Skocz do zawartości

Win32/Packed.VMProtect.AAA, czy też może inne zagrożenia?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako nowa osoba na forum chciałbym sie przywitać i "niestety" zacząć od wątku z problemem/problemami.

Jakieś trzy tygodnie temu kupiłem nowy komputer z zainstalowanym Windows'em 8, do poniedziałku wszystko wyglądało bardzo dobrze, wydawało się , że prawidłowo działa KIS 2013, niestety dostawca internetu zwrócił uwagę na nieznane mu próby połączeń i pakiety z mojej strony.

Wystraszony przeskanowałem komputer skanerami : Eset, Panda Cloud Cleaner, użyłem również SpyHuntera, powyższe oprogramowanie wykryło wirusa:

Win32/Packed.VMProtect.AAA, oraz kilka luk , które naparwiłem (nie mam logów)

Po tych "zabiegach oczyszczających" pojawiły się problemy:

1. Nie uruchamia się zapora sytaemowa Win ( KIS działa), w związku z tym nie można instalować produktów ze sklepu Win)

2. Pojawił się problem z aktualizacja systemu (błąd 6D9 lub 5) itd

3. "Rozrastają się" programy na dysku C

I tak trafiłem na to forum. W związku z powyzszym proszę o pomoc :(

Zamieszczam raporty z uwagami podczas tworzenia raportu w GMER ( nie można uzyskac dostępu do pliku system32/config/system oraz ntuser.dat ponieważ są używane przez inny proces.

Pozdrawiam

OTL.Txt

Extras.Txt

Gmer raport koncowy.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raportach brak oznak infekcji.

 

 

Wystraszony przeskanowałem komputer skanerami : Eset, Panda Cloud Cleaner, użyłem również SpyHuntera, powyższe oprogramowanie wykryło wirusa:

Win32/Packed.VMProtect.AAA, oraz kilka luk , które naparwiłem (nie mam logów)

 

Ale który to skaner wykrył i w czym (dokładna ścieżka dostępu)? Nie można tego w ogóle ocenić nie mając tych danych. A SpyHunter to program wątpliwej reputacji, naciągacz.

 

 

1. Nie uruchamia się zapora sytaemowa Win ( KIS działa), w związku z tym nie można instalować produktów ze sklepu Win)

 

Ale czy to nie jest normalne przy KIS? KIS ma własną zaporę i może deaktywować zaporę wbudowaną w system, bo to za dużo firewalli. Dla swiętego spokoju dodaj log z Farbar Service Scanner. Narzędzie chyba nie ma zgodności z Windows 8 jeszcze, ale pewne dane są powtarzalne z Windows 7.

 

 

2. Pojawił się problem z aktualizacja systemu (błąd 6D9 lub 5) itd

 

Ponownie: problem może tworzyć KIS.

 

 

3. "Rozrastają się" programy na dysku C

 

Opisz o co Ci konkretnie chodzi, jakie programy / gdzie / jak oceniasz "rozrost". W statystykach dysku C nie widzę nic porażającego:

 

Drive C: | 97,14 Gb Total Space | 32,60 Gb Free Space | 33,56% Space Free | Partition Type: NTFS

 

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
26.02.2013 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...