Skocz do zawartości

Duże zużycie pamięci, wolniejszy start i off, podejrzane foldery


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój problem polega na tym ,że z dobrego serca udostępniam komputer młodszemu kuzynowi "Hakierowi" ,który za wszelką cenę planuje zdobyć moje dane.

Wyżej wymieniony hakier zostawił na dysku instalki do programów typu Refog Monitor, Oleansoft Logger itp. co mnie zaniepokoiło.

Nie mam pojęcia ile tego typu programów działało na moim kompie. Próbowałem z nimi walczyć samodzielnie tak ja tylko umiałem, niestety komputer nie odzyskał dawnej sprawności a i ja dołożyłem mu problemów.

 

Podaję logi:

OTL - http://wklejto.pl/148630

OTL Extras - http://wklejto.pl/148631

GMER - http://wklejto.pl/148635

Security Check - http://wklejto.pl/148636

 

Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość ,jeżeli przypadkiem naruszyłem zasady regulaminu(starałem się zamieścić wszystko jak należy).

 

 

Co do daemona...

wyrzuciłem go przed odpaleniem GMERA ale po zakończeniu skanowania OTL. mam nadzieje ,że to nie przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Wyżej wymieniony hakier zostawił na dysku instalki do programów typu Refog Monitor, Oleansoft Logger itp. co mnie zaniepokoiło.

Nie mam pojęcia ile tego typu programów działało na moim kompie. Próbowałem z nimi walczyć samodzielnie tak ja tylko umiałem, niestety komputer nie odzyskał dawnej sprawności a i ja dołożyłem mu problemów.

 

Natomiast ja tu nie widzę nic podejrzanego w podanych raportach. Co do spadku wydajności, to również nic oczywistego tu nie widać, ale ja bym nie łączyła tych faktów z "infekcją". Co tu widać:

 

1. W Dzienniku zdarzeń jest zestaw błędów:

 

[ DigitalPersona Pro Events ]

Error - 2013-01-27 17:32:31 | Computer Name = Dziwka | Source = DigitalPersona Pro | ID = 17827841

Description = One-to-one fingerprint match failed.

 

Oprogramowanie czytnika linii papilarnych zgłasza błąd. Czy tu w ogóle były robione skojarzenia z liniami papilarnymi? I dodatkowo podsuwam ten artykuł: KLIK.

 

Error - 2013-02-06 13:07:50 | Computer Name = Dziwka | Source = Service Control Manager | ID = 7038

Description = Usługa nvUpdatusService nie może zalogować się jako .\UpdatusUser

za pomocą obecnie skonfigurowanego hasła z powodu następującego błędu: %%1330 Aby

upewnić się, że usługa jest skonfigurowana prawidłowo, użyj przystawki Usługi w

programie Microsoft Management Console (MMC).

 

Error - 2013-02-06 13:07:50 | Computer Name = Dziwka | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi NVIDIA Update Service Daemon z powodu następującego

błędu: %%1069

 

Start > w polu szukania wpisz services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator > wyszukaj usługę z komunikatu, z dwukliku wejdź do Właściwości i Typ uruchomienia przestaw na Wyłączony.

 

Error - 2013-02-06 06:28:27 | Computer Name = Dziwka | Source = Service Control Manager | ID = 7031

Description = Usługa Spybot-S&D 2 Scanner Service niespodziewanie zakończyła pracę.

Wystąpiło to razy: 3. W przeciągu 60000 milisekund zostanie podjęta następująca

czynność korekcyjna: Uruchom usługę ponownie.

 

Error - 2013-02-06 06:29:37 | Computer Name = Dziwka | Source = Service Control Manager | ID = 7031

Description = Usługa Spybot-S&D 2 Scanner Service niespodziewanie zakończyła pracę.

Wystąpiło to razy: 4. W przeciągu 60000 milisekund zostanie podjęta następująca

czynność korekcyjna: Uruchom usługę ponownie.

 

Odinstaluj Spybot - Search & Destroy. W dzisiejszych warunkach program ma niską użyteczność rzeczywistą.

 

2. Świeżo doinstalowane różne komponenty Microsoftu (Microsoft SQL Server, Microsoft Visual Studio 11.0, Windows Kits). Ten Microsoft SQL Server wykazuje dużą aktywność, w GMER widać liczne odwołania.

 

3. Zupełna drobnostka. Skoryguj domyślne wyszukiwarki Internet Explorer po kiedyś używanym AdwCleaner. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal. Potwierdź import do rejestru.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
13.03.2013 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...