Skocz do zawartości

Adobe Reader X - problem


pajkul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z Adobe X na swoim laptopie - gdy po raz pierwszy po uruchomieniu systemu sprobuje otworzyc jakis wiekszy plik pdf i zaczne od razu go przewijac, to najpierw jestem w stanie przewijac przez 1 sekunde, potem Adobe reader nie reaguje przez 3 sekundy, nie moge przewijac dokumentu, zmienic strony, az w koncu wszystko dziala normalnie. Podobnie dzieje sie w przypadku dokumentow w Wordzie 2010 (ale tylko niektorych, bardziej rozbudowanych powiedzmy). Nie wiem gdzie moze lezec przyczyna. Podejrzewam, ze moze to byc spowodowane przez to, ze na Samsungu RC520 ktorego posiadam (Win7 64-bit) jest technologia nVidia Optimus (czyli w zaleznosci od programu uaktywnia sie grafika Intela albo nVidii). Byc moze system zastanawia sie wtedy, ktora grafike uzyc. Chociaz o ile pamietam gdy ustawilem jako domyslny wybor dla kazdego programu karte o wiekszej wydajnosci (nVidia), dzialo sie to samo.

Dodam, ze zainstalowane sa wszystkie aktualizacje systemu, grafiki Intela. Sterowniki nVidii nie sa najswiezsze (moze polroczne).

 

Proc to i3-2310 2,1 GHz. Na Windowsie XP z duzo slabszym prockiem takie pdfy otwieraja sie bez problemu, tzn. nie ma zadnej 3-sekundowej zwiechy.

Na co zwracam uwage to to, ze gdy po raz drugi otworze tego samego lub innego podobnie duzego pdfa, ta zwiecha nie wystepuje. Dzieje sie tak tylko wtedy, gdy robie to po raz pierwszy po starcie systemu.

 

Bylbym wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To "kalkulowanie" sposobu wyświetlania może być rozwiązaniem, ale głowy nie dam. Mnie pierwsze, co na myśl przyszło, to sprawa istniejących na komputerze zabezpieczeń...AV często mają w opcjach skanowanie każdego otwieranego pliku i dlatego większe pliki mogą byś jakby "opóźnione"...ale z kolei Adobe i jego pliki czyli PDF to jedne z najbardziej dziurawych aplikacji i formatów, więc jakieś wykluczanie w ogóle nie wchodzi w grę....podbnie DOC, XLS czy pliki multimedialne.

Moja propozycja jest taka...na razie nie ruszaj Adobe Reader, ale zainstaluj alternatywną przeglądarkę PDF np. Sumatra, STDU Viewer czy PDF-XChange Viewer...są lżejsze i mniej podatne na ataki...ostatnio popularny Foxit Reader został skompromitowany nieco przez wykryte w nim luki, więc może lepiej na razie go nie polecać. Sprawdź, jak sytuacja wygląda w innych przeglądarkach PDF, sprawdź AV i jego ustawienia...przyczyn może być kilka...

Odnośnik do komentarza

Moj antyvir to NOD32. W sumie to mam dostep do podobnego laptopa tez z NOD32, tez Samsungiem na i5 Win7 64-bit, tez Adobe Reader X, tez nVidia Optimus i nic takiego sie nie dzieje. Nie robilem z systemem absolutnie nic.

 

Cos jeszcze - zazwyczaj gdy wylaczam komputer pojawia sie okno "oczekiwanie na zamkniecie programow:", ale sama lista programow na ktore system czeka jest pusta. Widac ten ekran przez moze 5 sekund az w koncu wszystko idzie dalej. To czesta przypadlosc? Wiadomo, jest pewna domyslna granica, jak dlugo moga sie te programy zamykac i jesli trwa to dluzej niz zalozono, wtedy wywala sie taki komunikat. Tylko dlaczego trwa to u mnie za dlugo.

 

System stoi od pazdziernika 2011, nie robilem defragmentacji ani razu. Czy to moze miec AZ TAKI wplyw na zachowanie sie systemu?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...