Skocz do zawartości

Samo otwierające się strony typu vialeads.com


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Skoro był używany AdwCleaner i JRT = pokaż raporty które utworzyły te narzędzia podczas usuwania. W raporcie OTL mało co widać, tylko subtelne ślady adware 22find.com.

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\22find.xml
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Default_Page_URL"=-
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Default_Page_URL"=-
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990}]
[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu.

 

2. Uruchom SystemLook i do okna wklej:

 

:regfind

22find

vialeads

 

:reg

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet /s

HKEY_CURRENT_USER\Software\Clients\StartMenuInternet /s

 

Klik w Look.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Skan z SystemLook nie podaje nic ciekawego.

 

1. Internet Explorer: wg SystemLook jest jeszcze modyfikacja komendy uruchomieniowej na 22find.com. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\IEXPLORE.EXE\shell\open\command]
""="C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe"

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

2. Firefox: sprawdź czy te strony się ładują, gdy uruchomisz przeglądarkę wprost z pliku C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe a nie ze skrótów.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Na chwilę obecną problemu nie zauważyłem w takiej pracy jak zwykle. Nie zawsze regularnie występowała sytuacja więc trudno mi się w krótkim czasie określić.

 

Mówimy o Firefoxie uruchomionym wprost z katalogu C:\Program files czy ze skrótów? Poczekam więc na nie budzące wątpliwości potwierdzenie stanu rzeczy, czy w Firefox nadal jest jakiś problem.

 

 

Jaki program antywirusowy polecasz zamiast avasta ? A może przy nim pozostać ?

 

Nie widzę powodu do zmian. Avast jest jednym z najbardziej rozbudowanych darmowych antywirusów. A problem, z którym się tu zmagasz, nie wygląda na wirusa / trojana tylko adware wprowadzone przez system nieuważną instalacją innego programu, który miał to doklejone.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

zyga670, przypominam zasady działu o tzw. "postach przypominających". Ja wiem co mam w dziale, wiem kto nie ma odpowiedzi, a odpowiedź jest udzielana, gdy: jestem obecna, mam czas przetworzyć temat, mam pomysł jak go przetworzyć. Podbicie postem nic nie przyśpieszy, jeśli jeden z podanych warunków nie jest spełniony.

 

Nie został tu jeszcze sprawdzony (obowiązkowy zresztą) raport z GMER. Dostarcz go.

 

 

.

Edytowane przez picasso
13.03.2013 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...