Skocz do zawartości

svchost.exe - zawieszanie kompa


piotrekdz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegoś czasu komp spowolnił mi się. Teraz doszedł do tego błąd aplikacji svchost.exe. Gdy uruchomię kompa działa wolno ale jest w miare ok. Po jakimś czasie wyskakuje komunikat "svchost.exe - błąd aplikacji nie można odczytać pamięci pod adresem 0x6f8916e2" a poźniej blokuje mi się cały komputer - pomaga tylko reset. Sprawdzałem hijacktisem i log był czysty. Wirusów tez nie mam przynajmniej tak uwarza mój anty-vir.

Dzis był tez problem z dzwiękiem. Nie było mnie przy tym ale siostra "usuneła" tą usterke bo jak sama powiedziała "wystarczyło zresetować kompa". dokladniej nie wiem co się wtedy stało.

 

Win xp SP2

NOD32

Z góry dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Sprawdzałem hijacktisem i log był czysty.

 

To narzędzie nie jest w ogóle wiarygodne, jest przestarzałe i nie pokazuje połowy tego co należy sprawdzić. Pokaż raport z OTL (nie zapomnij o Extras), doczep tu w formie Załącznika. To nie jest tylko po to, by sprawdzić czy "log czysty", ale by mieć obraz sytuacji systemu, co się ładuje / jakie są błędy w Dzienniku zdarzeń / jakie aplikacje zainstalowane.

 

Win xp SP2

 

System dziurawiec. To się kwalifikuje do natychmiastowej aktualizacji do stanu Service Pack 3.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
W takim stanie jakim teraz mam kompa nie dam rady go zaktualizować do SP3 ale jak się uporam z nim to zaktualizuje.

 

1. Proponuję jednak od tego zacząć, bo takie błędy svchost.exe mogą być wynikiem braku stosownych wersji plików i zabezpieczeń. Instalator SP3 potrafi się uruchomić w limitowanym środowisku, tzn. działa w Trybie awaryjnym Windows. Dodatkowo, by zapiąć wątek zabezpieczeń, poczęstuj się Windows Worms Doors Cleaner.

 

2. Kolejna możliwość dla wykładania się svchost.exe to wadliwe sterowniki Hewlett-Packard (posiadasz ten typ). W bazie wiedzy MS jest artykuł o zbliżonym charakterze (choć punktowany błąd się różni): KB821690. Zainteresuj się aktualizacją sterowników, bo datowanie w raporcie wskazuje na stare z roku 2006. A tym bardziej, że we fragmencie z Dziennika zdarzeń widać powielone błędy punktujące usługę StiSvc czyli WIA związaną z urządzeniami peryferyjnymi typu drukarki / skanery / kamerki.

 

Error - 2010-09-22 15:08:13 | Computer Name = PIOTREK | Source = DCOM | ID = 10005

Description = Model DCOM odebrał błąd "%1084" podczas próby uruchomienia usługi

StiSvc z argumentami "" w celu uruchomienia serwera: {A1F4E726-8CF1-11D1-BF92-0060081ED811}

 

3. Możesz także usunąć ze startu te zbędne zapisy:

 

O4 - HKLM..\Run: [Alcmtr] C:\WINDOWS\Alcmtr.exe (Realtek Semiconductor Corp.)

O4 - HKLM..\Run: [NeroFilterCheck] C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NeroCheck.exe (Nero AG)

O4 - HKLM..\Run: [setup] J:\WSETUP\Setup.exe File not found

O4 - HKLM..\Run: [userFaultCheck] File not found

O4 - Startup: C:\Documents and Settings\Piotr\Menu Start\Programy\Autostart\Adobe Gamma.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe (Adobe Systems, Inc.)

 

Do odinstalowania śmieć sponsoringowy DAEMON Tools Toolbar.

 

4. Sugeruję deinstalację Ad-Aware i zastąpienie mniej inwazyjnym (a skuteczniejszym) skanerem na żądanie Malwarebytes' Anti-Malware.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...