Skocz do zawartości

Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność


Zoso

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Problem jest taki, że wogóle nie gram.

To o czym piszesz może być spowodowane dużymi wymaganiami gry, specjalnymi ustawieniami, wykonywaniem zwiększonych obliczeń w tych obszarach ekranu lub powierzchni ekranu i wcale nie wykluczone, że również właśnie z problemami z rozdzielczością.

Dla mnie podejrzane są w Twoim przypadku te częstotliwości odświeżania.

Od wielu lat używałem różne monitory, karty ale pierwszy raz spotykam się z sytuacją gdzie pojawia się wartość z przeplotem.

 

I wcale nie jestem pewien tego, że to co masz ustawione jest faktycznie realizowane.

To by wymagało postawienia obok innego monitora z lepszymi parametrami i porównania obrazów.

Odnośnik do komentarza

Jak mam zmniejszone taktowania na karcie to mnie nie wywala, ale muszę obniżać o jakieś 40-50% (ale wtedy mogę już grać tylko i wyłącznie w powietrzu bo na ziemi mam po 20-30 fps)... A gdy mam na default ustawienia to ten Kernel-Power... Chociaż przy zmniejszonych taktowaniach też mnie niekiedy wywala ten Kernel-Power, ale już rzadziej.

Błąd ze sterownikiem ekranu chyba się uspokoił... Bo na razie nie mam nic w dzienniku zdarzeń związanego z nim.

Odnośnik do komentarza
A gdy mam na default ustawienia to ten Kernel-Power...

Ustaw tak jak wyżej.

Ostudź kompa.

Odpal Sensors w HWInfo i Logging Start -> nadaj nazwę pliku np. test i zapamiętaj lokalizację.

Minimalizujesz HWInfo i odpalasz grę. HWInfo ma działać w tle.

Wyżywasz się do bólu i w momencie kiedy wywali samą grę aktywujesz HWInfo i klik w Stop Logging.

Jeżeli wywali system to log sam się zatrzyma.

W dowolnym układzie hostujesz cały plik test.csv (ewentualnie skompresowany), dajesz linka i czekasz.

 

Oczywiście opisz sytuację w jakich warunkach został zakończony log.

Odnośnik do komentarza

No wywala. Przecież pisałem, że ciągle wywala za Kernel-Power... Problem z "Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność" chyba się naprawił, ale teraz przeszło w taką rzecz jak Kernel-Power.

 

2ed1e06.png

 

Dodam, że na starym zasilaczu też miałem pare razy taki błąd - na przemian z tym "Sterownik ekranu (...)" dlatego go wymieniłem na mocniejszy i lepszy.

 

Może zrobić jakiś skan dysku twardego? Masz do tego jakiś program czy może być np HD Tune PRO?

Edytowane przez Wojttekkk
Odnośnik do komentarza

Obawiam się, że to uszkodzenie płyty głównej. Spróbuj jeszcze przy całkowitym odłączeniu zasilania wymontować grafikę, przedmuchać slot i dokładnie zamontować kartę.

Więcej pomysłów nie mam poza postawieniem obok kompa wydajnego wentylatora i obserwacji przez Alt+Tab temperatury Motherboard w Sensors.

Jeżeli nie spadnie konkretnie to uszkodzony czujnik, który może powodować błędy.

Odnośnik do komentarza

Nie sprawdzałem jeszcze z tym chłodzeniem, ale sprawdzałem jeszcze małe OC o ile to można tak nazwać.

 

Problem jest taki, że jak zmniejszę "Ustawienia taktowania wysokowydajnościowego procesora GPU" z 1000 na 900 MHz, a "Ustawienia taktowania pamięci dla wysokiej wydajności" z 1125 na 1300 MHz (max) to mnie nie wywala - a przynajmniej przez ostatni wieczór ciągłego grania nie wywaliło. Czy z tego może wynikać, że mogę mieć uszkodzony procesor GPU (chociaż, że karta była w serwisie i powiedzieli, że jest wszystko ok)?

 

A może ustawić ręcznie prędkość wiatraka na karcie graficznej? Bo default ustawienia mam na AUTO. Chociaż temperatury karty zawszę są w normie. @edit: Ustawiłem nawet na 100% działania wiatraka, temperatury niby niższe, ale dalej wywala.

 

Sam nie wiem co już dalej z tym robić. Dziwi mnie to, że z nagłej zmiany karty graficznej są same problemy tak na prawdę...

Edytowane przez Wojttekkk
Odnośnik do komentarza

Poszukaj w Tutorialach opisu memtesta i wykonaj test.

Było to dość dawno jak pisałeś... Ale nie miałem dostępu do pendriva - dzisiaj go odzyskałem i wykonałem test, ale nie wykryło żadnego erroru.

 

Aby się upewnić czy to wina samej karty jedyne rozwiązanie to montaż jej w innym kompie.

Chyba nie mam wyjścia jak się z kimś dogadać i przetestować ją w innym kompie.

 

 

Może jest jeszcze jakiś program typu właśnie Memtest ale do innych podzespołów?

Odnośnik do komentarza

Pomysmy czego jeszcze nie probowales. Ja bym sprobowal.

1. Zasilacz za slaby i pod obciazeniem wywala blad. Sprawdz na innym zasilaczu.

2. Zainstaluj win8. Kozysta on z nowego sterownika obrazu WDDM 1.2 moze na nim bedzie dzialac dobrze.

3. Atimkdag.sys jest tylko w catalyst wiec go nie instaluj. Sam sterownik dobrazu.

4. Kernel power ci zawiesza kompa bo masz wyłaczone tdr isterownik obrazu sie nie restartuj

 

 

EDIT:

 

5. Testuj nowe Catalysty 13.01

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Witam. Podepne się pod ten temat, bo wiele z niego sie dowiedzialem. Mam podobny problem z wyskakującym  błędem.

http://imageshack.us/f/687/22915427.jpg/

tu jest link. Jedna z temepartur mam bardzo bardzo wysoką ale nie wiem od czego ona jest. Problem pojawia sie glownie w grach bardzo wymagajacych. Komputer był kupiony tydzien temu wszystko jest nowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...