Skocz do zawartości

Nie można uruchomić laptopa


Tom75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dotyczy sprzętu laptop Emachines E730G (podobno z platformy Acer), intel core i3-330M, AtI Mobility Radeon HD 5470, 2 GB DDR3, oprogramowanie: Windows 7 Home Edition Premium. Zakupiony w salonie z zainstalowanym już oprogramowaniem ponad 2 lata temu.

Przez długi czas (kilka miesięcy) był nieużywany. Po uruchomieniu i wpięciu się do sieci do pobrania miał ponad 150 aktualizacji, trwało to 2 dni robocze. ostatnie 3 poprawki zajęły kolejne 2 dni z problemami, wieszaniem się. Operator Microsoftu, do którego wysłałem zgłoszenie, wskazał na problem przy instalacji Service Pack 1. W załączeniu instrukcje jakie otrzymałem.

Po nieudanych akcjach zalecono mi podmianę systemu. Przez jakiś czas mało pracowałem na tym komputerze, ale nie sprawiał problemów, aktualizował się i stabilnie pracował. Kilka dni temu moje dziecko tylko grało w jakąś grę, nastąpił bluscreen, restart i kłopot z uruchomieniem. Próba uruchomienia w trybie awaryjnym wraca mnie do okna wyboru trybu więc pozostaje mi tylko opcja uruchom normalnie. Czasem uruchomi się do widoku pulpitu jednak gdy próbuję uruchomić cokolwiek system się wiesza i informuje, że explorer.exe przestał działać.

Zalecono mi próbę uruchomienia zgodnie z tą instrukcją: http://support.gateway.com/emachines/desktop/2009/gateway/dx/dx4300/DX4710faq6.shtml. System się uruchomił, pokazał okno system odzyskał sprawność po nieoczekiwanym zamknięciu.

Komputer niestety nie jest na stałe online dlatego nie pobiera aktualizacji automatycznie.

instrukcje 1.txt

instrukcje 2.txt

instrukcje 3.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
System się uruchomił, pokazał okno system odzyskał sprawność po nieoczekiwanym zamknięciu.

Komputer niestety nie jest na stałe online dlatego nie pobiera aktualizacji automatycznie.

To czy laptop był uzywany czy nie był uzywany nie powinno mieć wpływu na aktualizacje i start systemu. Jedynie mogła się kompletnie rozładować bateria. W takich przypadkach sprzet powinien być uruchamiany na zsilaczu.

Tu nie są potrzebne instrukcje tylko logi z OTL.

Wejdź w tryb awaryjny, a jeśli lapek chodzi w normalnym, to wykonaj https://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogolne-raporty-systemowe/#1

Odnośnik do komentarza

Laptop jest cały czas podłączony do zasilania.

Otl wykonać nie mogę ponieważ nie mogę uruchomić systemu. Próbowałem w trybie awaryjnym, wraca do wyboru opcji rozruchu, w trybie normalnym powraca do startu, z komendy alt + F10 też ponownie uruchamia (chociaż wczoraj do pulpitu się uruchomił).

Podczas tych prób wyskakuje błąd NAPP7.exe application error oraz, że nie znaleziono punktu wejścia procedury w bibliotece msvcrt.dll.

Płyty Windowsa 7 nie mam ponieważ system był wgrany przez sprzedawcę.

Odnośnik do komentarza

Komunikuję się z Wami ze stacjonarki.

Awaria dotyczy laptopa.

Płyta ruszyła, ale mam wrażenie, że jest losowe. Bo na kilka razy, za którymś razem go odpalił.

Nawet przez chwilę uruchomił się ten program. zrobiłem fotkę po skanie.

Tak czy inaczej uruchamia się w kółko. Nie idzie dalej niż wczytywanie plików windows.

post-1463-0-74616100-1359995972_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...