Skocz do zawartości

Blokada komputera przez policje


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Users\Asus\wgsdgsdgdsgsd.exe
C:\ProgramData\dsgsdgdsgdsgw.pad
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu.

 

2. W związku z tym, że wyłączałeś wpis via msconfig, zrób nowy log OTL na niestandardowych ustawieniach, tzn. w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej słowo msconfig i klik w Skanuj (a nie Wykonaj skrypt!). Raport Extras po raz drugi zbędny i go nie dostarczaj.

 

 

 

.

 

Odnośnik do komentarza

Zadania pomyślnie wykonane. Kończymy:

 

1. Usuń wpis wyłączony via msconfig. Start > w polu szukania wpisz regedit > z prawokliku Uruchom jako Administrator. Wejdź do klucza:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupfolder

 

Usuń stamtąd wpis kierujący na runctf.lnk.

 

2. W OTL uruchom Sprzątanie, które skasuje z dysku OTL wraz z kwarantanną.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

4. Odinstaluj starsze Java i zastąp najnowszymi, zaktualizuj Firefox, zainstaluj pakiet SP1 dla Office 2010: KLIK. Aktualnie w logu widzialne wersje:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

64bit: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F86417009FF}" = Java 7 Update 9 (64-bit)

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83217009FF}" = Java 7 Update 9

"Mozilla Firefox 17.0.1 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 17.0.1 (x86 pl)

"Office14.Click2Run" = Moduł Szybka instalacja pakietu Microsoft Office 2010

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Punkty 1,2,3 już zrobiłem.

 

Aktualizacje zrobię wieczorem, ale w międzyczasie mam pytanie.

 

Jaki program antywirusowy zastosować, żeby się taka infekcja nie powtórzyła? Z komputera korzysta kilka osób i nie sposób nad wszystkim zapanować. Czy z darmowych programów jest coś lepszego od Avasta? Może AVG albo Avira? Chociaż Avira chyba tylko po angielsku jest co mi też nie do końca pasuje. A może jakiś dodatkowy?

Odnośnik do komentarza
Jaki program antywirusowy zastosować, żeby się taka infekcja nie powtórzyła? Z komputera korzysta kilka osób i nie sposób nad wszystkim zapanować. Czy z darmowych programów jest coś lepszego od Avasta? Może AVG albo Avira? Chociaż Avira chyba tylko po angielsku jest co mi też nie do końca pasuje. A może jakiś dodatkowy?

 

Ja bym tego Avasta nie ruszała, jest jednym z najbardziej rozbudowanych aktualnie darmowych AV. Ta infekcja występuje w kontekście bardzo różnych antywirusów. Natomiast można się zaopatrzyć w inny (skuteczniejszy) rodzaj ochrony, czyli wirtualizację / piaskownicę np. SandBoxie (po 30 dniach dalej można korzystać za free, tylko dręczy nag screen o zakupach), GeSWall Freeware.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...