Skocz do zawartości

Problem z zamykającym się procesem Explorer


reptile

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :rolleyes:

 

Jestem nowy, więc proszę o wyrozumiałość. Posiadam system Windows XP.

Chciałbym się Was poradzić bo nie znalazłem tego nigdzie w google, a mam problem z procesem Explorer.

Problem ten polega na tym, że od 3-ch tygodni podczas uruchamiania Windows po kilku sekundach zamyka mi się proces "explorer" (pasek zadań itp.).

Zaś muszę ręcznie uruchomić poprzez "Menedżer zadań Windows".

Proszę Was o pomoc w znalezieniu i rozwiązaniu Tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Start -> Uruchom... ->wpisz polecenie: eventvwr.msc

Przeszukaj dzienniki pod kątem błędów Eksploratora Windows i podaj nam treść takowych włącznie z modułem powodującym błąd.

 

Pobierz ShellExView i uruchom. Posortuj wszystkie obiekty wg kolumny Microsoft i hurtowo odznacz wszystkie różowe pozycje. Wykonaj restart systemu.

Jeśli błąd ustąpi, to po kolei włączaj w ShellExView wyłączone wcześniej obiekty, aż znajdziesz winowajcę.

Odnośnik do komentarza

switch48, użyłem tej komendy

Start>Uruchom >cmd > sfc /scannow 
, lecz problem nadal występuje. :mellow:

 

deFco247 błędy, jakie widnieją w Podglądzie zdarzeń:

 

Aplikacja:

 

Typ zdarzenia: Błąd

Źródło zdarzenia: Bonjour Service

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 100

Data: 2010-09-29

Godzina: 09:30:24

Użytkownik: Brak

Komputer: KOMP

Opis:

236: ERROR: read_msg errno 10054 (Istniejące połączenie zostało gwałtownie zamknięte przez zdalnego hosta.)

 

System:

 

Typ zdarzenia: Błąd

Źródło zdarzenia: Service Control Manager

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 7000

Data: 2010-09-29

Godzina: 09:32:20

Użytkownik: Brak

Komputer: KOMP

Opis:

Nie można uruchomić usługi ASPI32 z powodu następującego błędu:

Nie można odnaleźć określonego pliku.

 

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

 

Typ zdarzenia: Błąd

Źródło zdarzenia: W3SVC

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 115

Data: 2010-09-29

Godzina: 09:32:09

Użytkownik: Brak

Komputer: KOMP

Opis:

Usługa nie może powiązać wystąpienia 1. Dane to kod błędu.

Dodatkowe informacje dotyczące tego komunikatu można znaleźć w witrynie Pomocy technicznej online firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/contentredirect.asp.

 

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

Dane:

0000: 40 27 00 00 @'..

 

Pobrałem ShellExView i uruchomiłem. Posortowałem wg kolumny Microsoft i hurtowo odznaczyłem wszystkie różowe pozycje. Wykonałem restart systemu, ale błąd nie ustąpił.

Odnośnik do komentarza

Niestety ale żaden w podanych przez Ciebie błędów nie ma wiele wspólnego z Eksploratorem Windows.

Wyeksportuj do przeglądu całe dzienniki zdarzeń, czyli klikasz PPM na dzienniki System i Aplikacja, pakujesz je do archiwum, wysyłasz na http://speedyshare.com/ wstawiając tutaj link.

 

Wstaw do wglądu logi z OTL, gdyż winnym może być najprawdopodobniej infekcja lub konflikt z działającym w tle programem pokroju antywirus, HIPS itp.

Odnośnik do komentarza
Tak, płytkę do napędu włożyłem. No, ale wersja SP na płytce to SP2, a na kompie SP3. I co teraz radzicie?

 

Teraz radzimy zintegrować SP3 z instalka Windowsa. Sciagnij SP3 od MS. Plik jest w postaci obrazu ISO, (nie wiem czy mozna pobrać exe). Następnie wypalasz go na CD, a potem kopiujesz zawartość płyty na dysk do katalogu roboczego o nazwie SP3. Sciagasz program Nlite, instalujesz. Czytasz w necie instrukcje jak zintegrować SP3 z instalka Windowsa za pomocą Nlite (pełno tego jest).

 

Okazuje sie ze jest SP3 w postaci Exe KLIK

W takim razie odejdzie kombinacja z nagrywaniem SP na płyte, bedziesz musiał wypakować zawartość instalatora do roboczego folderu SP3

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie było dokonywane żadne usuwanie folderów po aktualizacjach systemu, to kopię pliku explorer.exe można znaleźć w folderze C:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386

Jest to kopia pliku znajdującego się w instalatorze Service Pack 3.

 

Podmienić te dwa pliki możesz programem Replacer.

Archiwum z programem rozpakowujesz i uruchamiasz plik replacer.cmd.

Na otwarte okno wiersza poleceń przeciągasz plik C:\WINDOWS\explorer.exe i zatwierdzasz Enterem.

Następnie na okno Wiersza poleceń przeciągasz plik, którym będzie się podmieniało oryginał, czyli C:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386\explorer.exe i znów zatwierdzasz decyzję Enterem.

Następnie zatwierdzasz podmianę pliku klawiszem Y i restartujesz system.

Odnośnik do komentarza
Belfegor, sory ale w końcu to co mam zrobić?

Ściągnąć SP3 w postaci Exe i wypakować do folderu "C:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386\", tak?

 

Nie.

Masz sciagnać SP3, które musisz rozpakować przy użyciu np. 7zip, ( Utwórz na pulpicie katalog o nazwie SP3 i po sciagnieciu service packa użyj programu seven zip do rozpakowania plików. Jako folder wypakowywanych plików wskaz katalog na pulpicie SP3) . Potem masz ściągnać program Nlite

I jak to wszystko zrobisz odezwij się. Będziemy integrować SP3 z płytą instalacyjna Windowsa.

Odnośnik do komentarza

Zapomniałem całkiem o mechanizmie ochrony plików systemu Windows...

 

1. Ja bym jeszcze sprawdził, czy ta cała podmiana pliku explorer.exe jest warta świeczki.

Pobierz SystemLook i uruchom.

Wklej w niego ten tekst:

:filefind

explorer.exe

Klikasz Look i pokazujesz wynikowy log.

 

 

2. Po drugie w logu OTL widać, że próbowałeś uruchamiać Combofixa:

[2010-09-27 10:09:49 | 003,855,182 | R--- | C] () -- C:\Documents and Settings\Mieszko.MIESZKA\Pulpit\ComboFix.exe

[2010-09-26 23:00:20 | 000,061,952 | ---- | C] () -- E:\Documents and Settings\Mieszko\Moje dokumenty\Instrukcja użycia programu ComboFix.doc

[2010-09-28 15:08:49 | 000,000,000 | --SD | C] -- C:\ComboFix

Combofix to nie jest byle jaki skaner, tylko specjalistyczne narzędzie do usuwania ciężkich infekcji. Do poczytania: https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/7-dezynfekcja-narzedzie-combofix/#c4

Jeśli raport powstał (domyślnie powinien znajdować się w C:\Combofix.txt), to musisz go pokazać, by sprawdzić co Combofix przemeblował w systemie.

 

 

3. Sprawdź jak wygląda sytuacja z Eksploratorem na czystym rozruchu: http://support.microsoft.com/kb/310353/pl

 

 

Co do dziennika zdarzeń: nie ma tam żadnych widocznych błędów odnośnie Eksploratora. Dziwić może jednak konfiguracja niektórych krytycznych usług systemowych: przykładowo usługa Dziennik zdarzeń powinna być ustawiona na automat, a nie na tryb ręczny. Mieszałeś coś w konfiguracji usług?

 

 

EDIT. Skrypt dla SystemLook zawierał złą komendę - stąd taki dziwny wynik w wyjściowym raporcie. Przepraszam za pomyłkę.

Odnośnik do komentarza

Belfegor, zrobiłem wszystko tak, jak napisałeś.

 

deFco247,

 

1. Tu masz proszę wynikowy log z "SystemLook":

SystemLook

 

2. A tutaj raport, jaki stworzył "Combofix":

ComboFix

 

3. Explorator na czystym rozruchu działał, ale po przywróceniu wcześniejszych ustawień, problem powrócił.

 

4. Tak, kombinowałem kiedyś coś z usługami.

Odnośnik do komentarza

Właściwości tych plików Explorer.exe:

 

Lokalizacja: C:\WINDOWS |C:\WINDOWS\system32\dllcache

 

Rozmiar: 0,98 MB |0,98 MB

Rozmiar na dysku: 0,98 MB |580 KB

 

Utworzony: 2 marca 2006, 14:00 |2 marca 2006, 14:00

Zmodyfikowany: 14 kwietnia 2008, 19:21 |14 kwietnia 2008, 19:21

Ostatnio używany: 2 października 2010, 19:16 |1 października 2010, 20:23

Odnośnik do komentarza

Tu masz czysty plik explorer do podmiany KLIK. Powtórz operacje którą podał DeFco w poście Nr14.

Jak nic nie wyjdzie integrujemy SP3.

 

Jeśli podmiana plików nie pomogła. Tu krótka instrukcja integracji SP3 z Windowsem KLIK

 

 

Od siebie dodam.:

 

  • Instalujesz program Nlite.
  • Tworzysz na dysku roboczy folder o nazwie XP
  • Wkładasz płytę do napędu (płytka zbootuje, pojawi się okno instalatora, wyłączasz je
  • Uruchamiasz program Nlite
  • Program domyślnie zidentyfikuje system na nośniku CD i zapyta gdzie ma skopiować Windowsa
  • Wskazujesz katalog o nazwie XP, trwa kopiowanie plików systemu
  • Zaznaczasz opcje integracja service pack i bootowalny obraz ISO
  • Klikasz Dalej
  • Wskazujesz katalog w którym jest wyodrębniony SP czyli katalog SP3
  • Klikasz dalej
  • Trwa integracja
  • Program przechodzi do opcji Utwórz bootowalny obraz iso
  • W tym okienku klikasz Utwórz i podajesz gdzie Nlite ma zapisac obraz systemu.
  • Po utworzeniu obrazu systemu pozostaje Ci wypalenie go na płycie CD.

Ważne

ustawiasz max prędkość zapisu nie więcej niż 8

Odnośnik do komentarza
Dzięki Twojej instrukcji zintegrowałem SP3 z Windowsem, tylko co dalej?

 

Czy problem z explorerem ustąpił?

 

ale ta podmiana nie pomogła.

 

Sory ale nie doczytałem

 

 

Skoro masz płytę z SP3 możesz wykonać sprawdzenie plików systemowych przez opcje Start>Uruchom >cmd > sfc /scannow

 

Do aktualizacji obowiazkowo Internet Explorer 8

 

W dzienniku zdarzeń pojawiaja sie te błedy.

Error - 2010-09-30 09:42:50 | Computer Name = KOMP | Source = Service Control Manager | ID = 7000

 

Description = Nie można uruchomić usługi ASPI32 z powodu następującego błędu: %%2

 

Error - 2010-09-29 03:30:24 | Computer Name = MIESZKA | Source = Bonjour Service | ID = 100

 

Description = 236: ERROR: read_msg errno 10054 (Istniejące połączenie zostało gwałtownie

 

zamknięte przez zdalnego hosta.)

 

Pierwszy ma związek z takim tematem KLIK. Instalowałeś ASPI?

 

Drugi z Itunes. Jeśli nie uzywasz ITunes odinstaluj albo przeinstaluj.

 

Na koniec spróbuj utworzyc nowe konto i sprawdź, czy na nim tez sa problemy z Proces explorer

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...