzo za szybką interwencję związaną z moim problemem. Dzisiaj to moje pierwsze wejście na to forum, lecz czuje, że częściej będę odwiedzał forum, gdyż dużo problemów (z którymi borykałem się w przeszłości) są opisane i wyjaśniane.

 

Pozdrawiam,

Ksylen.

AdwCleanerS1.txt

OTL2.Txt

Odnośnik do komentarza

Poprawny log sprzed należało wstawić w pierwszym poście pomieniając załącznik, on nie jest potrzebny już (usuwam), skoro otrzymuję log końcowy po wykonaniu akcji.

 

Zadania pomyślnie wykonane. Tylko poprawki i kończymy:

 

1. Nie wszystkie komponenty adware zniknęły. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Services
supt4pc_pl_1
 
:Files
C:\Users\Kasia\AppData\Local\tuto4pc_pl_1
C:\Windows\tasks\ROC_JAN2013_TB_rmv.job

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

2. Uruchom Autoruns i w karcie Scheduled Tasks sprawdź czy jest martwe zadanie od AVG o nazwie ROC_JAN2013_TB_rmv. Znalezione usuń.

 

3. Korekta domyślnych wyszukiwarek IE po użyciu AdwCleaner. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

 

[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

 

[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

 

[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal. Potwierdź import do rejestru.

 

4. Zastrzeżenia do używanych skanerów. Spyware Terminator odinstaluj, to jest zbędne przy obecności znacznie bardziej zaawansowanego Kaspersky Internet Security 2013. SpyHunter to program wątpliwej reputacji (czarna przeszłość, aktualnie naciągactwo = usuwanie wykrytych tylko po uiszczeniu opłat), tu niby uruchamiana wersja "portable", ale są na dysku ślady instalacyjne programu (do usunięcia):

 

C:\Users\Kasia\Desktop\SpyHunter_Portable.exe

C:\Users\Kasia\Desktop\SpyHunter.lnk

C:\Program Files (x86)\Enigma Software Group

C:\Program Files\Enigma Software Group

C:\Users\Kasia\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\SpyHunter

C:\sh4ldr

 

5. Porządki po narzędziach: w AdwCleaner uruchom Odinstaluj, w OTL uruchom Sprzątanie.

 

6. W Dzienniku zdarzeń powtarza się błąd WMI numer 10. Napraw narzędziem Fix-it: KLIK.

 

7. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

8. Odinstaluj stary Silverlight i (o ile potrzebne) zastąp najnowszym: KLIK. Obecnie widzialna w systemie wersja:

 

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@Microsoft.com/NpCtrl,version=1.0: c:\Program Files (x86)\Microsoft Silverlight\4.1.10329.0\npctrl.dll ( Microsoft Corporation)

CHR - plugin: Silverlight Plug-In (Enabled) = c:\Program Files (x86)\Microsoft Silverlight\4.0.50401.0\npctrl.dll

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...