Skocz do zawartości

Częste restartowanie się komputera podczas jego używania


JohnOka

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Chcialbym pomoc, ale mam prosbe. Sluchasz mnie i tylko mnie; jak nie dam rady, bedziesz mieszal dalej z pomoca innych.

Jesli Ci to nie pasuje nie zaczynaj ustawien. Powiem kiedy skonczymy temat. Jestem jutro dostepny caly dzien i bede sprawdzal posty od okolo 10.00

 

1. Czy widziales scrina z posta nr 9 ? Ile masz rdzeni CPU.?

Czy wiesz, ze po odblokowaniu rdzeni prawdopodobnie powinno sie zadbac o ustawienie parametrow napiec.?

2. Masz dwie diody, ale to nie istotne teraz.

Proponuje przywrocic CPU do stanu przed odblokowaniem i ustabilizowac blaszaka.

 

Odlaczysz PC-ta od zasilania ;

- wylaczysz wlacznik na zasilaczu i wyciagniesz wtyczke z listwy

- zapakujesz RAM tak jak powinien byc wsadzony czyli po Twojemu [X][][X][] od strony CPU liczac

- strona instrukcji 1-19 punkt 2 (paragraf 1.10) - przestawisz zworke na Disable

- to zgodnie z opisem powinno wylaczyc unlockera bez ingerencji w program po resecie BIOS-u jaki zaraz zrobimy

- strona instrukcji 1-18 punkt 1.9 zresetujesz BIOS

- teraz podlaczasz zasilanie i odpalasz system

Wchodzisz do BIOSU i ;

- Zakladka Ai Tweaker> Ai Overclock Tuner na MANUAL>

- DRAM Frequency na 1333/666 w zaleznosci jak podaje plyta

- DRAM Voltage na 1.5 V

 

Zakladka BOOT > ustawiasz botowanie z dysku

 

Zakladka Tools > mozesz wylaczyc Express Gate

 

Zachowujesz ustawienia i wychodzisz z BIOS-u. System powinien wstac bez problemu.

Jesli nie , poprawiasz ;

- DRAM Frequency na 1066/ 533 MHz i ponawiasz odpalenie (zmieniasz tylko to)

 

Jesli wstanie robisz scrina z HWinfo > System Summary i pracujesz normalnie testujac bez zbytniego obciazania PC-ta. Zasilacz masz z d..u..py, ale to juz wiesz.

 

Dobranoc do okolo godziny 10.00

Odnośnik do komentarza

Procesor podstawowo ma 2 rdzenie po unlocku ma 4 rdzenie. Na obrazku widać 3 rdzenie dlatego że po tych nagłch restartach i innych problemach bios sam przestawia na 3 rdzenie. Blisko ramu jest 1 dioda i druga dioda jest kolo tej zworki z core unlockera. Rdzenie odblokowywalem poprzez bios bo jest wygodniej. Jakbym odblokowywał przez zworke na plycie glownej to kolo niej dioda swiecila by bez konca co jest irytujace.

 

Zrobilem wszystko tak jak kazales ale...

Komputer nie byl wstanie wlaczyc sie na ustawieniu [x][][x][] po przestawieniu na [x][x][][] odpalil odrazu bez zadnego problemu. Przestawilem dram voltage i frequency tak jak kazales na 1333 mhz i 1,5 V (bylo tak ustawione wczesniej automatycznie wiec zbytnio roznicy nie ma) Jak przycisnelem guzik memok na ustawieniu pierwszym [x][][x][] dioda zaczela mrugac coraz szybciej az wrocila do normy i nic sie nie dzialo.

 

screen z hwinfo64

http://zapodaj.net/4...b69180.jpg.html

 

Czy zaczynac robic testy MHDD ?

 

Video

Odnośnik do komentarza

Cpu-z

http://zapodaj.net/2...3e6a91.jpg.html

 

Po przestawieniu z [x][][x][] na [x][x][][] odpalil za pierwszym razem bez problemu. Wcześniejszego posta napisałem o 10:08 od tego czasu chodzi bez jakiegokolwiek restartu. Zaraz go włączę i wyłączę kilka razy i zobaczę czy odpali za pierwszym razem.

 

#edit

 

Kilka restartów i wyłączeń komputera na ustawieniu [x][x][][] i odpala za pierwszym razem. Może dopisze nie restarty samoczynne tylko takie które ja sam robię i kontroluje żeby nie było nieporozumień.

Teraz go przestawię tak jak napisałeś.

Odnośnik do komentarza

Cpu-z w dual channel [][x][][x]

http://zapodaj.net/3...070e52.jpg.html

 

Po przestawieniu do dual channel odpalilem komputer ale.. dioda zgasla i juz mialo byc pik glosniczka a tu nic no to restart. Po restarcie dioda swiecila ciagle i tak moglem czekac w nieskonczonosc no to wylaczylem komputer i wlaczylem jeszcze raz wtedy juz bylo pik i ma sie odpalac ale zawiesil sie na tym zielonym ekranie poczatkowym ( nie wiem jak to sie nazywa). No to kilka restartow i wylaczen i do skutku odpalil ale po odpaleniu ustawienia biosu byly wykasowane nie wiem dlaczego bo guzika nie dotykalem. Ustawilem tak jak napisales wczesniej czyli ten manual,1333mhz i 1,5v i komputer odpalil zobaczymy ile wytryzma.

Odnośnik do komentarza

Ram 2x2 GB CORSAIR XMS3 TW3X4G133C9A 9-9-9-24 ver3,13 DDR3 1333 MHz

Podawalem wczesniej. Zgaduje ze bedziesz sprawdzal w instrukcji czy ten ram pasuje. Wydaje mi sie ze powinien pasowac nie ma go na liscie ale jest jego nowsza wersja on jest troche starszy chodzi o te ver3,13 w manualu jest o kilka cyferek wyzsza wersja.

 

Po napsaniu wczesniejszego posta komputer sie zwiesil. Zrestartowalem go ale sie nie odpalal dioda swiecila sie ciagle bez mrugania. Dalem jeszcze jeden restart i komputer normalnie odpalil.

 

Wczoraj w dualu tez lapal kilka razy sa screeny z hwinfo i jest tam podane dual. Czesciej lapal w [][x][][x] niz [x][][x][]. Ale i tak dlugo nie trzymal i sie restartowal albo zawieszal nawet bluescreeny wyskoczyly wczoraj 3 (sa podane w temacie)

Odnośnik do komentarza

Wspmnialem o bluescreenie i po napisaniu posta kilka chwil i bluescreen wywalilo. Nie zapisal sie ale spisalem parametry

tcpip.sys

0x000000D3 (0xFFFFF88001B7AB50 0x0000000000000000 0x0000000000000001 0xFFFFF80002C92C27)

 

Podczas pisania posta komputer wywalil znow bluescreena taki sam jaki był wczoraj w takim ustawieniu ramu.

http://zapodaj.net/d...bd1911.jpg.html

 

Kolejny bluescreen.

 

http://zapodaj.net/6bbe5db466750.jpg.html

Odnośnik do komentarza

Ja chciałbym wrzucić grzyba do tego barszczu, znaczy się SROM-otnika. Nie wiem czy to istotne, ale Windows JG Seven SP1 Lite [x64] ma takie udogodnienia:

 

Względem wersji oryginalnej system został wzbogacony o następujące programy i dodatki:

[...] Sunrise Seven

[...] wprowadziłem również szereg bardzo przydatnych tweaków, które mają za zadanie polepszyć wygodę, funkcjonalność i pracę systemu - dostępnych pod prawym przyciskiem myszy na pulpicie:

 

- optymalizator usług (kolega KM - od domyślnej skórki - baardzo mi tu pomógł)

- przełącznik ekranów rozruchowych

- opcje zamykania i systemowe narzędzia

 

[...] ale zawiesil sie na tym zielonym ekranie poczatkowym ( nie wiem jak to sie nazywa)

 

Wiesz co to jest cytowany wyżej przełącznik ekranów rozruchowych? Ustawiałeś to 'cuś'? Gdybam. Może to ma też coś wspólnego z badanym problemem.

Odnośnik do komentarza

Masz problem z;

- RAM i tylko RAM

- RAM wzgledem plyty

- sama plyta

 

Teraz pytanie jak to sprawdzic. Prosto - potrzebny jest inny RAM.

 

Na teraz ;

- resetujesz BIOS

- podpinasz RAM do Dualu 1-3 lub 2-4 , a MHz na 1333

- ustawiasz napiecie DRAM na 1.55 potem na 1.60 potem na 1.65 w zaleznosci czy bedzie chcial wstac. Wyzej nie ustawiasz.

 

@edyt

czyli ma modyfikowany system?

Odnośnik do komentarza

@bonifacy

 

Moze zle zrozumiales. To co cytujesz o tym ekranie rozruchowym to jak sie juz windows laduje,a to co ja napisalem to http://static.frazpc...11822088776.jpg . Ja przestawilem na tryb graficzny zamias tekstowy.

Jesli to jest RAM to pol biedy ale jak plyta to wiekszy problem. W trybie single channel wszystko jest ok wiec moge i dzialac z takim ustawieniem. Zaraz zajme sie tym napieciem

Odnośnik do komentarza

W dualu na 1,55 nie odpala za kazdym razem. System mam modyfikowany.

 

Mialem cos dziwnego bo jak pisalem posta #48 bylem na 1 kosci ram bo testowalem w memtescie. Kiedy zobaczylem twojego posta #49 to wylaczylem komputer i wsadzilem druga kosc. Komputer nie startowal no to restartuje go i wylaczam az zalapie. Juz wszystko ok komputer ma startowac jest z glosnika przy plycie glownej, nagle ten glosniczek zaczal piszczec ciagle z malymi odstepami takie zwielokrotnienie tego pojedynczego pik. No to restart kolejny komputer odpalil ale skasowaly sie wszystkie ustawienia biosu nawet data i godzina, tak jak bylo po przestawieniu zworki. Zawsze jak sie kasowaly ustawienia biosu to data zawsze zostawala. Sorry za brak pl znakow bo pisze na szybko zeby sie nie zawiesil komputer. Wczesniej juz nie raz mialem takie pikanie ale nigdy nie skutkowalo to wykasowaniem ustawien biosu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...