Skocz do zawartości

Brak dźwięku po ponownym uruchomieniu komputera


Tiger331

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam wersje Windows 7 Ultimate x64.

Problem polega na tym że po instalacji sterownikow dzwiekowych płyty głownej, po ponownym uruchomieniu dzwiek nie pojawia się. Od momentu swieżej isntalacji sterowników do ponownego uruchomienia dzwiek jest i działa. Po restarcie lub wylaczeniu kompa dzwiek niedziała. ponowna instalcja sterownikow naprawia ten problem i tak w kółko. W ustawieniech dzwieku przed restartem pojawia mi sie ikona "headphones" która fukcjonuje jako moje zrodło dzwieku, zarowno "spekers VIA HDA" jak i "Digital Audio HDMI" mimo ze sa aktywne nie działają, ich deaktywacja nie naprawia problemu.

 

Posiadam płyte glowna: Asus P5KPL/1600 ( http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5KPL1600/ )

mam zaisntalowane najnowsze sterowniki dzwiekwoe płyty głownej ze strony dostawcy ( Version 6.0.1.7200, wersja Version 6.0.1.7400 ma ten sam problem ). BIOS domyślny karty.

 

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
"headphones"

 

Tu masz ustawione słuchawki, więc dźwięku w głośnikach nie będzie, nie napisałeś czy to ma być na słuchawkach czy głośnikach.

Musisz wejść ustawienia karty i przełączyć na głośniki. Może być tak że oprogramowanie wykrywa automatycznie podłączony sprzęt i bywa że źle rozpoznaje i trzeba to przełączyć ręcznie i zaakceptować żeby zapamiętał.

Odnośnik do komentarza

Pobierz Driver Sweeper. Zainstaluj go. Następnie odinstaluj sterowniki audio z panelu programów. Wejdź w tryb awaryjny, uruchom Driver swepera zaznacz tylko to co odnosi się do audio. I daj wyczyść.

Nastepnie uruchom system w trybie normalnym i zainstaluj stery do dźwięku.

 

Swoją drogą mógłbyś podać o jaki sprzęt chodzi (specyfikacja) i czy koniecznie musisz wpinać jacka w przedni panel pod wejście słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Moglbym prosic o wyjasnienie jak wejsc w tryb awaryjny pod win7, jestem jego nowym urzytownikiem.

 

Wchodzisz klikając ciągle F8 podczas uruchamiani systemu. Z listy wybierasz tryb awaryjny (klawisze lewo prawo góra dół) logujesz się na swoje konto. I dalej powinieneś sobie poradzić.

 

Cena głośników ich jakość, nie ma znaczenia. Powinny być podpięte do tylnego panelu. Tam jest ich miejsce.

Odnośnik do komentarza

Sterowniki pochodza z tej strony http://www.asus.com/..._775/P5KPL1600/ urzywam sterownikow AUDIO Version 6.0.1.7400 dla win7 x 64, oficjalne od producenta mojej plyty glownej, słuchawki to najzwyklejsze watre 50 zl z supermarketu, glosniki podobnie zasilane pod usb na minijacka, podlaczalem je pod panel przedni z wygody nic wiecej.

 

 

Mimowszystko niezmiernie doceniam twoja pomoc Belfegor

Odnośnik do komentarza

wiec tak, Udało sie uruchomic zarówno głosniki przez przpeiecie ich na tylni panel jak i sluchawki na przednim panelu. Automatyczne wyciszanie głosników po podpieciu słuchawek niedziała, ale to i tak 100% poprawa tego co było, teraz przynajmniej sluchawki działają. Uprzedzajac kwestie, tak zmieniałem ustawienia sterownikow by wyciszaly glosniki po podpieciu do przedniego panelu, tak opcja niedziała. Niejest to problem. Niekozystam na codzien ze słuchawek wiec moge spokojnie przelaczac je manualnie.

 

Wielkie dzieki panowie.

Odnośnik do komentarza

W BIOS-ie masz ustawienia odnośnie panelu przedniego (Front Panel), jest tam opcja HD Audio lub AC97, powinieneś sprawdzić te opcje, nie jestem pewien ale powinno być chyba AC97.

Poza tym tak jak pisałem w ustawieniach karty jest coś takiego jak detekcja podłączonych urządzeń, jest to przydatne przy podłączaniu głośników, w momencie podłączenie wyskakuje okienko i informuje co zostało podłączone, jeżeli prawidłowo to akceptujesz, w ten sposób bardzo łatwo konfiguruje się głośniki zwłaszcza kiedy jest ich 5 lub więcej.

Na stronie producenta płyty ten link który podałeś jest również instrukcja oddzielna do audio, wprawdzie po angielsku ale można sobie popatrzeć po obrazkach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...