Skocz do zawartości

Jaki zasilacz do tego zastawu?


Black

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję kupić nową kartę do mojego komputera, ponieważ ta, którą mam przegrzała mi i nie działa. Zastanawiam się nad Radeonem HD 4850 i 4870 (wybiorę tego, którego uda mi się wypatrzyć tańszego). Zasilacz to swego rodzaju pięta Achillesowa mojego komputera, bo jest to nieszczęsny Take Me, z rzekomymi 450 W.

Kompletnie nie znam się na zasilaczach (co zresztą potwierdza fakt, jaki zasilacz mam aktualnie), dlatego proszę Was, abyście pomogli mi wybrać/znaleźć odpowiedni zasilacz do mojego komputera (biorąc pod uwagę jednego z tych dwóch Radeonów). Dla utrudnienia muszę powiedzieć, że niestety pieniądze grają niemałą rolę i to chyba trochę utrudnia sprawę...

Mam jednak nadzieję, że mi pomożecie, za co już z góry Wam dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Black - celowo wkleiłem linka do kalkulatora poboru mocy abyś sobie sam sprawdził o jakiej mocy potrzebny jest ci zasilacz, dlaczego z niego nie skorzystałeś? Wedle tego (jednego z najlepszych kalkulatorów) 400W zasilacz już ma zapas mocy, a co dopiero te z większa mocą.

Natomiast zasilacz z ostatniego linka można spokojnie polecić, cena za taki zasilacz jest bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza

Black - celowo wkleiłem linka do kalkulatora poboru mocy abyś sobie sam sprawdził o jakiej mocy potrzebny jest ci zasilacz, dlaczego z niego nie skorzystałeś? Wedle tego (jednego z najlepszych kalkulatorów) 400W zasilacz już ma zapas mocy, a co dopiero te z większa mocą.

Natomiast zasilacz z ostatniego linka można spokojnie polecić, cena za taki zasilacz jest bardzo dobra.

 

Próbowałem skorzystać z kalkulatora, ale nie wiedziałem, co wpisać w niektóre pola, co jest spowodowane m.in. tym, że nie znam się tak dobrze na komputerach...

 

 

I jeszcze jest taka sprawa:

Nie wszystkie zasilacze mają dwie wtyczki zasilające 6-pin PCI-E... A z tego, co się orientuję, to np. Radeon HD 4870 musi mieć dodatkowe zasilanie i do tego potrzebne są właśnie dwie wtyczki zasilające 6-pin PCI-E. W takim razie wychodzi na to, że muszę szukać zasilacza, który ma takie wtyczki (albo poszukać innej karty, która np. nie wymaga dodatkowego zasilania), czy może istnieje jakaś możliwość, żeby "zrobić" takie wtyczki w zasilaczu, który ich nie ma?

Odnośnik do komentarza

Próbowałem skorzystać z kalkulatora, ale nie wiedziałem, co wpisać w niektóre pola, co jest spowodowane m.in. tym, że nie znam się tak dobrze na komputerach...

A dokładniej to co Ci sprawiało problemy?

To co masz wymienione w stopce to nie jest pełny konfig. Brak informacji chociażby o dyskach twardych. Poza tym tylko Ty wiesz ile urządzeń na USB masz wpiętych maksymalnie, ile na FireWire (IEEE 1394) - o ile wogóle, ile wentylatorów i jakie itd.

Procesory w tym kalkulatorze ułożone są podstawkami, a skoro Twoja płyta główna wspiera AM2/AM2+ to z tej puli powinieneś wybrać. Jaki? Jeśli nie wiesz to możesz wybrać ten z puli AMD Athlon 64 X2 4000+, który da większy wynik w kalkulatorze (różnica 24W mając na uwadze maksymalną różnicę TDP procesorów z jądrem Windsor a Brisbane).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_procesorów_Athlon_64_X2

 

Na rynku są przejściówki 2xMOLEX na 6/8-pin 12V

Prawda. Niemniej jednak spotkałem się z kartami graficznymi, które w instrukcji miały pokazane jako poprawne zastosowanie takiej przejściówki wpinając każdy z molex-ów do oddzielnej linii +12V. Więc w zasadzie powinieneś szukać zasilacza, który ma przynajmniej dwie linie +12V (zwykle oznaczane jako +12V1, +12V2). Innymi słowy sprawdź sobie instrukcję karty - powinna być na stronce producenta. A o ile dobrze pamiętam, to zasilacz miałeś kupić tanio od znajomych?

 

W sumie to nie widzę powodów by kupować prądożerne karty z serii 4xxx, skoro premiera kart z serii 6xxx tuż za pasem... :)

http://pclab.pl/news43342.html

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...