Skocz do zawartości

Black

Użytkownicy
 • Postów

  57
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna
 1. Ale dziwna sprawa... Teraz patrzę na stronie Asusa na listę obsługiwanych procesorów przez moją płytę i widzę, że nie ma na liście Phenoma II X4 920 i 940 BE, a ona są na socket'cie AM2+. Teraz już zgłupiałem... W takim razie moja płyta obsłużyłaby któregoś z tych Phenomów, czy nie? A co do obsługi AM3, to teraz znowu usłyszałem, że jednak procesor z taką podstawką nie pasowałby do płyty, którą posiadam. Także daję sobie spokój z tym AM3 - nie będę kombinował.
 2. Z aktualizacją na razie się wstrzymałem, bo dowiedziałem się, że do płyty głównej, którą mam można wsadzić nawet procesory z podstawką AM3, pomimo tego, że producent napisął, iż maksymalnie wejdzie na nią procesor z podstawką AM2+. Tylko teraz pojawia się problem z aktualizacją BIOS-u dla procesora z AM3 - nie wiem, jaka musiałaby to być wersja... Czy jak dla AM2+, czy inna? Oczywiście nie postanowiłem już, że kupię jakiegoś Phenoma II X4 z AM3, ale jakby udało mi się znaleźć gdzieś jakiś okazyjnie, to czemu nie mieć lepszego procesora? Tym bardziej, że jak powiedziałeś nie widzisz żadnych dostępnych ofert w sklepach Phenoma II X4 920 lub 940 BE, o ile w ogóle można jeszcze gdzieś takiego dostać - nawet używanego...
 3. @wieslaw531 Dzięki za odpowiedź i opis, jak dokonać tej aktualizacji z poziomu BIOS-u. : ) PS: A z tego, co się jeszcze dowiedziałem, to na tę płytę bez problemu wejdzie też Phenom II X4 920 i 940 BE (czyli taki, jaki ma wieslaw531). wieslaw531, mógłbyś mi powiedzieć, gdzie można kupić ten procesor (940 BE)? Szukam po sklepach internetowych, na Allegro i nigdzie nic nie ma... Ale nie mówię teraz tylko o tym modelu, ale też o Phenomach X4. Jest jeden na Allegro (9750) za 300 zł, ale wydaje mi się, że trochę za dużo za niego chcą. Nie ma konkurencji, to mogą sobie zawołać dużo więcej.
 4. A jeśli musiałbym aktualizować BIOS, to czy można to zrobić jakimś programem z Windowsa, czy musiałbym wchodzić do BIOS-u i tam dokonać akuatlizacji? Nigdy tego nie robiłem i nie wiem, czy dałbym sobie z tym radę jakby co...
 5. A żadnego Phenoma nie mógłbym wsadzić do tej płyty? Wydaje mi się, że kiedyś gdzieś czytałem, że można i o ile dobrze pamiętam, ponoć najlepszy procesor, jaki można włożyć do tej płyty głównej, to Phenom 9950. Co o tym sądzicie? Czy to możliwe? Jeśli tak, to czy byłby w ogóle sens montować taki procesor, czy nie, bo nie można by było wykorzystać jego całego potencjału?
 6. Jaki najlepszy procesor mógłbym mieć na tej płycie głównej? I moje drugie pytanie: Jaki najlepszy procesor musiałbym mieć przy takiej konfiguracji, aby wykorzystywać cały potencjał karty graficznej i aby za razem karta graficzna nie ograniczała procesora? Cała specyfikacja komputera znajduje się w mojej sygnaturce poniżej.
 7. Wychodzi na to, że to chyba są sterwniki do tego procesora - klik. Na oficjalnej stronie AMD wszystko jest tak ogólne opisane, że trzeba się po prostu domyślać... Innych sterowników, które mogłyby bardziej pasować do tego procesora nie znalazłem, dlatego wydaje mi sie, że to własnie te. A co z tym AMD Dual-Core Optimizerem? On też jest potrzebny, czy można się bez niego obejść?
 8. Mam problem ze znalezieniem sterowników do tego procesora - AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 4000+. Szukałem w Google, na oficjalnej stronie AMD i nic. Wiecie, skąd mógłbym pobrać te sterowniki? Słyszałem, że trzeba też zainstalować AMD Dual-Core Optimizer i jego także nie mogę nigdzie znaleźć... System operacyjny to Windows XP Professional SP3.
 9. Ponieważ ktoś tutaj się przestraszył i usunął swoje wypowiedzi... Dzięki Ci za sensowną odpowiedź na moje pytanie, bez wymądrzania się, czepiania i obwiniania innych za swoje chamskie postępowanie, jak to robią niektórzy. : )
 10. Dobre sobie... A to ciekawe... W takim razie ja muszę wszystkich przestrzec przet tym, że najpierw sam się mądrzysz, czepiasz, a później jeszcze masz pretensje do mnie, a sam zacząłeś - paranoja. I muszę przyznać, że niezły z Ciebie agent! Usunąłeś wszystkie swoje posty i teraz nikt nie może zobaczyć, jak było. Czyżbyś czegoś się przestraszył? Zauważyłeś, że to jednak Ty zacząłeś, a później obwiniałeś mnie, że to niby ja byłem nie w porządku? Wiesz co? Dam Ci skończyć. Nie zależy mi rozmowie z człowiekiem, który tylko namiesza i ucieka... Poza tym nikt Ci w ogóle nie kazał mi "pomagać". Jak Ci się coś nie podobało, to mogłeś wcale nie odpisywać na moje pytanie. Nie potrzebuję Twojej łaski. Nie rozumiem tylko dlaczego oczerniłeś mnie przed wszystkimi ("jeśli będzie nie taka jaką oczekujesz., przed czym przestrzegam również pozostałych.")... Widzisz, znowu coś zaczynasz? A później będziesz obwiniał za to mnie.
 11. To Ty zacząłeś ją bić, a teraz masz pretensje do mnie... Gdybyś po prostu skończył na samej pomocy, a nie dodatkowo na mądrzeniu się, to byłoby w porządku. Najpierw zastanów się nad sobą i dopiero później zwracaj uwagę innym, jak Ci się coś nie podoba.
 12. Niestety napisałem "domyślam się", a nie "wiem"... Poza tym o temperatury także mi chodziło, bo przecież mniejszy pobór prądu = niższe temperatury. Ogólnie rzecz biorąc moim zdaniem tryb 2D jest przydatny, a Ty mi tutaj napisałeś o jakimś oszczędzaniu, o którym ja nawet nie wspomniałem. Napisałem tylko: A Ty sam sobie dopowiedziałeś, że zależy mi na tym, bo chcę zaoszczędzić na rachunkach za prąd... Równie dobrze mogłeś domyślić się, że chodziło mi o mniejszy pobór prądu w trybie 2D, żeby karta miała niższe teperatury (i o to własnie mi chodziło), a nie, że chcę zaoszczędzić kilka groszy w skali roku (o co wcale mi nie chodziło).
 13. Hmmm... To ciekawe, że wiesz, ile bym zaoszczędził. Wychodzi na to, że wiesz również (lepiej ode mnie) ile i w jaki sposób korzystam ze swojego komputera... A co do wyszukania sobie odpowiedzi na to pytanie w wyszukiwarce to mądra myśl - też na nią wpadłem. Z tym, że wpisałem to nieco inaczej i nie uzyskałem satysfakcjonujących mnie wyników wyszukiwania, dlatego zadałem tutaj to pytanie. : ) PS: To teraz powiedzcie mi, czy Waszym zdaniem jest sens odblokowywać tryb 2D w tej karcie? marekW, domyślam się, jakie jest Twoje stanowisko w tej sprawie. : )
 14. Jak doblokować tryb 2D w karcie graficznej Asus GeForce 8800 GTS 512 MB? Karta ta jest opatra na chipie G92 (na tym samym chipie są oparte również takie karty, jak: GF 8800 GT, 9800 GT, 9800 GTX, 9800 GX2, czy GTS 250). Niestety tryb 2D jest zablokowany w tej karcie i chciałbym się dowiedzieć, jak można go odblokować? Tryb 2D jest bardzo przydatny, ponieważ w spoczynku karta przechodząc na ten tryb ma zmiejszone taktowanie rdzenia i pamięci. A co za tym idzie? Zmniejsza się pobór prądu. Dlatego też bardzo zależy mi na odblokowaniu tego trybu w tej karcie.
 15. To jest mój zasilacz i jest tu opisane całe okablowanie. Z tego, co wiem, karty GF GTS 250 potrzebują dwa dodatkowe zasilania (dwie wtyczki 6pin) i mój zasilacz ma jedną wiązkę 6-pin i chyba istnieje możliwość, żeby podpiąć drugie zasilanie za pomocą przejściówki 2 x molex -> 6-pin. Dobrze mówię? Pytam, bo zasilacz już kupiłem, ale jeszcze do mnie nie dotarł, dlatego nie mam jak tego sprawdzić... Zresztą o okablowaniu w kwestii zasilania karty graficznej napisali: 08.10.2010 EDIT: Kupiłem już kartę. Zdecydowałem się na GeForce'a 8800 GTS 512 MB. Na razie jeszcze go nie mam, bo czekam, aż do mnie dotrze, ale wydaje mi się, że temat można już zamknąć. Dziękuję Wam za pomoc i pozdrawiam. : )
×
×
 • Dodaj nową pozycję...