Skocz do zawartości

Problem z rejestracją modułu TotNet.Barcodes.dll


webo

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję zarejestrować w systemie Windows 7 64bit Home , moduł (chyba 32bit) do poprawnego drukowania kodów kreskowych na drukarkach laserowych. Na Xp nie ma z tym problemu, ale na Vista i 7 niestety nie potrafię sobie z tym poradzic. Szukałem rozwiązania na forum ale nie wpadłem na rozwiązanie które mogło by mi pomóc. Po uruchomieniu CMD jako Administrator wpisuję:

 

C:\>Windows\SysWOW64\regsvr32.exe c:\windows\sysWOW64\totnet.barcodes.dll

 

i pojawia się komunikat:

http://sv002.sendspa...d.1100x1100.jpg

 

 

Jest to darmowa dll-ka dołączona do bezpłatnej czcionki TrueType TOT.NET Code 128.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 3 tygodnie później...

Hej,

 

spróbuj tak:

 

1. Zainstaluj TotNet.Barcodes_1.msi. (U mnie ten krok wystarcza, jeśli u Ciebie nie, to wykonaj kolejne 2-4)

2. Uruchom wiersz polecenia jako administrator (start->uruchom, wpisz cmd.exe, prawa mysz->uruchom jako administrator)

3. Przejdź do katalogu aplikacji

cd "C:\Program Files (x86)\TOT.NET\Code 128 barcode font tools"

4. Będąc dalej w wierszu poleceń zarejestruj bibliotekę jako COM

c:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\RegAsm.exe TotNet.Barcodes.dll /tlb: TotNet.Barcodes.tlb /codebase

 

Sprawdzenie:

1. Instalator wrzuca plik z addinem do: %APPDATA%\Microsoft\AddIns\TotNetCode128-AddIn.xla. Możesz przekopiować go do "Dodatki":

copy %APPDATA%\Microsoft\AddIns\TotNetCode128-AddIn.xla %APPDATA%\Microsoft\Dodatki\

2. Uruchom Excel.

3. Wejdź do dodatków, zaznacz Totnetcode128-Addin. Jeśli nie ma takiego dodatku na liście, dodaj go z katalogu z pkt. 1

4. Wpisz w jakiejś komórce tekst, w innej =ToCode128(KOMORKA_Z_TEKSTEM), wybierz czcionkę "TOT.NET Code 128", rozmiar 36 i gotowe :)

 

m.g.

Odnośnik do komentarza

Wielkie dzięki mgrzeg, ale miałem problem z działaniem na jednym kompie, na dwóch 32bit przetestowałem i było ok, natomiast na trzecim (W7Home 64bit PL) niestety mimo zarejestrowania biblioteki bez problemów zgodnie z Twoimi zaleceniami, kody nie generowały się wyświetlał się ten sam komunikat co wcześniej. Zauważyłem, że w cmd polecenie cd %APPDATA% przenosi mnie do katalogu USER\AppData\Roaming(czy tak ma być?) i jednocześnie sprawdziłem w cmd, że nie mam katalogu %APPDATA%\Microsoft\AddIns\ jest tylko %APPDATA%\Microsoft\Dodatki\. Ale to tak tylko informacyjnie. Zacząłem sprawdzać wszystkie ścieżki poleceń po kolei i znalazłem rozwiązanie, mianowicie w folderze c:\Windows\Microsoft.NET\ są dwa podobne foldery, jeden Framework a drugi Framework64. Zmodyfikowałem delikatnie polecenie z punktu 4 rejestracji i udało się!

 

c:\Windows\Microsoft.NET\Framework64\v4.0.30319\RegAsm.exe TotNet.Barcodes.dll /tlb: TotNet.Barcodes.tlb /codebase

 

Wiszę dobrą flaszkę tylko napisz co lubisz i gdzie ją wysłać :).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...