Skocz do zawartości

Disk Boot Failure, Insert System Disk And Press Enter Windows 7.


Jaco

Rekomendowane odpowiedzi

Mam komputer stacjonarny dziecka i postanowiłem mu wgrać Windows 7. Do tej pory był Windows XP..

Postanowiłem też zamontować mu większy dysk.

 

Windows 7 instalowałem jako drugi system ale na tym drugim nowym dyski (400GB) .

 

System ładnie się zainstalował i działa. Tyle że gdy chcę wymontować dysk na którym był XP Windows 7 nie uruchamia się gdyż mam komunikat jak w tytule wątku: ,,Disk Boot Failure, Insert System Disk And Press Enter,,

 

Próbowałem naprawy z płyty lecz bez rezultatu. Gdy podłączę dysk z XP Siódemka normalnie startuje.

 

Podczas naprawy widzę że narzędzie widzi instalację na dysku D zamiast C. Natomiast gdy uruchomię komputer wiadomo że system będzie na C a na D jest stary XP. Oczywiście nie można go z formatować.

 

Moim błędem była instalacja Windows 7 na podłączonym dysku z XP chodź gdy dochodziło do wyboru instalacji dysku wybrałem prawidłowo instalację na większym dysku.

 

Nie wiem czemu rozruch pozostał na starym dysku.

 

Jak to teraz można by było naprawić bez ponownej instalacji?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Moim błędem była instalacja Windows 7 na podłączonym dysku z XP chodź gdy dochodziło do wyboru instalacji dysku wybrałem prawidłowo instalację na większym dysku.

 

tak, było błedem instalowanie W7 na drugim dysku. Powinieneś usunąć wcześniej partycję z XP albo wyjąć dysk z XP i zainstalować W7

 

Teraz powinieneś skorzystać z EASY BCD

http://traxter-online.net/easybcd-zarzadzanie-bcd-w-trybie-graficznym/

Odnośnik do komentarza

Pliki rozruchowe są właśnie na drugim dysku. Ale podsunąłeś mi pomysł z aktywną partycją i teraz mam komunikat bootmgr is missing . Oczywiście w BIOS zamieniam z którego ma system wystartować i gdybym tego nie zmieniał na pewno by wystartował. A chodzi mi głównie aby startował z dużego a nie tego małego.

 

Znów włożyłem płytę z Windows 7 i spróbuję naprawy rozruchu. Może się uda.

 

 

EDIT:

 

Niestety nadal komunikat BOOTMGR is missing .

 

Może by dopisać w wierszu poleceń ?

Edytowane przez Jaco
Odnośnik do komentarza
podsunąłeś mi pomysł z aktywną partycją i teraz mam komunikat bootmgr is missing

 

No to z wiersza poleceń jedziesz.

 

http://pclive.pl/porady-komputerowe/windows-2/windows-7/brak-bootmgr-naprawa-windows-7.html

Pliki rozruchowe są właśnie na drugim dysku.

To mi nic nie mówi prosiłem o obrazek z Zarządzania dyskami

Czy masz możliwość podglądu z poziomu XP na partycję z W7?

Odnośnik do komentarza
Usuń znacznik aktywna z D i sprawdzaj czy zabangla.
Myślisz że tego nie chciałem zrobić. Problem w tym że nie ma opcji aby odznaczyć.

 

Gdy mam ustawiony rozruch w Bios z dysku WDC siódemka odpala bez problemów.

Gdy ustawię obecnie na Hitachi mam komunikat BOOTMGR is missing .

 

Narzędzie do naprawy nic nie daje. Chyba pozostaje mi postawić system od nowa odpinając mniejszy dysk.

 

Dodaje kilka fotek z BIOSu i narzędzia naprawy.

post-8040-0-18247600-1356097651_thumb.jpg

post-8040-0-22260000-1356097674_thumb.jpg

post-8040-0-50462400-1356097725_thumb.jpg

post-8040-0-62441400-1356097761_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Myślisz że tego nie chciałem zrobić. Problem w tym że nie ma opcji aby odznaczyć.

 

Gdy mam ustawiony rozruch w Bios z dysku WDC siódemka odpala bez problemów.

Gdy ustawię obecnie na Hitachi mam komunikat BOOTMGR is missing .

 

Nie wiem czy się uda z pozimu konsoli ale możesz spróbować. Tu masz wszystko

 

http://social.techne...7-9530a27534de/

 

lub post nr 16 z tego wątku https://www.fixitpc.pl/topic/14210-laptop-wyswietla-tylko-logo-samsung/

 

Jeśli Diskpart nie da rady, pobierz Gparted i zmienisz status D na inactive momentalnie

 

http://www.vista.pl/..._partycje_.html

Odnośnik do komentarza

Dopisanie komend w wierszu poleceń :

  • bootrec /fixboot
  • bootrec /fixmbr
  • bootrec /RebuildBCD

Nic nie daje. Chyba zostawię to sobie po nowym roku do rozwiązania bądź przeinstalowania systemu.

 

Za wszelkie porady bardzo dziękuję. Wydaje mi się że nic nie da się zrobić gdyż narzędzie do naprawy systemu widzi system na dysku ,,D,, a nie na ,,C,, . Gdyby było na C nie było by tego problemu.

 

Twoich metod Belfegor na chwilę obecną nie będę stosował aby nie rozwalić całego systemu. Mam 5 latka chorego w domu i jedyna rozrywka obecnie jego to gry.

Odnośnik do komentarza
Wydaje mi się że nic nie da się zrobić gdyż narzędzie do naprawy systemu widzi system na dysku ,,D,, a nie na ,,C,, . Gdyby było na C nie było by tego problemu.

 

To zdejmij staus z aktywna z C i nie komendami

  • bootrec /fixboot
  • bootrec /fixmbr
  • bootrec /RebuildBCD

Tylko z wiersza poleceń. inactive C

A moje metody są proste - zainstalować system od nowa, raptem 30 minut.

Odnośnik do komentarza

Komenda bootrec /RebuildBCD nie znajduje na wybranym dysku żadnej instalacji systemu Windows więc czeka mnie ponowna instalacja.

 

Tak jest gdy rozruch jest z większego dysku Hitachi.

 

Zgadzam się że instalacja trwa 30 minut ale później aktualizacja systemu wraz z już wgranym grami to już parę dni przy małych dostępnych okresach czasowych.

Odnośnik do komentarza

Według menadżera napraw tak. On widzi system na D:

 

Co do pytania do mam na C: to pliki systemowe . Gdy uruchomię system to gdy coś instaluję , instaluje się właśnie w C. Dysk D: to pozostałość po XP którego nie mogę z formatować pod Windows 7 gdyż formatowanie kończy się komunikatem że system windows nie mógł ukończyć formatowania.

 

Załączam obrazki z dysków. C i D .

 

Jak wcześniej widać to dysk C i F jest 400 GB a D i E 250 GB .

Odnośnik do komentarza

Według menadżera napraw tak. On widzi system na D:

 

Co do pytania do mam na C: to pliki systemowe . Gdy uruchomię system to gdy coś instaluję , instaluje się właśnie w C. Dysk D: to pozostałość po XP którego nie mogę z formatować pod Windows 7 gdyż formatowanie kończy się komunikatem że system windows nie mógł ukończyć formatowania.

 

Załączam obrazki z dysków. C i D .

 

Jak wcześniej widać to dysk C i F jest 400 GB a D i E 250 GB .

post-8040-0-11647500-1356105039_thumb.jpg

post-8040-0-51094400-1356105040_thumb.jpg

post-8040-0-24814100-1356105042_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Oba dyski są SATA.

 

Zawartość nie ma tu nic do znaczenia gdyż gdy chciałem zrobić kopię zapasową tylko dysku C: to miałem oba dyski C i D .

 

Kochani nie ma co tu kombinować tylko trzeba postawić system od nowa. Usuwając bądź przestawiając w BIOS z którego ma się uruchamiać. Na szczęście gry instalowałem na F i tylko zrobię kopię zapisu z gier.

 

Może to być dziwne ale rozruch systemu został na dysku D chodź pliki systemowe są na C.

Odnośnik do komentarza

Przykro mi. Tu jest straszna kaszana.

 

Wg mnie pomoże tylko nowa instalacja systemu z wyjętym dyskiem starym.

Kopiuj ważne dane na dysk stary.

Instalacja W7 z pełnym formatem wszystkich partycji nowego dysku (usuń je).

Stary dysk do formatu po skopiowaniu ważnych danych na nowy dysk po instalacji W7.

Na starym były chyba wcześniejsze wersje Windows.

Odnośnik do komentarza

Przygotowuję się właśnie do nowej instalacji. Tylko na dysku F mam ważne dane. Reszta to już bez ważnych plików. Ale na wszelki wypadek zrobię kopię dysku na starym i zrobię pełny format nowego.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc i myślę że temat jest do zamknięcia.

 

Moim błędem było pozostawienie podłączonego dysku z XP i instalacji Windows7 kiedy również był ustawiony rozruch w BIOS z dysku na którym był XP . Tam zapisał się BOOTLoader od Windows 7 i jak widać na tym przykładnie nie sposób go stamtąd wydobyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...