Skocz do zawartości

Nie startuje BIOS w laptopie z podłączonym dyskiem


stanley50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie będzie wielu danych wymaganych w tym dziale, a to z powodu że nie mogę ich wykonać. Ale do rzeczy, siostrzeniec przyniósł mi laptopa Lenovo na którego coś spadło i od tego momentu uruchamiał sie wieki, trochę szybciej w trybie awaryjnym. Zgodnie z poradami na tym forum sprawdziłem dysk programem MHDD i okazało się że 250GB dysk w połowie bo od 230.000.000 LBA ma ponad 120 bad sektorów, a do tego momentu miał odczyty 3 i 10ms. Z uwagi na to że jeszcze zipał to chciałem odzyskać część danych ale podczas kopiowania zawiesił się, trwało to trochę i zmuszony byłem go zrestartować i od tego momentu przestał się uruchamiać. Nawet nie można wejść do bios przez F2 bo nie wyskakuje ta informacja przy włączaniu a pokazywała się. Ta informacja oczywiście pokazuje sie jak wyjmę dysk z laptopa to wtedy można wejść do bios. Czy można mieć pewność że jest to wina dysku?.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie próbowałem bo nie mam PC, jeżeli chodzi o dane to świat się nie zawali jak ich nie odzyska. Nurtuje mnie pytanie dlaczego z podpiętym dyskiem wogóle się nie uruchamia, nie ma nawet możliwości wejścia do bios, natomiast po odłączeniu dysku już taką możliwość mam. Bo wydaje mi się że nawet jak dysk jest uszkodzony to powinien do bios się uruchomić i wywalić jakiś komunikat. Kompletnie nie znam sie na elektronice. Jeżeli to pomoże w czymś to jak naciskam przycisk Power to zapala się kontrolka power, wi-fi a od dysku wogóle nawet nie mignie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...