Skocz do zawartości

Duże wykorzystanie procesora i problem z usunięciem Yontoo


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Przez Dodaj/Usuń programy odinstaluj adware Yontoo 1.10.03. Nie sprecyzowałaś na czym to polega:

 

przy czym mam jakiś kosmiczny problem z usunięciem niejakiego Yontoo

 

Jeśli się nie uda deinstalacja normalna, to w punkcie 3 zostanie to rozwiązane metodą brutalną.

 

2. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2]
 
:OTL
IE - HKCU\..\SearchScopes\{afdbddaa-5d3f-42ee-b79c-185a7020515b}: "URL" = "http://search.conduit.com/ResultsExt.aspx?q={searchTerms}&SearchSource=4&ctid=CT2992540"
O2 - BHO: (Babylon toolbar helper) - {2EECD738-5844-4a99-B4B6-146BF802613B} - C:\Program Files\BabylonToolbar\BabylonToolbar\1.4.35.10\bh\BabylonToolbar.dll File not found
O3 - HKLM\..\Toolbar: (Babylon Toolbar) - {98889811-442D-49dd-99D7-DC866BE87DBC} - C:\Program Files\BabylonToolbar\BabylonToolbar\1.4.35.10\BabylonToolbarTlbr.dll File not found
O4 - HKLM..\Run: [s3Trayp] S3trayp.exe File not found
O4 - HKLM..\Run: [VTTimer] VTTimer.exe File not found
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoCDBurning = 0
O16 - DPF: {68282C51-9459-467B-95BF-3C0E89627E55} "http://www.mks.com.pl/skaner/SkanerOnline.cab" (MksSkanerOnline Class)
O16 - DPF: {8AD9C840-044E-11D1-B3E9-00805F499D93} "http://java.sun.com/update/1.6.0/jinstall-1_6_0_29-windows-i586.cab" (Reg Error: Value error.)
DRV - File not found [Kernel | Disabled | Stopped] -- system32\DRIVERS\S3gIGPm.sys -- (S3GIGP)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\ewusbmdm.sys -- (hwdatacard)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\ew_jubusenum.sys -- (huawei_enumerator)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\ewusbnet.sys -- (ewusbnet)
[2011-11-13 21:26:54 | 000,004,873 | ---- | C] () -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\qjaxlkio.dss
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart.

 

3. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Usuń. Na dysku C powstanie log z usuwania.

 

4. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log utworzony przez AdwCleaner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Rewelacyjnie, dziękuję bardzo.

Dołączam to, co nakazałeś plus to, co wyświetliło mi się po otl-owskim restarcie.

Pisząc 'kosmiczny problem' miałam na myśli to właśnie, że nie mogę go usunąć przez 'dodaj/usuń programy'.

Dzieki :D

 

Chociaż nadal przy oglądaniu filmów zużycie procesora oscyluje wokól 95% (wszystkie mozliwe programy zamknięte)

AdwCleanerS2.txt

raport2.txt

wynik.txt

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dokończ czyszczenie po adware:

 

1. Korekta domyślnych wyszukiwarek IE po użyciu AdwCleaner. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

 

Klik w Wykonaj skrypt. Tym razem nie będzie restartu.

 

2. Porządki po narzędziach: w AdwCleaner uruchom Odinstaluj, w OTL uruchom Sprzątanie.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

 

chociaż nadal przy oglądaniu filmów zużycie procesora oscyluje wokól 95% (wszystkie mozliwe programy zamknięte)

 

Na jakim procesie wysokie CPU jest notowane? W jakiej przeglądarce jest problem? Czy wyłączałaś osłony rezydentne Symantec? Norton był co dopiero instalowany przed założeniem tematu, czy problem aby nie zbiegł się z instalacją antywirusa?

 

 

 

PS. Ad "nakazałeś" = jestem kobietą.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Problem już chyba rozwiązany, zużycie procesora się zmniejszyło i generalnie nic już się nie tnie tak potwornie.

Bardzo bardzo dziękuję, jesteś genialna ;)

 

PS. Ad "nakazałeś" = jestem kobietą.

 

Wybacz, też mam podobne problemy z nickiem (bo to z jego powodu zdecydowałam się w końcu napisać 'nakazałEŚ') ;)

Odnośnik do komentarza

Na zakończenie aktualizacje. Tu konkretnie chodzi mi o usunięcie wszystkich Java (wersje niebezpieczne) i Adobe Reader na korzyść najnowszych oraz aktualizację Google Chrome: KLIK. Wg raportu masz zainstalowane wersje:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216029FF}" = Java™ 6 Update 29

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83217009FF}" = Java 7 Update 9

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-AA1000000001}" = Adobe Reader X (10.1.3) - Polish

"Google Chrome" = Google Chrome 24.0.1312.52

 

Widzę też Nowe Gadu-Gadu. Polecam alternatywne komunikatory z obsługą sieci Gadu: WTW, Kadu, Miranda, AQQ. Opisy: KLIK.

 

 

PS. Formy skorygowane. W pierwszym poście nie wiedziałam z kim rozmawiam, żadnej formy identyfikującej płeć.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...