Skocz do zawartości

Błąd instalacji Visual C++ 2010 Express.


Mixon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Instalując Visual C++ przy końcu instalacji wyskakuje mi taki błąd:

"the installer has encountered an unexpected error installing this package. this may indicate a problem with this package. The error Code is 2908."

 

Na różnych forach przeczytałem, że 2908 jest spowodowany Brakiem net. Framework 3.5. Ok, próbuje instalować n.Fr, lecz tutaj też wyskakuje mi błąd:

" error 1935. an error occurred during the installation of assembly 'microsoft.visualstudio.VCCodeModel,version="10.0.0.0",publicKeyToken="b03f5f7f11d50a3a",fileVersion="10.0.30319.1",culture="neutral"`. Please refer to Help and Support for more information. HRESULT: 0x8002802F. "

 

Próbowałem usunąć stary nf. net framework cleanup tool`em, lecz to też nic nie dało.

 

@Edit: Win. 7

@Edit2: Jednak miałem zainstalowany net. framework 4.0, błąd wyświetla się przy instalacji samego Visual C++ 2010 Express.

@Edit3: Could not register component - Error 2908 http ://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa372835(VS.85).aspx (spacja, bo dodaje zły odnośnik automatycznie).

Znalazłem temat, w którym znalazłem rozwiązanie, lecz nie ma tam nic o win 7... http://stackoverflow...r-msi-installer

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dodaje post, bo trochę "naedytowałem".

 

@Edit: http://social.msdn.m...b-2eb22e6a58b8/ Jest tutaj napisane, że dopiero format komputera poskutkował (Tak, wiem, że ma Viste, ale czasem rozwiązania działają na win 7)...Zna ktoś jakiś sposób zrobienia kopii zapasowej wszystkich sterowników? Bo to głównie z nimi jest problem po formacie.

 

@Edit2: http://www.add-in-ex...ler-error-2908/

Dałoby się wytłumaczyć prosto o co tutaj chodzi? Czyżby dałoby się rozwiązać mój problem?

Odnośnik do komentarza

W tym linku co wysłałeś(http://www.add-in-ex...ler-error-2908/) chodzi o to aby usunąć 2 klucze w rejestrze najpierw ten:(

z rejestru HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\

Installer\UserData\S-1-5-21-1123561945-1935655697-1060284298-1003\

Components\AD95649F068525549B26938D7D18FEA7

i na końcu ten:(HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Installer\UserData\S-1-5-21-1715567821-299502267-6820

Odnośnik do komentarza

Problem nadal występuje, tamten sposób w tym linku działa chyba tylko na Office 2010. Nie wiem, czytałem sporo tematów w internecie, to nawet "ludzie od windowsa" dawali niepewne odpowiedzi (Typu - Mam nadzieję, że któraś z podanych opcji jest dobra). Trochę szkoda, gdybym musiał formatować system, bo jest później z z tym sporo problemu.

 

Czekam dalej na jakieś rozwiązania.

Odnośnik do komentarza

Na początku wyeksportuj cały klucz NET Framework Setup znajdujący się w HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\NET Framework Setup i zapisz go gdzie chcesz(najlepiej na pulpicie)

 

Potem usuń cały podany wcześniej klucz Net Framework Setup znajdujący się w HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\NET Framework Setup uruchom ponownie komputer i sprawdź czy możesz zainstalować Net Frameworka.

Odnośnik do komentarza

W przypadku Visuala C++ zrób tak

Wejdź w edytor rejestru i wchodz kolejno w HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\Visual Studio i wyeksportuj cały ten klucz(najlepiej na pulpit).

 

Następnie usuń cały podany wcześniej klucz Visual Studio HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\Visual Studio uruchom ponownie komputer i sprawdź czy możesz zainstalować Visual C++

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za tak późną odpowiedź ale spowodowane jest to brakiem czasu, ale do rzeczy.

 

 

0. Upewnij się, że masz zainstalowanego Frameworka 4.0

 

1. Sprawdź wersję mscoree.dll w C: \ windows \ system32. Jeśli jest 2.0.50727.4927, a następnie kliknij kontynuuj

 

2. Następnie wejdź w właściwości pliku mscoree.dll i potem wchodź kolejno w -> Zabezpieczenia -> Zaawansowane -> Właściciel -> Edytuj -> Wybierz grupę Administratorzy w panelu na dole -> OK, OK, OK.

 

3. Zmień nazwę pliku mscoree.dll na mscroree.dll.old

 

(Jeśli masz windows 7 x64, to to powtórz pkt. 1-3 tylko dla folderu c: \ windows \ syswow64 \ mscoree.dll)

 

4. Otwórz plik z dowolnym dotNetFx40_Full_x86_x64.exe ekstraktora i rozpakuj go do dowolnego folderu

 

5. Otwórz folder

 

6. Znajdź netfx_Core.mzz plik i zmień jego nazwę z netfx_Core.zip i otwórz go z ekstraktora

 

7. Rozpakuj plik _003_mscoree_dll_x86 (a jeśli masz Windows 7 x64 RÓWNIEŻ _003_mscoree_dll_amd64)

 

8a. X64: Podmień _003_mscoree_dll_amd64 do mscoree.dll i skopiuj go do katalogu c: \ windows \ system32

 

8b. X86: Podmień _003_mscoree_dll_x86 do mscoree.dll i skopiuj go do katalogu c: \ windows \ system32

 

9a. X64: Podmień _003_mscoree_dll_x86 do mscoree.dll i skopiuj go do katalogu c: \ windows \ syswow64

 

10.Uruchom ponownie komputer i sprawdź czy przy próbie instalacji visuala c++ wyskakuje podany przez ciebie błąd

Odnośnik do komentarza

0. Mam zainstalowany net.framework 4.0

 

1.

ctrl +f i szukałem tego mscoree.dll lecz znalazło mi jedynie 3 pliki dll mscorees.dll w folderze

C:\Windows\System32\MUI\0415

C:\Windows\System32\MUI\0419

C:\Windows\System32\MUI\0409

 

Nie mogę nic znaleźć w internecie na temat tego pliku dll., dla tego tutaj muszę się zapytać - co teraz? :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...