Skocz do zawartości

Piszczenie pamięci RAM komputer i nie bootowanie dvd-romu


donass

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z komputer.

wczoraj uruchamiajac komputer zamiast standardowego czarnego tła biosu itd ujzalem tzn uslyszalem 3 krotkie piski

mysle kurde co jest, wlaczam jeszcze raz jest to samo..

wiec rozebralem , wyjmuje kosci ram pokolei i w koncu zatrybił

TYLKO i na jednej ! obojetnie w jakim slocie (sa dwa) i obojetnie jaka pamiec

wiec uszkodzenie fizyczne kosci odrzucilem skoro na 1 i 2 dziala to sprawna.

gdy uruchimilem juz kompa na jednej pamieci (oba po 1GB)

od razu sprawdzilem mem testem tak w razie czego..

 

i jedną kosc i drugą lecz jak wczesniej juz pisalem oba przeszly test bez bledow

co w takim razie sie stalo ?

komputer byl kupiony jako calosc ze sklepu. pamieci zadnej nie dodawalem nic nie bylo rozkrecane.

 

co sie moglo stac?? ma ktos jakis pomysl ?

 

i jeszcze tak chcialbym z ciekawosci zapytac ile moge wsadzic max pamieci do tej plyty wiem ze 8GB max.. ale mi chodzi w jeden slot!!? moze takie wyjscie z sytuacji ?

http://www.gigabyte....a-m61pme-s2_2x/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jaki masz zasilacz.???

No jesli masz dwa sloty to na jeden, ile mozesz zapakowac.. no? Czterrryyyyyy chyba :cheer: , ale , ale...czasem Chipsety nie chca pracowac ze wszystkimi kostkami 4GB i wtedy sprawdzamy .... no ...gdzie?......w instrukcji plyty, hurrra......... :cheer: jakie kosci byly testowane i powinny zatrybic na 100%.

Wyglada na uszkodzony slot.

Gigaszit pisze do 8GB, a przetestowal kostki do 2GB..ot nie fart i badz tu madry.

Odnośnik do komentarza

no ej koledzy nie najeżdżajcie na mnie ok ?

znalazlem fakt.. ale co z tego jak ta plyta juz ma ladnych pare lat..

i tam maja raz napisane raz przetestowane pamieci to max 1Gb a dwa to ze juz ich na rynku sie nie dostanie :D wiec i tak nic mi to nie dalo

 

a co z zasilaczem ?

 

no name tak ?

 

no to chyba polata na 1gb ;/

nie ma co kupowac w ciemno kosci.

Odnośnik do komentarza

Ok jutro sie zajme pomiarami ewentualnie

 

mozecie mi pomoc jeszcze w bardzo waznej kwestii

 

otoz kolezanki komputer.

 

ma dysk na ide

i dvd na sate i za zadne skarby to ze soba nie chce grac

 

probowala takze cd rom na ide (ta sama tasma co dysk)

aby zrobic recovery z plyty

i przy BOOT CD stoi i nie rusza.

takie same zachowania po sata i po IDE

myslala ze walniety naped ale jak widac nie. bo testowala to i to

 

jak moge jej to naprawic ? tu chodzi z pewnoscią o te master, slave, prawda ?

lecz w biosie nic nie mozna ustawic. w dvd romie sata wogole nie ma przelacznikow a w cd romie IDE juz mialem na kazdym z 3 przelacznik ustawiony i tak samo przy boot cd stoi

 

 

WAZNE!gdy dysk odlacze naped dvd startuje z bootu.

 

wiec moze dysk przestawic ?

mialem juz na slave i master i nic tak samo wciaz.

Odnośnik do komentarza

Tak wiem. ale w instrukcji nic nie ma

http://pl.msi.com/pr...ml#/?div=Manual

 

dodatkowo teraz juz nawet nie chce sie odpalic dvdrom (zbootowac) przy odlaczonym dysku. nie wiem co jest

 

na probe pomyslalem przenioslem go do mojego kompa i z mojej plyty glownej wgralem mu recovery. przeszlo bez zajakniecia. myslalem bedzie juz ok

po przeniesieniu dysku spowrotem do kolezanki.. przy logu xp wysypuje sie blue screen ktory nei podaje konkretnego błędu tylko numery stop..

 

wiec co? czyzby uszkodzona plyta ?

 

doda mze w moim ten xp z tego dysku chodzi b dobrze. i nie wysypuje sie podczas startu. hmmmm

Odnośnik do komentarza
na probe pomyslalem przenioslem go do mojego kompa i z mojej plyty glownej wgralem mu recovery. przeszlo bez zajakniecia. myslalem bedzie juz ok

po przeniesieniu dysku spowrotem do kolezanki.. przy logu xp wysypuje sie blue screen ktory nei podaje konkretnego błędu tylko numery stop..

 

Nie będzie OK ponieważ Twoja konfiguracja jest zupełnie inna.

 

Najprościej podmienić napęd CD.

Odnośnie ustwień - dysk ma być jako Master a npęd jako Slave. Te ustawienia robisz zworkami, przynajmniej jeśli chodzi o dysk twardy.

Odnośnik do komentarza

tak tez mam zworke na master a naped dvd nie ma zworek bo jest sata.

 

napedy byly juz 2 probowane ;/ na kazdym to samo

 

apropo jesli jest dvd rom na sata. a dysk na IDE

 

to nadal trzeba z dysku zrobic master?

 

ale sam widzisz nawet juz na odlaczonym dysku rowniez nie startuje zaden naped na sacie ktory w moim kompie smiga

 

bios tez resetowalem

 

kabel sata wzialem od mojego, tez nie pomaga

 

komp widzi dvd rom lecz nie bootuje stoi na boot from cd i nic

Odnośnik do komentarza
Tak wiem. ale w instrukcji nic nie ma
co Ty nie powiesz. Tym razem wystarczy specyfikacja.

 

Prawdopodobienstwo, ze nowy (jak rozumiem) naped DVD zadziala na tym

 

On-Board IDE / SATA

 

• Two IDE controller on the VIA® VT8237R/VT8237R Plus chipset provides IDE HDD/CDROM

with PIO, Bus Master and Ultra DMA 66/100/133 operation modes.

- Can connect up to 4 IDE devices.

 

• Serial ATA/150 controller integrated by VT8237R/VT8237R Plus.

- Up ot 1.5Gb/s transfer rate.

- Can connect up to 2 serial ATA devices.

 

zabytkowym sprzecie jest niewelkie. To pewnie cala tajemnica i dlatego prosimy na poczatku o dane techniczne.

 

Znajdz naped na IDE i tyle.

Odnośnik do komentarza

od poczatku :

 

wieslaw - pisalem predzej ze mam bootowalną plyte recovery otrzymaną wraz z kupnem komputera wiec ona bootuje, rowniez o tym pisałem ze jak odlacze dysk to normalnie bootuje wiec naped jest ok

problem pojawil sie dopiero wtedy kiedy dysk mialem polaczony, ale teraz juz nawet bez dysku nie chce bootowac

 

MarekB i Belfegor pisalem wyzej chyba o tym rowniez..

 

niewazne czy stacja dyskow jest na IDE czy sata taki sam problem = brak bootowania mimo ze widzi je przez bios no i wiadomo priorytet ustawiony na numer 1

Odnośnik do komentarza
niewazne czy stacja dyskow jest na IDE czy sata taki sam problem = brak bootowania mimo ze widzi je przez bios no i wiadomo priorytet ustawiony na numer 1
jaki priorytet?

 

Jesli masz DVD na stary kabel PATA i jest sprawny to nie ma mozliwosci by nie botowal po poprawnej konfiguracji z dyskiem PATA.

 

@edit

Popatrzy pomysli http://www.youtube.com/watch?v=slqR_NnYE5k

zapoda na inna tasme dysk na inna DVD. Poprawnie wepnie w kolorki.

 

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=pl&lc=pl&dlc=pl&docname=c01894249

Odnośnik do komentarza

Ostatnio walczyłem z taką konfiguracją: HDD = master, CD = slave na jednej taśmie oczywiście. Po odłączeniu CD i podłączeniu DVD SATA system z dysku uruchamiał się tak mniej więcej 1 raz na 3 próby. Czasem BIOS w ogóle nie widział dysku. Męczyłem się z tym kilka godzin. W końcu okazało się, że master i pojedynczy dysk to nie to samo. Zworka ustawia dysk (ten konkretny model) w tryb master. W przypadku pojedynczego dysku trzeba było całkowicie zworkę usunąć. Od tej pory jak ręką odjął.

Wyjmij swój dysk i obejrzyj nalepkę, ewentualnie poszukaj instrukcji ustawiania trybu pracy w sieci.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...