Skocz do zawartości

Problem po zainstalowaniu MDAC - krótkie zwiechy systemu


nooldor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio miałem mały problem z programem Task prompt (link) - pomyślnie zdiagnozowany i rozwiązany przez mgrzeg (dzięki za pomoc!!!!)

 

Po postępowaniu zgodnie z instrukcjami czyli zainstalowaniu MDAC - obserwuje następujące zachowanie na moim WIN XP:

1. po odpaleniu systemu klikając ikonkę "pokaż pulpit" - komp na chwilkę (1-2sekundy) zwiesza się - myślę że 1-2 sek to trochę za dużo czasu zajmuje na akcję tego typu :-) ... zachowanie takie występuje tylko jednorazowo podczas 'sesji' na kompie tzn. jeśli zaraz po pierwszym kliknięcu kliknę znowu to wszystko działa - czyli 'pokazanie pulpitu' zajmuje milisekundy.

2. dokładnie takie same efekty występują podczas pierwszej próby otworzenia dowolnego folderu

3. WORD i EXCEL - zaraz po otwarciu potrzebują kilka sekund na 'przemyślenie' ... także krótka 'zwiecha' ale w tym przypadku za każdym razem gdy uruchamiam te programy.

4. gdy włączam usługi - services (%SystemRoot%\system32\services.msc /s) to, za każdym razem, muszę czekać około 5-6 sekund na wyświetlenie się okienka ze spisem usług

5. podczas pierwszego pobierania dowolnego pliku z użyciem Firefoxa - także następuje 'zwiecha'

 

Wiem, że to może nie jest super poważny problem - ale trochę jestem perfekcjonistą i chciałbym żeby mój system działał bez żadnych "zwiech".

Podejrzewam, że problem musi mieć związek z MDAC gdyż wcześniej tych problemów nie obserwowałem.

Załączam logi OTL

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dzięki za pomoc, diox

Przed zainstalowaniem MDAC - miałem oba Avast i Comodo - działające razem i nie było problemu. Spybota mam tego najnowszego - lubię do wglądu co mam w autostarcie.

Kiedyś też miałem podobny problem - wtedy nie skojarzyłem tego z MDAC (bo PO reinstalacji MDAC pojawił się problem) ... wtedy też odinstalowywałem antywira i firewall'a ... nic to nei zmieniło.

Może jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza

Wiem,Avast i COMODO nie kłócą się ze sobą,ale takie problemy mogą przyjść po nieokreślonym czasie. Do testu proponuję odinstalować antywirusa i firewallla.Co do Spybota-ten program ma słabe predyspodycje w obecnych czasach,poza tym jego immunizacja HOSTS może powodować spowolnienie komputera.Dlatego odinstaluj go przynajmniej na czas testów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...