Skocz do zawartości

Windows 7 i problem z przydzieleniem zasobów


darek

Rekomendowane odpowiedzi

Przy każdej zmianie sterownika to właśnie robię.

 

Bardzo dobrze. To teraz odpowiedz na proste pytanie - czy to co instalujesz jest autonomicznym instalatorem z rozszerzeniem EXE?

żeby było jasne co rozumiem przez autonomiczny instalator EXE. Typowa instalka która z automatu instaluje sterowniki

 

tak proforma

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak, to jest typowa, automatyczna instalacja uruchamiana z setup.exe lub - jak to zwykło udostępniać sterowniki ATI/AMD - z samorozpakowującego się archiwum, które i tak z automatu startuje plik setup.exe.

Instalowanie ręczne, z menadżera urządzeń i tak nie pozwala zainstalować sterownika, który z automatu nie wykrywa karty. Przetestowałem już to na kilku sterownikach, nowszych i starszych. Generalnie, jak z automatu sterownik nie wykryje karty to ręcznie też nie da się go zainstalować. Komunikat, że sterownik nie wykrył pasującego urządzenia, lub że najlepszy sterownik jest już zainstalowany, w zależności od wariantu.

 

Zainstalowałem ten starszy, asusowski sterownik, dam znać co z nim.

 

Edyta :P

Jak się spodziewałem, ten sterownik też stabilny nie jest, sypie błędem

 

Sterownik ekranu atikmdag przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.

Edytowane przez darek
Odnośnik do komentarza
instalowanie ręczne, z menadżera urządzeń i tak nie pozwala zainstalować sterownika, który z automatu nie wykrywa karty. Przetestowałem już to na kilku sterownikach, nowszych i starszych. Generalnie, jak z automatu sterownik nie wykryje karty to ręcznie też nie da się go zainstalować. Komunikat, że sterownik nie wykrył pasującego urządzenia, lub że najlepszy sterownik jest już zainstalowany, w zależności od wariantu.

 

Powolutku. Jak wspomniałem na początku płytka nie ma wsparcia dla W7. Pobierz stery do Visty 32 bit i spróbuj z MU, co Ci szkodzi. A nuż zabangla.

 

Miałem taki przypadek na płycie Epox stara jak świat, karta graficzna (jeśli w ogóle tak mozna nazwać to urządzenie Nvidia Gforce MX 440) stery tylko do XP. Na najnowszej wersji sterów był BSOD. Na starszej instalowanej z MU żadnych BSOD nie było. W dzienniku pojawiał się jedynie komunikat że ładowane są sterowniki niezgodne z systemem. Wszystko chodziło pięknie i cacy. Nie ma sensu upierać się przy sterach do W7 32. Płyta nie zna takiego systemu. karta też problematyczna jak poczytać w internecie.

Pobierz stery do Visty i zapodaj je przez MU. Jedyne co tracisz to CCC. czyli właściwie nic nie tracisz.

 

mam kilka starych płyt ze sterami do ATI, muszę tylko sprawdzić czy są na nich stery pod serie 3000

Odnośnik do komentarza

No więc tak, na sterownikach przeznaczonych tylko do Visty co prawda zwiechy były sporadyczne, ale wydajność - była porażająca. Komputer ślimaczył się gorzej niż na starym Radeonie 9600. Udało mi się zainstalować sterowniki z paczki Catalyst 12.6 przez MU. Jako plik instalacyjny inf wskazałem cl_xxxxx.inf, przy instalacji z pliku cw_xxxxx.inf co prawda różnicy żadnej nie było, ale komputer się zawiesił przy pisaniu odpowiedzi, tu na forum :unsure: .

 

Z tymi plikami (CW czy CL) jakoś nie mogę dojść do ładu. Niby w sterownikach tylko do Visty plik inf ma postać CL_XXXXX.INF, ale już tu twierdzą, że CL jest dla Windows 7 - zresztą nie jest to takie istotne. Istotne jest, że narazi komputer się nie wiesza :). Prosiłbym jednak, żeby temat pozostawić otwarty jeszcze przez jakiś czas. Różnie to bywa i może do problemu będę musiał wrócić.

 

Póki co wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc, jesteście wielcy!

 

Edyta :)

Jednak problem nierozwiązany :(

Komputer wiesza się rzadziej, ale jednak się wiesza.

Ktoś mi podsunął jedną myśl i wydaje mi się, że ma ona sens. Napiszę o niej po jej sprawdzeniu :)

 

Edyta 2 :)

Wracam tu by zakończyć temat i podziękować za pomoc choć stabilnej pracy karty uzyskać się nie dało.

Wniosek - płyta na starym nForce i nowsza grafika Ati to bardzo kiepski mariaż, oddałem kartę w dobre ręce i w komputerze ze starym Intelem (nie pamiętam już jakim) działa cudnie.

Edytowane przez darek
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...