Skocz do zawartości

Pendrive "chroniony przed zapisem"


Kcurek

Rekomendowane odpowiedzi

Tu masz Tłumaczenie Google opisu z rosyjskiego na polski wraz z linkiem do pobrania tego Toolsa - http://translate.goo...id%3D31&act=url

 

To jest przykładowy opis jak posługiwać się tego typu softem, akurat ten MPTool powinien pasować do Twojego pena (patrz screenshot na dole SK6211BA),

w tym konkretnym przypadku VID i PID nie gra większej roli, ponieważ ten MPTool obsługuje więcej chip'ów SKYMEDI.

 

Ja miałem więcej szczęścia z moim pendrive'm marki Lexar z chipem "Innostor", tool dość kompleksowo programowany ale za to automat, dlatego wiele nie musiałem czynić by Lexara do życzia przywrócić.

 

Jeszcze tak na boku, opłaca Ci się ratować pena (4GB) który w dzisiejszych czasach kosztować może między 10-30pln w zależności od funkcjonalności i wyglądu? Zapłacisz trochę więcej i będziesz miał rakietę pena z wielką pojemnością.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uzupełnię powyższą wypowiedz Aux.

Na podstawie parametrów zapodanych przez ChipGenius odpowiednim narzędziem do naprawy Twojego flasha wydaje się być Skymedi SK6211BA (20081214) - http://flashboot.ru/Files-file-191.html

Komentarz 123 z 2 maja 2011 # 15 świadczy, że udało mu się ożywić KINGSTON DT 101 II 4 GB, posiadającego analogiczne bebechy. Instrukcje masz w paczce. Ja Ci tu raczej więcej nie pomogę.

Licz na doświadczenie S1944.

Odnośnik do komentarza

To teraz ja uzupełnię powyższą wypowiedź kolegi Bonifacy.

 

W paczce do której podał linka Bonifacy znajduje się folder o nazwie "Recovery_And_UpdateDisk_Normal". W tymże folderze znajduje się spakowany plik w paczce rar o nazwie "Update Disk V4.5.exe" i właśnie ten plik naprawił temu gościowi o którym pisze Bonifacy jego pena.

 

Pisze gostek tak:

proces trwał kilka minut!

wyłączył komputer, podłączył pena, uruchomił komputer, wystartował plik "Update Disk V4.5.exe", wyłączył i znów uruchomił komputer i pendrive już działał

 

Przetłumaczyłem to tak jak się dało bo gostek pisze trochę chaotycznie...

Odnośnik do komentarza

Udało się ;) Po przepuszczeniu pena przez narzędzie linkowane przez Bonifacego zaczął on pracować prawidłowo. Sprawdziłem jeszcze dla pewności narzędziem chkdsk bez parametrów, zwrócona została informacja, że nie zostały wykryte jakiekolwiek błędy. Dziękuję Bonifacemu, Aux'owi i innym, którzy przyczynili się do końcowego sukcesu ;)

 

E:

Proszono mnie, abym wypisał, co po kolei zrobiłem z pobraną paczką i którego narzędzia użyłem. Poniżej zamieszczam dokładną instrukcję.

1. Wypakowałem paczkę pobraną spod linka podanego dwa posty wyżej przez Bonifacego. Otrzymałem folder o nazwie SK6211BA_20081214.

2. W środku znalazłem folder o nazwie Recovery_And_UpdateDisk_Normal, w którym znajdują się dwa archiwa: Recovery Disk V4.5.rar oraz Update Disk V4.5.rar.

3. Wypakowałem archiwum Update Disk V4.5.rar, z którego wypadł plik Update Disk V4.5.exe.

4. Odłączyłem wszystkie dyski wymienne za wyjątkiem przeznaczonego do naprawy i odpaliłem program Update Disk V4.5.exe. Proces naprawy trwał kilka minut i zakończył się pełnym sukcesem.

Edytowane przez Kcurek
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...