Skocz do zawartości

Wyskakujące karty z reklamami


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Jestem tutaj nowy i po przeczytaniu instruktarza zacząłem się obawiać czy przejdę pomyślnie proces przywracania mojego komputera do zdrowia. Przyszedłem tutaj z tego forum a właściwie tego tematu (wyskakujące karty z reklamami pomocy!!!)

 

Mój komputer to:

 

20130204185024.jpg

 

 

Opisałem swój problem następująco.

 

10 stycznia napisałem

 

2-3 dni temu z tej (hxxp://www.softonic.pl/s/konwersja-pdf-na-doc) strony ściągnąłem sobie ten (hxxp://free-pdf-to-word-doc-converter.softonic.pl/) program. Zainstalowałem, odpaliłem i... od tego momentu zaczęły się same strony internetowe odpalać. Niezależnie od tego, czy przeglądarka jest włączona czy nie. Strony mają taki adres hxxp://pl.[coś-tam, coś-tam].net Przeskanowałem kompa antywirem (przy okazji łowiąc jakieś trojany i inne robaki), antywir mi je usunął. Zamknąłem przeglądarkę, kompa, odpaliłem go znowu i... zonk. Nawet teraz, gdy pisałem tego posta, to mi znowu ten syf wyskoczył. Proszę o pomoc.

 

Następnie przeskanowałem komputer Malwarebytes Anti-Malware 1.70.0.1100. Na tamtym forum zamieściłem taki komunikat, "Informuję wszystkich, że tak jak radził /-a?/

Originally posted by Saskatchewan:

 

Na początek spróbuj przeskanować system za pomocą Malwarebytes Anti-Malware (ponoć dość dobry program) i odpisz czy coś znalazł.

 

... tak też postąpiłem. Nałowiłem trochę trojanów i robaków (a nie rybek ) Wyrwałem chwasty, zrestartowałem kompa i... nic już nie świruje. Przeglądarka stabilna i wszystko pozostałe też." Na jakiś czas sytuacja się uspokoiła. Jednak problem wrócił.

 

Jeszcze raz komputer przeskanowałem (m.in. "pokładowymi" McAfee i Malwarebytes Anti-Malware, oba ze zaktualizowanymi bazami wirusów oraz on-linowymi skanerami, m.in. Symanteca, Bitdeffendera) i za każdym razem otrzymywałem komunikaty, że system czysty. Ostatnie np. logi z Malwarebytes Anti-Malware to:

 

Malwarebytes Anti-Malware 1.70.0.1100

www.malwarebytes.org

 

Wersja bazy: v2013.02.03.09

 

Windows XP Service Pack 3 x86 NTFS

Internet Explorer 8.0.6001.18702

Administrator :: PLRWAWPWJ1NB999 [administrator]

 

2013-02-03 21:23:25

mbam-log-2013-02-03 (21-23-25).txt

 

Typ skanowania: Pełne skanowanie (C:\|)

Zaznaczone opcje skanowania: Pamięć | Rozruch | Rejestr | System plików | Heurystyka/Dodatkowe | Heuristyka/Shuriken | PUP | PUM

Odznaczone opcje skanowania: P2P

Przeskanowano obiektów: 284917

Upłynęło: 1 godzin(y), 31 minut(y), 51 sekund(y)

 

Wykrytych procesów w pamięci: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Wykrytych modułów w pamięci: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Wykrytych kluczy rejestru: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Wykrytych wartości rejestru: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Wykryte wpisy rejestru systemowego: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

wykrytych folderów: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Wykrytych plików: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

(zakończone)

 

Aha i jeszcze przy okazji dokonałem takiego zabiegu. W Operze urlfilter.ini zrobiłem Blokowanie reklam - urlfilter.ini zgodnie z instrukcją w linku. Tyle zyskałem, że na kartach przeglądarki (Opera) nie pojawia teraz żadne dziadostwo. Jednak co jakiś czas mi coś tam wyskakuje "w trybie" Internet Explorer i to samoistnie.

 

Aha, nie mogę zreinstalować systemu, bo laptop został kupiony od żony firmy jako jej dawny służbowy i nie mam płytki systemowej. Mam nadzieję, że w miarę dokładnie przedstawiłem to jakie są objawy choroby komputera. Proszę o pomoc. Zastosuję się do wszystkich instrukcji, jednak uprzedzam, że jestem komputerowym lamerem i będę potrzebował bardzo precyzyjnych wskazówek, co zrobić, jak zamieścić, co dodać i co usunąć oraz skąd, by czegoś nie pochrzanić. Na drugim komputerze (PC) będę starał się śledzić wszystkie polecenia.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Gdy nikt jeszcze nie odpisał, do uzupełniania wypowiedzi stosuje się opcję Edytuj, zamiast post pod postem. Dwa posty w ciągu sklejam.

 

Zadanie wykonane, ale wymagana poprawka, bo nie wszystkie składniki śmieci usunięte. Kolejne zadania:

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Services
supt4pc_pl_1
 
:Files
C:\Documents and Settings\LocalService\Local Settings\Application Data\supt4pc_pl_7
C:\Documents and Settings\LocalService\Local Settings\Application Data\supt4pc_pl_1
C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Application Data\supt4pc_pl_1
C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Application Data\tuto4pc_pl_1
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990}]
[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
:OTL
O16 - DPF: {8FFBE65D-2C9C-4669-84BD-5829DC0B603C} "http://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/current/polarbear/ultrashim.cab" (Reg Error: Key error.)
O16 - DPF: {E2883E8F-472F-4FB0-9522-AC9BF37916A7} "http://platformdl.adobe.com/NOS/getPlusPlus/1.6/gp.cab" (Reg Error: Key error.)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\ngwfp.sys -- (NgWfp)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\ngvpn.sys -- (NgVpn)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\nglog.sys -- (NgLog)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\ngfilter.sys -- (NgFilter)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\ipsecw2k.sys -- (IPSECSHM)
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart.

 

2. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (bez Extras).

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
7.03.2013 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...