Skocz do zawartości

Brak aplikacji Bluetooth w karcie "uruchom"


Radzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu przestał uruchamiać mi się (chyba od początku się nie uruchamiał) bluetooth w laptopie, musiałem wchodzić w /Program Files/, folder bluetootha i dopiero plik btw.exe. Zauważyłem że brakuje linijki btw (od bluetootha) w Narzędziach Konfiguracji Systemu w zakładce Uruchamianie.

 

Czy jest możliwość zrobienia tak, aby po wklepaniu msconfig i przejściu na kartę Uruchamianie widniała linijka od bluetootha?

Bo za nic nie da się jej tam dodać, a często dość korzystam z bluetootha.

Chodzi mi o wstawieniu tej linijki w msconfigu w uruchamianiu, a nie w autostarcie.

Dodam że kiedyś (przed instalacją nowego XP który zrobiłem miesiąc temu), to wszystko było ok. Po wpisaniu msconfig w sekji Uruchom - był program bluetootha zaptaszkowany, a teraz go wcale nie ma...

Czy da się to naprawić?

 

pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Witam, od dłuższego czasu przestał uruchamiać mi się (chyba od początku się nie uruchamiał) bluetooth w laptopie, musiałem wchodzić w /Program Files/, folder bluetootha i dopiero plik btw.exe. Zauważyłem że brakuje linijki btw (od bluetootha) w Narzędziach Konfiguracji Systemu w zakładce Uruchamianie.

 

Czy w Panelu sterowania jest pozycja Bluetooth i da się tam przeprowadzić akcję podobną do tej: KLIK? Czy działa skrót funkcyjny w rodzaju Fn+F5? Jaki to laptop?

 

Czy jest możliwość zrobienia tak, aby po wklepaniu msconfig i przejściu na kartę Uruchamianie widniała linijka od bluetootha?

 

Teoretyzując w kwestii dorabiania ręcznego:

 

1. Zaimportować do rejestru wpis według formuły:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"Opis"="C:\\Program Files\\Ścieżka\\BTTray.exe"

 

2. Lub wrzucić skrót do BTTray.exe do folderu Autostartu.

 

3. Lub przeinstalować całe oprogramowanie Bluetooth.

 

Chodzi mi o wstawieniu tej linijki w msconfigu w uruchamianiu, a nie w autostarcie.

 

Karta Uruchamianie nosi i zapisy rejestru i zapisy folderów Autostart wspólnie.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Picasso, nawet nie wiem jak mam Ci dziękować, znowu mi pomogłaś!!

 

Czy w Panelu sterowania jest pozycja Bluetooth i da się tam przeprowadzić akcję podobną do tej: KLIK? Czy działa skrót funkcyjny w rodzaju Fn+F5? Jaki to laptop?

 

Jest takie coś, ale tam nie ma opcji aby uruchomić aplikację przy starcie Windows. Mój laptop nie jest za nowy, to HP dv6830ew, oprócz tego nic mi z nim nie sprawia problemu.

 

Teoretyzując w kwestii dorabiania ręcznego:

 

1. Zaimportować do rejestru wpis według formuły:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"Opis"="C:\\Program Files\\Ścieżka\\BTTray.exe"

 

Właśnie stworzyłem w notatniku to co mi napisałaś i w miejscu opis wpisałem BTTray jak również zmieniłem na właściwą ścieżkę i dodałem wpis do rejestru.

Teraz wszystko jest na swoim miejscu i Bluetooth uruchamia się normalnie z Windowsem, nie muszę dodawać skrótu do programu do Autostartu nawet :)

Bardzo Ci dziękuję za rade, a ten wpis zatrzymam sobie w razie gdyby coś szwankowało, przyda mi się, Picasso bardzo Ci dziękuję znów i temat uważam za zamknięty.

Mam nadzieje że przyczyni się do pomocy innym forumowiczom.

 

Dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...