Skocz do zawartości

Opera - Błędy braku ie4uinit.exe


gixer

Rekomendowane odpowiedzi

Pracowałem dzisiaj na komputerze i w pewnym momencie wyłączyła mi się przeglądarka po czym tylko się uruchamia, wyskakuje błąd i tak w kółko. Przy odinstalowywaniu wyskakuje błąd że system nie znalazł pliku ie4unit.exe a świeża instalacja nic nie poprawia. Zrobiłem skan Malwarebytes i znalazło trzy infekcje, dlatego przypuszczam że pendrive kolegi którego dzisiaj podłączyłem mógł mieć niespodziankę, dlatego proszę o pomoc i sprawdzenie logów. Z góry dziękuję.

Extras.Txt

OTL.Txt

mbam-log-2013-02-02 (15-51-46).txt

Gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pokaż mi zrzut ekranu z tego błędu.

 

W raportach nic tego rodzaju nie widzę, pomijam mini wpisy adware w IE. Poza tym, OTL w ogóle nie skanuje preferencji Opery, więc jeśli rzecz jest w preferencjach tej przeglądarki, nie można tego sprawdzić tym sposobem.

 

 

Przy odinstalowywaniu wyskakuje błąd że system nie znalazł pliku ie4unit.exe a świeża instalacja nic nie poprawia.

 

Jak "świeża" ta instalacja była? Na dysku jest katalog Opera datowany na rok 2012, sugeruje że nie był usuwany:

 

[2012-08-28 16:42:00 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Users\Lechu\AppData\Roaming\Opera

 

Czy ta instalacja to była po prostu "nakładka", czy usuwałeś z dysku i rejestru składniki Opery przed jej wdrożeniem?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Poprawiam tytuł tematu. Jednak literówka w temacie, ie4uinit.exe = plik Internet Explorer. Uruchom SystemLook x64 i wklej do okna:

 

:regfind
ie4uinit.exe

 

Klik w Look.

 

 

Tylko odinstalowałem i zainstalowałem, nic nie było kasowane. Znalazłem gdzieś na forum opery rozwiązanie żeby zmienić nazwę folderu VPS i pliku operaprefs ale to też nie rozwiązało problemu.

 

Sprawdź co się stanie gdy wytniesz te katalogi:

 

C:\Users\Lechu\AppData\Local\Opera

C:\Users\Lechu\AppData\Roaming\Opera

 

I ponownie nadpiszesz nową instalacją.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W SystemLook poprawne wpisy systemowe, a niedomyślny usunę w FIX.REG. To zresztą mówi samo za siebie:

 

Zmieniłem nazwy tych folderów i po instalacji już normalnie się uruchamia

 

 

To dokończ ogólnie temat:

 

1. Małe poprawki na Internet Explorer. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Default_Page_URL"=-
"Search Page"="http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{EEE6C360-6118-11DC-9C72-001320C79847}]
 
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86}]
 
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{EEE6C360-6118-11DC-9C72-001320C79847}]
 
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\ie4uinit.exe]

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal. Potwierdź import do rejestru.

 

2. W OTL uruchom Sprzątanie.

 

3. Odinstaluj starą Java 7 Update 9 (64-bit) i zastąp najnowszą: KLIK.

 

4. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...