Skocz do zawartości

Usunięty wirus, ale nie do końca ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

2 dni temu złapałem wirusa, którego postanowiłem usunąć po przez skanowanie całkowite programem Mcafee. Później sformatowałem komputer przez OneKeyRecovery dla Lenovo i zainstalowałem darmowy AVG, który wykazał mi, że mam wirusa i zainfekowane pliki ( było to tuż po formacie nic nie robiłem tylko zainstalowałem AVG). Postanowiłem dalej walczyć z wirusem sam i na forach dowiedziałem się o programach SDFix i ComboFix. Ściągnąłem oba i najpierw wykonałem zalecenia z SDFix i pobrałem kilka programów do usuwania wirusów i podobnych. Później użyłem ComboFix który chyba sam coś usunął, bo nie wiem jak sie go używa. Zrobiłem kolejny format, pobrałem Kaspersky 30 dnia wersję i zrobiłem pełny skan komputera z trybu awaryjnego, który nie wykrył zagrożeń. Czy mój komputer jest czysty teraz?

 

 

Proszę o pomoc i dziękuję z góry :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

O Twoim systemie nic się nie da powiedzieć, bo ani nie podane jakie konkretnie infekcje wtedy były wykryte, ani nie zostały zrealizowane zasady działu, czyli raporty pozwalające ocenić system (KLIK).

 

SDFix to przestarzały program, mało dziś użyteczny. Na temat używania ComboFix: KLIK.

 

 

.

Edytowane przez picasso
18.02.2013 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...